lekarz Małgorzata Rakowska

Lekarz rodzinny

1,3

Podczas wizyty, kiedy miałam gorączkę i ból gardła Pani przestudiowała moją historię wizyt i odniosłam wrażenie, że mocno zasugerowała się moimi wizytami u psychiatry. Od jakiegoś czasu borykam się z zaburzeniami lękowymi. Pani doktor mocno sugerowała mi, że moje przeziębienie jest związane z moimi zaburzeniami i miałam wrażenie jakbym wmawiała sobie że coś mi jest. Usłyszałam słowa „czy chodzi pani na terapie” i „chyba za często pani choruje”. Pierwszy raz spotkałam się z takim niezrozumieniem ze strony lekarza w temacie zaburzeń lękowych, a przyszłam na wizytę ze zwykłym przeziębieniem. Kiedy poprosiłam o jeden dzień zwolnienia z pracy usłyszałam „ale przecież nie jest pani aż tak chora” i „normalni ludzie na początku infekcji nie przychodzą do lekarza tylko idą do pracy i czekają aż infekcja się rozwinie”. Podejście godne prawdziwego lekarza, cierp, siedź w robocie z gorączka, pozarażaj wszystkich dookoła w pracy, aż w końcu dopadnie cię taka angina, że będziesz siedzieć 2 tygodnie w domu na antybiotyku.

Ja również muszę dać negatywną opinię. Poszłam do Pani Dr z rozległą opryszczka, pół twarzy w opryszczce. Było to ok. 3 lata temu kiedy to tabletki typu Hascovir były tylko na receptę. Pani totalnie mnie zbyła, zwróciła mi tylko uwagę, że jak na swój wiek to jestem za gruba i tyle ! :)

Nieuprzejma, przypomniała sobie, że ma mnie zbadać, kiedy skończyła swój monolog (mnie trudno było mówić, miałam ból gardła i chrypę). Badanie: dotknięcie stetoskopem dwa razy klatki piersiowej i dwa razy pleców! Jeszcze tak ekspresowo żaden lekarz mnie nie badał! Wszystko. Trzy dni zwolnienia i zalecenie: "Pani sobie kupi theraflu albo coś podobnego " Poszłam do innego lekarza, skończyło się antybiotykiem, innymi medykamentami i leżeniem plackiem przez pięć dni. Zdecydowanie nie polecam tej pani.