dr n. med. Marcin Sidorowicz

Lekarz godny polecenia. Prowadziłam u niego dwie ciąże. Trafiłam do Pana doktora w trakcie drugiej ciąży, gdzie inny lekarz nie dawał nam szans na szczęśliwe zakończenie ciąży. Pan doktor zmienił leczenie, wykonał wszystkie brakujące badania i urodziłam szczęśliwie zdrowe dziecko w terminie. Kolejną ciążę prowadziłam również u dr Sidorowicza. Badania przeprowadza dokładnie, bezboleśnie, szczegółowo i zrozumiale opisuje wszystko na USG, odpowiada wyczerpująco na zadane pytania. W razie jakichkolwiek problemów zawsze mogłam na niego liczyć.

Niestety nie polecam. Pierwsze badanie prenatalne było w miarę okej ale niedelikatne (bolało i musiałam zwracać uwagę doktorowi). Wrocilam z mężem na drugie aby zobaczył synka pierwszy raz - doktor już był całkowicie inny. Bardzo wytykał na każdym kroku moją nadwagę, pomimo że do II prenatsknych nie przytyłam nic - wręcz przeciwnie. Mówił co chwile, że u mnie wszystko źle widać, że u szczupłej kobiety wszystko by się dało a nie to co u mnie. Bardzo boleśnie wbijał głowicę w mój brzuch bez żadnego słowa wyjaśnienia oraz kilkukrotnie, gwałtownie potrząsał moim brzuchem - też zero informacji i empatii. Bylo mi przykro i wstyd przed mężem, mąż był w szoku po wizycie i tak samo zniesmaczony zachowaniem lekarza jak i ja. Nie czułam się zaopiekowana, komfortowo jak normalna pacjentka - jestem świadoma nadwagi. Odciążyć się nie odciążę i mam prawo do posiadania dzieci oraz wizyty na takim samym poziomie jak okobieta szczupła. Wystarczyłoby gdyby raz zaznaczył trudność badania przez nadmiar tkanki tłuszczowej - co jest zrozumiałe... Ale bez przesady. Mało tego doktor na pierwszej wizycie był życzliwszy - na drugiej już mrukliwy, mówił cicho i tylko tyle ile musiał. Wręcz odczułam aby go nie wypytywać o nic, wzdychał nerwowo gdy maluch nie chciał się pokazać. Zaoytany o szczepienie na covid stwierdził równie posępnym i olewawczym tonem: zalecenia są takie jakie były wcześniej. Zdecydowałam się na dodanie opini po III badaniach u innego lekarza, który był przyjazny, jakoś nie miał większego problemu z niczym i dotarło do mnie, że nie można pozwalać na takie zachowania jak to robił dr Sidorowicz. Bardzo długo przez jego brak empatii i brak delikatności siedziało mi to w głowie.

Bardzo sympatyczny lekarz. Wykonywane przez niego badania przebiegały w miłej i profesjonalnej atmosferze. Wszystkie kwestie zostały wytłumaczone w sposób zrozumiały i konkretny. Polecam!

A ja zdecydowanie nie polecam. Od naszego spotkania minęło 1,5 roku a na sama myśl mam ciarki na plecach. Pana Doktora spotkałam w szpitalu podczas przyjęcia na oddział. Już sam sposób przeprowadzania wywiadu był dla mnie dość zaskakujący. Lekceważący i dający odczuć, że to on jest Panem. Wyzbyty empatii i dobrego smaku. Badanie USG przeprowadzone tak, żebym nie widziała swojego dziecka. To niestety nie tylko moja opinia. Dobrze, że w Rudzie Śląskiej pracują wyjątkowi lekarze z pasją i dużym zrozumieniem. A Pan Doktor może czasami powinien się zastanowić nad tym jak traktuje drugiego człowieka.

Bardzo polecam! Wizyty przebiegaly w bardzo miłej atmosferze, uzyskiwałam rzetelne informacje na temat przebiegu ciąży. Doktor Sidorowicz należy do lekarzy nieprzewrazliwionych, ale tez bardzo konkretnych w razie konieczności. Dzięki Panu Doktorowi mamy cudownego synka!

Nie tylko świetny lekarz, ale co przy tej specjalizacji niezmiernie ważne- fajny człowiek. Wizytę zaczyna od słów " Co u Pani słychać?" i nie jest to pytanie grzecznościowe. :) Prowadził moją ciążę od pierwszej wizyty do momentu opuszczenia przez NAS szpitala. Bardzo kompetentny, cierpliwy- zawsze szczegółowo odpowiadał na każde pytanie, zaangażowany, świetne podejście do pacjentki, perfekcyjnie przeprowadził cięcie cesarskie... Ciąża tylko z tym lekarzem :)

Nie polecam Dr Sidorowicz. Zlekceważył mój problem, z którym pojawiłam się w szpitalu (zostałam skierowana przez lekarza prowadzącego ze względu na plamienia w 20 tygodniu ciąży i łożysko przodujące). Dr podchodzi lekceważąco do pacjentki i bardzo niedelikatnie wykonuje badanie ginekologiczne (nie jest to tylko moja opinia tylko kilku innych koleżanek, z którymi leżałam w szpitalu w Rudzie Śląskiej).

Bardzo polecam tego lekarza. Jest profesjonalny i wykazuje się fachową wiedzą. Dodatkowo cechuje go miłe oraz cierpliwe podejście do pacjenta. Z czystym sumieniem mogę polecić tego lekarza.