MARCIN WIATROSZAK Zastanawiałam się od dłuższego czasu nad operacją powiększenia piersi metodą wszczepienia implantu silikonowego. Przeglądałam różne strony, różne opinie pacjentów i oprócz licznych komentarzy i ofert najbardziej zastanawiałam się czy trafie na odpowiedniego ,,prawdziwego’’ lekarza. Natrafiłam na artykuł, w którym Pani dr. Ewa Wojas w bardzo konkretny sposób wyjaśnia wszystkie niepokojące mnie wątpliwości. Po przeczytaniu tego artykułu sprawdziłam swojego lekarza w Centralnym Rejestrze Lekarzy RP http://www.oil.org.pl/xml/oil/oil72/rejlek/hurtd i już ze spokojem mogłam poddać się zabiegowi. Koleżanka poleciła mi DR .M.WIATROSZAKA z Wrocławia, który przyjmuje w swojej klinice Wiatroszak – ESTmedica ...

MARCIN WIATROSZAK
Zastanawiałam się od dłuższego czasu nad operacją powiększenia piersi metodą wszczepienia implantu silikonowego. Przeglądałam różne strony, różne opinie pacjentów i oprócz licznych komentarzy i ofert najbardziej zastanawiałam się czy trafie na odpowiedniego ,,prawdziwego’’ lekarza. Natrafiłam na artykuł, w którym Pani dr. Ewa Wojas w bardzo konkretny sposób wyjaśnia wszystkie niepokojące mnie wątpliwości. Po przeczytaniu tego artykułu sprawdziłam swojego lekarza w Centralnym Rejestrze Lekarzy RP http://www.oil.org.pl/xml/oil/oil72/rejlek/hurtd i już ze spokojem mogłam poddać się zabiegowi. Koleżanka poleciła mi DR .M.WIATROSZAKA z Wrocławia, który przyjmuje w swojej klinice Wiatroszak – ESTmedica ul. Róży Wiatrów 10, 53-023 Wrocław
tel. 71 790 50 50,kom. 600 100 183
kontakt e-mail: info@klinikawiatroszak.pl
,,Według obowiązujących w naszym kraju przepisów, zawód lekarza oraz posiadane przez niego kwalifikacje (czyli specjalizacja lekarska) są potwierdzane (poprzez wydanie stosownych zaświadczeń, a wcześniej poprzez nadzór nad ich uzyskaniem) przez Izby Lekarskie. Lekarz musi być zarejestrowany w swojej terenowej Izbie. Aby wykonywać zawód lekarza musi mieć czynne prawo wykonywania zawodu, a aby uzyskać specjalizację musi przejść cykl szkoleń zakończonych egzaminem. Dokumenty potwierdzające uzyskane kwalifikacje uzyskuje "do ręki", a poza tym informacje o tym pozostają w Izbie. Są również rozliczne gremia "nieustawowe", towarzystwa lekarskie (także lekarzy o specjalizacji chirurgów plastycznych), grupujące lekarzy danej specjalizacji.
Tyle teorii. Praktyka jest nieco inna. Operacje z zakresu chirurgii plastycznej wykonuje wielu lekarzy, wielu bardzo dobrze, a nawet lepiej niż dyplomowany "plastyk". I tak - niektórzy lekarze laryngolodzy wykonują korekty kształtu nosa i robią to bardzo dobrze. Chirurdzy onkolodzy mają często lepszą "rękę" do piersi niż koledzy ze specjalizacją z chirurgii plastycznej. Nie każdy chce robić kolejną specjalizację, skoro wykonuje tylko jeden rodzaj operacji (np. korekta kształtu piersi) a doświadczenie w tym ma ogromne. Jak widać można być dobrym w jednej dziedzinie, nie robiąc innych operacji plastycznych. Nie pisałabym o tym, gdyby specjalizacja z chirurgii plastycznej była częsta. A nie jest. Z tym wiążą się dwie sprawy - dostępność i cena. To chyba nie wymaga komentarza. Jak sprawdzić kompetencje? Najprościej zapytać o nie lekarza. W wielu gabinetach wiszą odpisy dyplomów, uczestnictwa w kursach, uzyskanych specjalizacji, odbytych staży. Lekarz, który opiera się przed przedstawieniem swoich kwalifikacji, nie jest wart NASZEGO zainteresowania. I nie sądzę, aby lekarz ze specjalizacji z medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej nie przedstawił nam swoich osiągnięć i zdobytych umiejętności. Czyli najprościej pytać. Druga sprawa to wymienione gremia. Izby lekarskie, towarzystwa lekarskie powinny udzielać takich informacji, a wpis o prawie wykonywania zawodu i uzyskanych specjalizacjach jest jawny, podobnie jak wpis do rejestru praktyk, spółek, itp. Inna droga to wizyta w poleconym (najlepiej!) gabinecie zajmującym się medycyną estetyczną, kosmetologią. Wszystkie te gabinety współpracują z JAKIMŚ lekarzem zajmującym się chirurgią plastyczną i już w tym momencie można uzyskać informacje na temat kwalifikacji owego "plastyka". Bezpieczną formą jest zwrócenie się do dużej przychodni czy szpitala prywatnego, gdzie operacje plastyczne (nosa, biustu) wykonują różni lekarze, ale przyjmują też lekarze ze specjalizacją z chirurgii plastycznej. Często już na stronach internetowych gabinetów można znaleźć właściwe informacje.’’ lek. med. Ewa Wojas
Jestem 5 dni po operacji i czuje się dobrze, efekty zadowalające. Lekarz sympatyczny z poczuciem humoru chociaż ja przed zabiegiem w strachu i nerwach .Cięcie miałam pod piersią, czeka mnie teraz zdjęcie szwów i mam nadzieję, ze wszystko będzie dobrze. Mogę w 100% polecić dr.Wiatroszaka i może kobiety nie zdecydowane po przeczytaniu tegoż wpisu będą mogły bez wahania podjąć decyzje.

Zdecydowanie nie polecam kliniki- ale do rzeczy. Miałem robiony zabieg liposukcji metodą NIL przez pana Wiatroszka ok. 4 miesiące temu 1.Pomimo zapewnień ,że będzie bezboleśnie , zabieg był bolesny i to bardzo. 2.Również byłem zapewniany ,że nie będzie blizn a zostałem ze szpetną prawie 2 cm blizną 3.Po zabiegu i zapłacie i to nie małych pieniędzy ( nie należy do najtańszych ) nie można się doprosić o wizytę kontrolną u lekarza –kilkukrotnie się umawiałem a nawet przyjechałem na wizytę ( 100 km) a lekarza nie było. W rozmowie z pielęgniarką ...

Zdecydowanie nie polecam kliniki- ale do rzeczy.
1.Pomimo zapewnień ,że będzie bezboleśnie , zabieg był bolesny i to bardzo.
3.Po zabiegu i zapłacie i to nie małych pieniędzy ( nie należy do najtańszych ) nie można się doprosić o wizytę kontrolną u lekarza –kilkukrotnie się umawiałem a nawet przyjechałem na wizytę ( 100 km) a lekarza nie było. W rozmowie z pielęgniarką decydowałem ,że zadzwonią jak będzie lekarz i się dostosuję .Minęło ponad dwa miesiące i nikt z kliniki się nie odezwał.Na E-maile również nie miałem odpowiedzi.
4.Efekt jest więcej niż żałosny – przed zabiegiem miałem w pasie na wysokości pępka 106 cm trzy miesiące po zabiegu było 105 cm , cztery miesiące po zabiegu 105 cm myślę ,że to się już nie polepszy. A jeszcze mam brzydkie nierówności pomimo ,że do dnia dzisiejszego chodzę na zabiegi drenażu limfatycznego 3 razy w tygodniu. A przez pierwszy miesiąc po zabiegu chodziłem 5 razy w tygodniu.
Wnioski pozostawiam państwu ale ja ostrzegam i rozpoczynam stosowne kroki prawne

PS.Moja opinia na stronie kliniki nie pojawiła się( a ponoć nic nie ingerują)

Wspaniały lekarz, niezwykle ciepły i życzliwy, doskonały fachowiec. Korzystałam z pomocy pana doktora podczas wizyty w prywatnym gabinecie, pomógł mi z wieloma sprawami skórnymi m.in. rozstępy, cellulit, dzięki nowoczesnej technice wyglądam o wiele lepiej. Nie do końca jestem przekonana co do leczenia poważnych zmian skórnych przez lekarza takich jak trądzik, ponieważ tym powinien zajmowac się specjalista dermatolog. Nie radzę chodzić na peelingi i IPL, bo one NIE WYLECZĄ TRĄDZIKU, a jedynie poprawią stan na bardzo krótko, są to drogie zabiegi. Odradzam, bo po prostu szkoda pieniędzy. Poza tym to jest specjalista chirurg i to bardzo dobry, więc nie mam pretensji o to, że trądzik nie minął po peelingach chemicznych tzn. kwasach i naświetlaniach IPL.
Za to pan doktor jest genialny w innych dziedzinach, na pewno można iść śmiało ze zmarszczkami, chęcią powiększenia ust.
Nasłuchałam się samych pozytywów i być może się skuszę na taką terapię.
Najważniejsze, że ten lekarz zna umiar i nie zależu mu na zdarciu pieniędzy za wszelką cenę, nie zmusza na siłę do jego zabiegów.
Odniosłam bardzo miłe wrażenie, zawsze wszyscy przyjęci na czas i obsłużeni bez zastrzeżeń.
Z pewnością nie raz wrócę do doktora, jest cudowym człowiekiem.

Na razie byłam tylko na konsultacji, ogólnie wrażenia pozytywne, dr miły, tłumaczył wszystko dokładnie.

Dr Wiatroszak zrobił mi zabieg powiększania ust. Po pół roku czasu zrobiły mi się grudy i utrzymują się już ponad rok. Preparat nie chce się wchłonąć i pan doktor nie zamierza się podjąć poprawy, gdyż uważa, że "to niemożliwe, aby kwas hialuronowy utrzymywał się tyle czasu". Pomijając fakt iż mam tzw kaczy dziób- powiększoną całą wargę, a nie tylko czerwień, dokładając te grudy- można sobie tylko wyobrazić jak wyglądam. Prawdopodobnie czeka mnie chirurgiczne usuwanie grud, bo preparat nawet po nakłuciu nie chce wyjść (konsultacja z innym lekarzem). Dodatkowo mój chłopak robił botox, ale bez też nie był zadowolony. Żenujący poziom usług, nie polecam.

Mój wybór okazał się strzałem w dziesiątkę ! Trafiłam do pana doktora zachęcona pozytywnymi opiniami o Nim jako lekarzu i potwierdzam wszystko. Pan doktor jest świetny jako człowiek i znakomity jako lekarz. Do każdego problemu podchodzi kompleksowo, każdy przypadek pacjenta rozważa indywidualnie, na spotkałam się z tym, by usilnie namawiał na zabiegi, nie wydaje się być nastawiony na szybki zarobek. Odebrałam go jako bardzo uczciwego człowieka. Co do zabiegów, to efekty są zawsze zadowalające, pan doktor NIGDY nie przesadza z ilością podanego materiału, nie robi z pacjentek karykatur. Zachowuje przy wszystkim zdrowy rozsądek, czasami odradza, nie dopuszcza do groteskowego wyglądu (jakim cechują się niektóre panie).
Jeżeli chodzi o usta to jak najbardziej polecam, wychodzą śliczne.
Ceny są bardzo przystępne i atmosfera przemiła, a sam lekarz od początku wzbudza zaufanie.

100% zadowolenia. Pan doktor jest kompetentny, życzliwy, uprzejmy i wszystko precyzyjnie tłumaczy oraz NIE namawia usilnie do zabiegów, które często są niepotrzebne, a wszelkie namowy są zwykłym naciąganiem ludzi na pieniądze. U innych lekarzy się z tym spotkałam niestety. Emanuje od Niego ciepło, widać od razu, że lubi pacjentów i swoją pracę, do każdego podchodzi indywidualnie i z szacunkiem. Wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Dziękuję p. doktorowi za opiekę i troskę oraz za szczere i fachowe podejście do moich problemów zdrowotnych/estetycznych.

Super polecam! Obsługa kliniki na najwyższym poziomie. Robilem zabieg ginekomastii - doktor nie ma sobie równych.

Zdecydowanie NIE POLECAM !!! Znajoma, która z przyczyn losowych musiała zrezygnować z zabiegu w klinice Wiatorszaka do tej pory nie może doprosić się zwrotu zaliczki (2500pln) za zabieg. Minął miesiąc i dalej brak kasy. Kilkakrotne telefony nic nie dają. Ściemniają, że kasa zostanie przelana a dalej nic. Będziemy spamować złe opinie wszędzie, dopóki doktorek Wiatroszk nie zwróci pieniędzy !!! NIE POLECAM !! Oszustwo

Zdecydowanie NIE POLECAM !!!
Minął miesiąc i dalej brak kasy.

NIE POLECAM !! Oszustwo

Zabrałam do niego 7 letnią córeczkę, żeby jej zrobił uszka bo miała strasznie odstające i dzieci niestety się z niej śmiały. nie chciałam by wpadła w kompleksy ale była to też jej pierwsza wizyta u lekarza z zabiegiem. Okazało się, że było super. W ogole jej nie bolało, zagadywali ją, żartowali, w gabinecie była jeszcze pielęgniarka i zrobili jej super atmosferę. Bardzo lubi o tym sama opowiadać. Zabieg był dość krótki o moje dziecko pozbyło się sporego problemu. Żałuję, że tyle czasu z tym zwlekałam, teraz od razu bym poszla!

Wciąż poszukujesz "Chirurg ogólny Wrocław"?

al. Wiązowa 7

50-389 Wrocław
Szpital im. K. Dłuskiego
Grabiszyńska 105
53-439 Wrocław
Dolnośląskie Centrum Chorób Serca "MEDINET" - Szpital Wrocław
Kamieńskiego 73a
51-124 Wrocław