lekarz Małgorzata Sawrasewicz-Rybak

Neurolog

1,1
1,1
1,2

OMG!!! Gorszego lekarza w życiu nie spotkałam! Tak jak poprzednikom, od wejścia nakazała mi założyć maskę, z nieuprzejmym komentarzem „wszyscy o tym wiedzą”. Ja na to „No może wszyscy w Polsce, bo u mnie za granicą, nie ma takiej potrzeby”. Przyszłam do niej, gdyż chciałam zamówić transport na badanie EEG dla mojej 86-letniej cioci, po czym dowiedziałam się, że nic mi nie powie i nie pomoże, gdyż ja (!) nie jestem pacjentką, a o innych nie wydaje informacji. Na to podałam jej pełnomocnictwo o tym, że mam prawo do wszystkich informacji o cioci, jak i załatwiania spraw w jej imieniu. Po czym, stwierdziła, bym zmieniła ton (a rzeczywiście byłam już wściekła), i proszę sobie nie wyobrażać, że skoro mieszkam pani za granicą, to może mówić takim tonem”. Odpowiedziałam jej, że to ona „zaczęła od maseczkowej napaści na mnie”, a ja „obojętnie gdzie mieszkam, w Łodzi, za granicą, czy na Marsie, to mam prawo mówić tym tonem, który mnie pasuje”. Prosząc ją o zlecenie na transport, odpowiedziała mi, że to nie ona takie wydaje…po czym wyszła…by zapytać w rejestracji jak to się robi :))) Lekarz, a nie wie!!! Po jej powrocie, wypisała mi zlecenie (ale ja najpierw musiałam zdobyć od rejestratorek (równie nieuprzejmych) datę na EEG)). Zapytując ją, czy zaleciłaby akupunkturę na padaczkę cioci (często pada, ręce i nogi się trzęsą), odpowiedziała mi „Nie”, a ja „dlaczego nie, skoro amerykańscy badacze dowiedli, że akupunktura pomaga na padaczkę”, usłyszałam że „nigdy w życiu nie zastosowałbym akupunktury, tylko farmakologicznie”. Moja odpowiedź brzmiała „to dlaczego pani na swoim opisie o sobie na stronie internetowej, proponuje akupunkturę?” Gdyby mogła, zastrzeliłaby mnie swoimi oczami. Wyszłam…oburzona, zdziwiona takim traktowaniem pacjentów i ich bliskich oraz opiekunki, która była z ciocią na poprzedniej konsultacji. A którą to, też zbyła. Czy jest możliwość odebrania jej licencji lekarza, nie wiem, ale szczerze przydałoby się…dla obu stron, a szczególnie pacjenta. Strońcie od niej!!! Przyjmuje na Bazarowej.

Byłam zaskoczona, w jaki sposób zostałam potraktowana przez lekarza specjalistę, wyszłam z gabinetu i powiem, że już dawno nie miałam tak złych emocji po wizycie. Generalnie rzecz ujmując pacjent który trafią do takiego lekarza ma wrażenie, że nie powinien tu się znaleźć. Rozumiem że jest Covid , ale badanie pacjenta na odległość to bynajmniej dziwne. Ten lekarz chyba zapomniał w jakim celu tu jest i kto jest dla kogo. Wizyta przebiegła w atmosferze chłodu i braku empatii. Poczułam się jakbym była ,,tredowata,, o czym świadczy nakaz założenia maski, aż pod oczy oraz wspomniany sposób badania. Pani w niegrzeczny sposób zwracała się do mnie, strofowała jakbym była małą dziewczynką. Pomimo że trafiłam do lekarza po pomoc w chorobie.
Miałam wrażenie jakbym pierwszy raz trafiła nie do lekarza, lecz do urzędnika chcącego jak najszybciej pozbyć się swojego petenta. Zastanwia mnie jeszcze jedna rzecz jaką Pani otrzymuje opłate za tak wykonana usługę ,
sadząc po sposobie traktowania pacjenta, to chyba nic, bo frustrację ma wypisana na twarzy. Dodam że na to nic nie zasługuje, a zapewne pracując prywatnie jej sposób obsługi pacjenta wygląda zapewne inaczej. Pracując prywatnie wyleciałaby z hukiem, nie pozwoliłaby sobie by traktować kogo kolwiek w ten sposób. Zastanawiam się czy to wypalenie zawodowe , czy niechęć do pacjentów, proponuję zmianę zawodu na mniej absorbujący! Zdała od ludzi szukających pomocy .

Byłam dzisiaj zrobić badania okresowe do pracy u Pani dr . Mało tego że przyjmowała pacjentów z ogromnymi przerwami na rozmowę telefoniczną to stwierdziła że mnie nie przyjmie bez maseczki chociaż miałam przylbice która jak wszyscy wiedzą jest dopuszczona w rozporządzeniu. Poprostu zamknęła mi drzwi przed nosem i stwierdziła że wizyta się nie odbędzie...tak nie miłej doktorowej jeszcze chyba w życiu nie widziałam... nie polecam

BARDZO NIESYMPATYCZNA , NIEMIŁA , OPRYSKLIWA. ZERO EMPATII I ZROZUMIENIA DLA PACJENTA. NA INFORMACJE OD PACJENTA ŻE BARDZO PUCHNĄ NOGI ZALECIŁA ZAKUP WIĘKSZEGO OBUWIA !!!!!!!! ŻENADA !!!!!!!! ZERO POMOCY !!!!!!! NIE ZNAŁA PACJENTA , A NIE CHCIAŁA WYSŁUCHAĆ KRÓTKIEJ HISTORII CHOROBY !!! NIGDY WIĘCEJ !!! TA PANI DOKTOR JEST EWIDENTNYM PRZYKŁADEM JAKI NIE POWINIEN BYĆ LEKARZ !!!!!!!!!!!

Nie polecam Pani doktor.Bardzo nie miła,niesympatyczna,opryskliwa osoba.Trafiłam do niej z bólem kręgosłupa odcinek szyjno piersiowy,promieniujący na lewą ręke i łopatkę.Pierwsza wizyta odbyła się w październiku,rok po wypadku samochodowym który miałam.Poinformowałam panią doktor o tym fakcie,zapytała się czy leżałam w szpitalu odpowiedziałam,że byłam tylko na sorze,ponieważ wypadek był bardzo poważny.Na co Pani doktor stwierdziła,bez dopytania się o wypadek,że jak nie leżałam w szpitalu to nie był poważny.Z łaską dała skierowanie na rezonans.Dzisiaj byłam z wynikiem.W opisie,który Pani doktor przeczytała pobieżnie w 3 sekundy,jest nadmienione ,że mam 3 przepukliny pomiezy 3 odcinkami kręgów szyjnych.Bardzo opryskliwie wręcz chamowato stwierdziła,ze jestem gruba i przydałoby się schudnąć bo nawet jak da mi skierowanie do neurochirurga to ten też będzie kazał mi najpierw schudnąć.Zaleciła tylko rehabilitacje i zero informacji co z dźwiganiem .Tacy lekarze nie powinni leczyć ludzi.

Nie polecam tej pani nikomu. Arogancka, opryskliwa, nie słucha pacjenta. Podrapała, postukała i stwierdziła, że nie ma wielkiego problemu pomimo, że przedstawiłam wyniki badań. Ale wypisała mi RECEPTĘ! na BARDZO DOBRY lek przeciwbólowy!!! W aptece okazało się, że jest to lek antydepresyjny i nie ma żadnego działania przeciwbólowego. Przepisywanie takiego leku bez ŻADNEGO wywiadu z pacjentem dotyczącego jego chorób, przyjmowanych leków, wykonywanej pracy czy jazdy samochodem, wydaje mi się, że powinno być karalne. Tak nie postępuje lekarz tylko konował. Ludzie!!!! Omijajcie ją szerokim łukiem. Może tylko zaszkodzić.

Byłem dzíś na wizycie, bardzo nie sympatyczna Pani doktor nie powinna pracować jeżeli w ten sposób leczy można dostać ból głowy po jej wizycie jest dużo lepszych lekarzy a ja miałem no cóż pecha że trafiłem na tak nie sympatyczną wizytę i z tego co widzę jestem nie jedynym pacjentem nie zadowolonym z wizyty. Ta pani doktor może niech sobie odpuści leczenie i zacznie odpoczywać w domu bo szkoda pacjentów.

Mam 26 lat i ból w lewej łopatce przewlekły odchodzący i nawracający od lutego 2017. Ta pani która nie wiem jakim cudem została lekarzem, stwierdziła wg badania neurologicznego, które trwało moze 1,5 minuty, że wszystko jest w porządku. A badanie polegało na opukaniu kolan i łokci, przejechaniu ostra częścią po stopach, rękach. Do tego odwodzenie ręki jednej i drugiej z pytaniami czy boli, schylenie się najniżej jak umiem i czy boli, podnoszenie nogi jednej drugiej w leżeniu. Przejechała po szyi ręka i wzdłuż kręgosłupa, kazała się ubrać i tyle. Była bardzo niemiła, niecierpliwa, np gdy zgięłam nogi w kolanach sekundę za wolno niż by sobie życzyła. Postawę miała pt. "Nastepny debilny pacjent który zabiera mi mój cenny czas". Generalnie niemiła w rozmowie, opryskliwa. Gdy spytałam na koniec o to czy jak mnie będzie bolało co wziąć, bo Apapy ibupromy sa za słabe to stwierdziła ze ibuprom jest wystarczający. Aha, to cudownie, ze się dogadalysmy, pomyślałam. Nie uważała ze potrzeba tomografie, na zdjęcie nawet nie spojrzała, przeczytała jedynie opis, który jest do niczego, bo akurat napisał go inny beznadziejny lekarz na zasadzie kopiuj wklej. W ogóle tak myśle, ze ja to ja, ale strasznie żal mi tych starszych ludzi, którzy trafiają do takich chamów. Mam nadzieje, ze takie zachowanie tych wszystkich pseudolekarze obróci się przeciwko nim i tej pani "doktor" również.

Nie spotkałam w swoim życiu tak nie przyjemnej i opryskliwej Pani Doktor. Napewno nigdy do niej nie wrócę. Nie polecam. Masakra!