Witam, Od około 2 lat miałam bóle głowy. Bóle pojawiały się coraz częściej i były coraz silniejsze, co skłoniło mnie do wizyty u neurologa. W lipcu 2015 roku miałam rezonans magnetyczny. Wynik - olbrzymia torbiel pajęczynówki (torbiel wewnątrz i nadsiodłowa) około 60mm oraz wodogłowie obu komór mózgu. Od swojej Neurolog otrzymałam skierowanie do neurochirurga Wojskowego Szpitala we Wrocławiu. Tam neurochirurg tego szpitala stwierdził, że operacji się nie podejmie, gdyż jest bardzo ryzykowna. Torbiel uciska mózg, a więc kiedy zostanie usunięta, mózg może się zapaść i może dojść do nieodwracalnych w ...

Witam,
W lipcu 2015 roku miałam rezonans magnetyczny. Wynik - olbrzymia torbiel pajęczynówki (torbiel wewnątrz i nadsiodłowa) około 60mm oraz wodogłowie obu komór mózgu. Od swojej Neurolog otrzymałam skierowanie do neurochirurga Wojskowego Szpitala we Wrocławiu. Tam neurochirurg tego szpitala stwierdził, że operacji się nie podejmie, gdyż jest bardzo ryzykowna. Torbiel uciska mózg, a więc kiedy zostanie usunięta, mózg może się zapaść i może dojść do nieodwracalnych w skutkach uszkodzeń mózgu a nawet śmierci. Zalecił pozostawienie torbieli i okresowa jej obserwacja. Jestem młodą osobą, całe życie przede mną a tu już miałby być koniec?
Zaczęłam poszukiwać informacji w Internecie. Czytałam rankingi najlepszych neurochirurgów w Polsce. Ale los chciał, że akurat znajomy rodziny miał operacje guza mózgu w Bydgoszczy u dr Furtaka, która w pełni się powiodła. Zaczęłam czytać opinie o Bydgoskim Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Zadzwoniłam do rejestracji w celu zarejestrowania się na wizytę do prof. Marka Harata. Tam Pani poinformowała mnie, że kolejki są ogromne. Zadzwoniłam do prywatnego gabinetu i wizytę miałam już po ok. miesiącu.
Na wizycie pierwsze spojrzenie prof. na rezonans, ze spokojem jakby to był chleb powszechni, „pilnie potrzebna jest operacja”, to usłyszałam. Zgodziłam się bez wahania. Do Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy wstawiłam się 3 miesiące później zgodnie z terminem zaplanowanym przez prof. Marka Harata.
Kiedy już w trafiłam na oddział (w grudniu 2015) i przebywałam na Sali, przyszedł do mnie, z wyglądu bardzo młody, dr Marcin Birski i oświadczył, że będzie mnie operował.
Bardzo się przestraszyłam, bo nie wyglądał na doświadczonego lekarza, gdyż jak wcześniej wspomniałam wyglądał na bardzo młodego lekarza, ale wzrok zawodzi. Pacjentka, która leżała ze mną na tej samej sali, była już po operacji mózgu przez dr Birskiego, zaczęła mnie uspakajać i pocieszać. Od niej usłyszałam, że każdy z lekarzy ma bardzo duże doświadczenie w operacji głowy i każdy z nich niejedną taką operację wykonał, bez żadnych komplikacji.
I tak rzeczywiście było. Dr Marcin Birski to wspaniały, bardzo spokojny, kulturalny, cierpliwy lekarz, z powołania, co w dzisiejszych czasach bardzo rzadko jest spotykane.
Bardzo dokładnie i na spokojnie opisał mi przebieg operacji, co potwierdziło mnie w przekonaniu o jego bogatym doświadczeniu w tym, co robi na co dzień.
Tuż po operacji, jeszcze na sali pooperacyjnej usłyszałam od dr Birskiego, że operacja przebiegła zgodnie z planem bez żadnych komplikacji.
Kiedy przebywałam na oddziale, dr Birski codziennie przychodził do mnie pytając o samopoczucie. To naprawdę niezwykły specjalista. Wszystkim bardzo polecam dr Marcina Birskiego.
Panie doktorze bardzo dziękuję za udaną operację.

W imieniu swoim i mojej mamy (pacjentki) bardzo serdecznie dziękujemy pani doktorowi Marcinowi Birskiemu za profesjonalne przeprowadzenie operacji wstawienia zastawki w głowie, dzięki któremu moja mama może nadal cieszyć się samodzielnością i normalnie (jak na swój wiek, 86 lat ) funkcjonować. Przede wszystkim chcemy podziękować za życzliwe podejście do pacjenta, okazane zrozumienie i nadzieję. Szukałyśmy dwa lata pomocy i po wielu wizytach u lekarzy bezradnie rozkładających ręce trafiłyśmy na pana doktora Marcina Birskiego, którego nie zraził pesel mamy i który jako jedyny potratował ją poważnie. Z całego serca polecam tego wybitnego fachowca i lekarza z powołania. Jesteśmy bardzo wdzięczne i życzymy panu doktorowi dużo zdrowia i szczęścia.

Bardzo dziękuję za operację. W listopadzie 2013 miałam operację polegającą na usunięciu nerwiaka, wszystko przebiegło super dobrze. Teraz czuję się rewelacyjnie i szczerze polecam.

Jestem pacjentką Dr Birskiego o 3 lat, to jest niesamowity człowiek o anielskiej cierpliwości i niesamowitej wiedzy w swojej dziedzinie. Jestem mu bardzo wdzięczna za uratowanie życia. Jednym słowem to prawdziwy lekarz z powołaniem. Życzę Dr Birskiemu dużo zdrowia i siły do dalszego leczenia chorych.

Niezwykle kompetentny lekarz, wysokiej klasy specjalista i co równie istotne - człowiek wyjątkowej cierpliwości i kultury. Nie ustaje w poszukiwaniu pomocy dla pacjenta nawet, jeśli to czasochłonne i wymagające dodatkowego zaangażowania. Ponadto zachowuje się tak, jakby to pacjent był najważniejszy - rzadkie dziś zjawisko :) Doskonałe połączenie błyskotliwego fachowca i niezwykłego człowieka. Polecam

Doskonałe połączenie błyskotliwego fachowca i niezwykłego człowieka.
Polecam

Pan doktor Marcin Birski to wspaniały, kompetentny, ciepły człowiek. Poświęca pacjentowi i rodzinie pacjenta dużo czasu, dokładnie udzielając informacji. Dla tego człowieka liczy się pacjent jako człowiek. Ma dużo cierpliwości i niesamowitą wiedzę, a przy tym jest niesamowicie skromnym człowiekiem. Podczas wizyty w klinice poświęcił nam nawet swój prywatny czas. Jeśli kontakt z neurochirurgiem to tylko z nim. Nikomu innemu nie pozwoliłabym nic ze sobą zrobić. Stuprocentowe zaufanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Użytkownik anonimowy Anonim 82.146.244.111 Komentarz: Wspaniały Lekarz!!!! Miałam szczęście,być operowaną przez Pana Doktora. Od pierwszej konsultacji nabrałam bezgranicznej ufności. Jest lekarzem łączącym w sobie niezwykły talent, kulturę i daje poczucie bezpieczeństwa. Bardzo dziękuję Panie Doktorze!!! Aleksandra Szczecińska

Użytkownik anonimowy
Anonim
82.146.244.111

Komentarz:

Jest to lekarz godny zaufania.Wytłumaczy pacjentowi chorobę oraz metodę leczenia.Jest bardzo uprzejmy.Na pewno polecę tego lekarza znajomemu, który wymaga konsultacji lekarskiej .

Wspaniały Lekarz!!!! Miałam szczęście,być operowaną przez Pana Doktora. Od pierwszej konsultacji nabrałam bezgranicznej ufności. Jest lekarzem łączącym w sobie niezwykły talent, kulturę i daje poczucie bezpieczeństwa. Bardzo dziękuję Panie Doktorze!!! Ostrowska Hanna

Ostrowska Hanna

Pan Doktor Marcin Birski - bardzo dobry, cierpliwy, wyrozumiały i zatroskany o pacjentów, wspaniały jako człowiek i lekarz specjalista - neurochirurg. Byłem operowany przez Pana Doktora, który szczegółowo wyjaśnił cel zabiegu. Operacja przebiegła pomyślnie, zgodnie z planem. Jestem bardzo zadowolony. Wyrażam pełne uznanie i szacunek dla całego zespołu Kliniki pod kierunkiem Pana Profesora Marka Harata. Serdecznie dziękuję, życząc dalszych sukcesów i szczęścia. Z poważaniem; wdzięczny pacjent - Henryk Zinkiewicz.

Wciąż poszukujesz "Neurochirurg Bydgoszcz"?

gabinet prywatny

Matopat