dr n. med. Marek Derkaczdr n. med. Marek Derkacz - zdjęcie profilowe

dr n. med. Marek Derkacz

Endokrynolog, Diabetolog, Internista

UWAGA: Ważne informacje- dotyczy REJESTRACJI W GABINECIE. Szanowni Państwo, Terminy wizyt w gabinecie na miesiąc maj 2024 zostaną wyznaczone w dniu 31.03.2024. Nie dysponuję już wolnymi terminami wizyt na marzec i kwiecień. Dlatego jeszcze raz bardzo proszę, by rezerwacji dokonywać w dniu, kiedy udostępniane są terminy, czyli w ostatnim dniu miesiąca. Bardzo proszę pilnować kalendarza, a jeśli kalendarz się nie wyświetla, oznacza to, że wszystkie terminy zostały już zarezerwowane. Zdarza się, że ktoś z przyczyn losowych musi odwołać lub przenieść wizytę, wówczas pojawia się nowy wolny termin w kalendarzu, na który można się wypisać.

Video-porady są ZAWIESZONE, WIZYTY WYLACZNIE W GABINECIE
Pozdrawiam serdecznie. /Marek Derkacz

PS. Wolne miejsce w kalendarzu może pojawić się jeśli ktoś zrezygnuje z wizyty.m. Czas wizyty stacjonarnej wynosi ok. 45 minut.

SZANOWNI PAŃSTWO,
Uprzejmie prosimy o nie rejestrowanie kilku wizyt w miesiącu "na konto" jednej osoby. Przy rejestracji obowiązuje zasada: 1 wizyta = 1 Pacjent. Dlatego osoba odpowiedzialna za prowadzenie kalendarza wizyt zobowiązana jest do usuwania wszystkich dodatkowych wizyt zarejestrowanych na jedną osobę, pozostawiając jedynie ostatnią zarejestrowaną rezerwację.

W przypadku osób, które nie odwołają zarezerwowanej
wcześniej wizyty - zastosowanie znajdą zapisy
regulaminu.
Na osoby, które co najmniej trzy razy z rzędu odwołają wizytę, tuż przed jej planowanym terminem (do 12 h), tym samym blokując dostęp do wizyt innym Pacjentom, systemowo będzie nakładana blokada, uniemożliwiająca dalszą rejestrację na wizyty.
W przypadku osób podających w trakcie rejestracji niepełne dane (np. podających jedynie inicjały) zastrzega się możliwość anulowania wizyty.

Jeżeli wszystkie terminy wizyt są zarezerwowane,
wówczas kalendarz rejestracyjny nie wyświetla się. Zdarza się, że ktoś z przyczyn losowych rezygnuje z wizyty, wówczas pojawia się wolne miejsce w kalendarzu i można w takiej sytuacji dokonać rezerwacji.

W chwili obecnej w gabinecie odbywają się wizyty stacjonarne. Gabinet obecnie nie świadczy tele-porad, czy video-porad, a wystawienie recept np. celem kontynuacji terapii jest nierozłączne z faktem odbycia stacjonarnej wizyty i wystawienia paragonu z kasy fiskalnej.

Wystawienie recept na leki celem kontynuacji terapii w przypadku Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej - Marek Derkacz, w przeciwieństwie do wizyty u specjalisty medycyny rodzinnej, będącego tzw. lekarzem systemu, czy wizyty u specjalisty zatrudnionego w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w poradniach specjalistycznych, niesie ze sobą obowiązek fiskalizacji wizyty, a więc pobrania ustalonej i podanej w cenniku kwoty, jej fiskalizację, czyli wygenerowanie i wydanie Pacjentowi paragonu z kasy fiskalnej.

W GABINECIE NIE SĄ PRZYJMOWANE OSOBY ZATRUDNIONE W FIRMACH FARMACEUTYCZNYCH, KTÓRE
PRZYCHODZĄ W CHARAKTERZE PRZEDSTAWICIELI MEDYCZNYCH W CELU REKLAMOWANIA I PROMOCJI LEKÓW I INNYCH PRODUKTÓW MEDYCZNYCH.

OSOBY Z BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ MOGĄ
ZOSTAĆ PRZYJĘTE NA ZASADACH OGÓLNYCH, TAK JAK INNI PACJENCI, PO UPRZEDNIEJ REJESTRACJI - WYŁĄCZNIE CELEM UZYSKANIA PORADY I LECZENIA
CHORÓB NA KTÓRE CHORUJĄ.

O LEKARZU:
Dr. n. med. Marek Derkacz
Specjalista chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii. Wieloletni pracownik Kliniki Endokrynologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie oraz pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego.
Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywał również pracując m.in. w Klinice Chorób Wewnętrznych SPSK Nr 1 w Lublinie, Centrum Onkologii Ziemii Lubelskiej oraz Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Kardynala Stefana Wyszyńskiego oraz pełniąc dyżury w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym SP ZOZ w Lublinie.

Przez kilka lat był opiekunem dydaktycznym studenckiego Koła Naukowego działającego przy Klinice Endokrynologii. Ukończył również 2 letnie szkolenie z medycyny przeciwstarzeniowej. Jest autorem oraz współautorem ponad 200 artykułów i doniesień zjazdowych o tematyce medycznej prezentowanych w kraju i za granicą oraz cytowanych przez renomowane czasopisma branżowe w USA, Chinach, państwach UE.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób z zakresu endokrynologii, diabetologii oraz chorób wewnętrznych. Hobby - dziennikarstwo medyczne - publikuje w branżowych czasopismach oraz prowadzi blog - https://www.medexpress.pl/author/dr-n-med-marek-derkacz

Wspaniały, pełen empatii człowiek. Godna polecenia wiedza i doświadczenie, którymi Pan Doktor dzieli się z pacjentami.

Przepiękny i szlachetny lekarz, który wysłucha, uspokoi, doradzi i pomoże. Plynące od Pana Doktora ciepło, dobro ale również ogromna serdeczność, życzliwość i spokój sprawiają, że otrzymany każdy taki piękny dar serca, który wydobywa się z jego źródła, uświadamia nam, że są jeszcze wspaniali lekarze. Dziękujemy serdecznie Panie Doktorze. 🌷🌷🌷.

Bardzo polecam Pana Doktora! Wszystko kompleksowo analizuje, tłumaczy leczenie i rozwiewa wątpliwości.

Szczęśliwego Nowego Roku 2024! Kochanemu Panu Doktorowi życzymy wszystkiego co najpiękniejsze, by rok cały, po prostu był wspaniały. A gdy Stary Rok w Nowy się zmieni, niech sprawi, że ogród życia się zazieleni. Dobre łaski niech płyną z nieba, dokładnie tyle ile będzie trzeba.

Najlepszemu Lekarzowi o Złotym Sercu❤wypełnionym po brzegi dobrocią, Przepięknych Świąt 🎄🎁🎄 życzą Pacjenci. "Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca ono daje życie".

"Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca ono daje życie".

Na wizytę umówiona byłam na dzień 02.10.23 na godzinę 10:00. Wizyta odbyła się i jej przebieg nie wzbudza zastrzeżeń, a wręcz oceniam ją bardzo dobrze. Doktor poświecił mi dużo czasu i z zaangażowaniem odpowiadał na moje pytania. Umówiona byłam na pierwszą wizytę łącznie z USG. Badanie odbyło się, doktor zrobił wiele zdjęć. Z uwagi na długi czas jaki mi poświecił dostałam od doktora zapewnienie, że zdjęcia USG wraz z opisem otrzymam w dn. 02.10.2023 na adres mailowy w godzinach wieczornych. W przeciągu dwóch tygodni wymieniłam z doktorem kilka maili gdzie prosiłam o wysłanie opisu i zdjęć ale za każdym razem doktor odpisywał, że prześle je niedługo ponieważ raz był chory, raz nie miał dostępu do zdjęć odpisując na moja prośbę. Finalnie mimo kilku mailowych i smsowych zapytań kiedy otrzymam wyniki nie zostały mi one dostarczone. Z głębokim smutkiem wystawiam tak niskie noty w tej opinii, ponieważ doceniam prace i kompetencje Pana Doktora. Jest to pewnego rodzaju apel - liczę, że doktor zauważy tę opinie i skontaktuje się ze mną mailowo. Z wyrazami szacunku, Anna

Najbardziej zaangażowany dr jakiego spotkałam. Niesamowicie dokładny wywiad, duża empatia i jeszcze większa wiedza. Warto było jechać do Lublina i czekać (długo:) na te wizytę. Pozdrawia pacjentka w kurtce Najmana :)

Dziś 6 grudnia, Św. Mikołaj ciężko pracuje Jeździ po świecie i Dobre Anioły odnajduje. Św. Mikołaj wyraźny ma wzrok I widzi, kto Dobry był cały rok. Ciężki wór dźwiga niezmordowanie Dobry Pan Doktor prezenty też dostanie. Z opinii wynika, iż Pan Doktor na 5 się sprawuje, to na prezenty jak najbardziej zasługuje 🎁🎁🎁🎁🎁🎁🎁. Niech moc prezentów doda sił do pracy i zdrowia Panu Doktorowi. Dobro, to jedyna rzecz, która się mnoży, jak się ją dzieli. Św. Mikołaj🎅

Dziś 6 grudnia, Św. Mikołaj ciężko pracuje
Jeździ po świecie i Dobre Anioły odnajduje.
Św. Mikołaj wyraźny ma wzrok
I widzi, kto Dobry był cały rok.
Ciężki wór dźwiga niezmordowanie
Dobry Pan Doktor prezenty też dostanie.
Niech moc prezentów doda sił do pracy i zdrowia Panu Doktorowi.
Dobro, to jedyna rzecz, która się mnoży, jak się ją dzieli. Św. Mikołaj🎅

Przecudowny Lekarz i Człowiek. Tacy jak On to ostatnie rzadkie ptaki, a właściwie to już ich nie ma… Na uwagę zasługują niezwykła wiedza, kompetencja i wnikliwość, zdolne rozwikłać każdą medyczną zagadkę, a przy tym wyjątkowa kultura osobista, jak również bezgraniczne oddanie pacjentom. I to najrzadsze ze wszystkich, nieprawdopodobne wręcz ciepło. Oboje z małżonką, uczestniczący w wizycie, wzruszeni jesteśmy i porażeni ogromem dobroci, jaką Pan Doktor ofiarowuje wszystkim szukającym u Niego pomocy. Daje ogromne poczucie bezpieczeństwa i pewność, że trafili w najlepsze ręce. Dziękujemy, Panie Doktorze! Dziękujemy, że Pan jest!

Godny polecenia lekarz, ma ogromną wiedzę, potrafi ukierunkować leczenie w taki sposób by nie iść na łatwiznę poprzez przepisywanie hormonów, lecz dokładnie analizuje badania, objawy a następnie dostosowuje leczenie. Leczymy się u Doktora już 7 lat i nie zamienilibyśmy na nikogo innego. Świetny doktor i wspaniały człowiek. Polecam.

Polecam.