Marcin Prokop

Ginekolog

Lekarz, który zlekcewazyl moja ciążę, wszelkie uwagi, które zglaszalam w III trym. Ciąży bagatelizowal, nie wykonał żadnych badań, dwukrotnie w gabinecie miałam cisnienie 186 na 90, wmówił mi, że się zrestresowalam. Niestety stało się inaczej, bo kolejnej wizycie (po miesiacu) gdy również miałam wysokie ciśnienie I zalecił mi kontrole w domu i notować wartości na kartce, okazało się, że miałam regularnie wyższe i skaczące ciśnienie. Po tygodniu sama zgłosiłam się do szpitala i okazało się, że z uwagi na: wysokie cisnienie, słabe przeplywy, zaburzone czynności tarczycy, moje dziecko było mniejsze o miesiąc jak na wiek ciąży, podejrzenie hipotrojii, z arytmia serca , zagrożeniem przerwania ciąży. W efekcie urodziłam synka naturalnie w 34 tc , nie zdążyli ocenić, czy dzidziuś rośnie, bo natura zdecydowała szybciej. Dziecko urodziło się zdrowe z wagą 1170 g i 48 dl. 10 pnkt w skali Apgar . Dziś ma ponad 5 lat i niestety ma dużą wadę wzroku, zaburzona konwergencje i jest mniejszy od swoich rówieśników.
Na szczęście koordynacje wzrokowo-ruchowa i konwergencje mozna w okresie przedszkolnym wycwiczyc wiec pracujemy intensywnie. Stres, który miałam i często obawy, które mi towarzysza, przypomina mi, jak fatalnie trafilam do Pana dr Prokopa. Zdecydowanie nie polecam.

Do Pana Doktora chodzę już od dłuższego czasu, prowadził również moją ciążę. Lekarz z powołania, godny polecenia. Profesjonalista, który zrozumiałym językiem jest w stanie wytłumaczyć wszelkie medyczne terminy.