prof. Marek Durlik

Chirurg transplantolog

Pan Profesor Marek Durlik podjął się wraz z Panią doktor Martą Górską się przeprowadzenia bardzo trudnej operacji usunięcia tętniaka oraz przeszczepienia tętnicy graftu trzustkowego w inne miejsce tętnicy biodrowej .Mimo decyzji o usunięciu trzustki w szpitalu w Bydgoszczy . To w szpitalu MSWiA przy Wołoskiej w Warszawie w okresie pandemii wirusa Pan Profesor podjął wyzwanie uratowanie mojego życia oraz uratowania przeszczepionej trzustki .Dzięki determinacji i bardzo fachowej wiedzy z chirurgii naczyniowej oraz transplantacji , dzisiaj mogę cieszyć się życiem z trzustką ,która dochodzi do siebie po tak trudnych operacjach ( były dwie ). Do końca życia będę bardzo wdzięczny Panu Profesorowi ,Pani Doktor Marcie Górskiej , Paniom pielęgniarkom i całemu personelowi Kliniki Transplantologii . Za profesjonalizm oraz bardzo dobrą opiekę opiekę w czasie mojego pobytu . Panie Profesorze jest Pan bardzo dobrym specjalistą w tym co robi ,życzę wszystkim chorym takich lekarzy .Szkoda ,że takich jest mało . Wdzięczność opisana nie oddaje w pełni moich uczuć w tej sytuacji .

Przerażenie, panika, łzy, chichot losu? ciemność, co teraz? tak 2 tygodnie temu wyglądał nasz dzień kiedy to usłyszałyśmy ,, podejrzenie guza głowy trzustki u taty’’. Nasz tata, silny, niestrudzony, który całe życie tylko pracował robiąc wszystko dla nas i dla innych, dawał a nie brał. Co teraz? Okazało się, że guz operacyjny, ale jest ryzyko niepowodzenia przez naciekanie na żyłę. To co mogliśmy zrobić to zmniejszyć ryzyko do minimum. Musimy oddać tatę w ręce doświadczonego chirurga, który jest w stanie przewidzieć ryzyko i zlikwidować ewentualne trudności. Kto? Jak bumerang powracało ...

Nasz tata, silny, niestrudzony, który całe życie tylko pracował robiąc wszystko dla nas i dla innych, dawał a nie brał. Co teraz? Okazało się, że guz operacyjny, ale jest ryzyko niepowodzenia przez naciekanie na żyłę. To co mogliśmy zrobić to zmniejszyć ryzyko do minimum. Musimy oddać tatę w ręce doświadczonego chirurga, który jest w stanie przewidzieć ryzyko i zlikwidować ewentualne trudności. Kto? Jak bumerang powracało do nas nazwisko ,, prof. Durlik’’.
Panie Profesorze, dziękujemy. Dziękujemy za udaną operację Whipple’a, usunięcie guza głowy trzustki z protezowaniem żyły wrotnej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, ogromnej wiedzy, lekarskiej pasji i opanowaniu prof. Marka Durlika oraz całego zespołu z dr Martą Górską, niełatwa operacja zakończyła się sukcesem, a tego życzy sobie każdy pacjent i chirurg. Dziękujemy za szybką pomoc, chirurgiczną precyzje, za stoicki spokój, rozwagę i pewność siebie, to dało nam tak ważne poczucie bezpieczeństwa. Dziękujemy też dr Marcie Górskiej za cierpliwą opiekę jako lekarza prowadzącego oraz psycholog Dorocie Zielińskiej. Dziękujemy za to, że nie trzeba być Vipem, by móc leczyć się w CSK MSWiA w Warszawie. Wbrew mitowi, jest tu miejsce dla każdego ciężko chorego człowieka, wystarczy skontaktować się z sekretariatem Profesora i dyrektora Marka Durlika Kliniki Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii w szpitalu MSWiA w Warszawie.
Dalszy proces leczenia przed nami, ale jeśli na tej drodze będziemy spotykać takich lekarzy w ,, służbie’’ zdrowia jak prof. Durlik i dr Górska i z pomocą Bożą to jesteśmy pewne zwycięstwa w tej walce! Wdzięczne córki Wiesława

Dziękuję Panu Profesorowi Markowi Durlikowi za możliwość dalszego życia! Diagnoza guz głowy trzustki, trafiła we mnie jak obuchem, brak szansy na operację w Centrum Onkologii w Bydgoszczy z powodu niewydolności serca. Jestem po ciężkim zawale, mam wszczepiony kardiowerter defibrylator. Trzy konsultacje kardiologiczne i nadal brak nadziei. Dramatyczne poszukiwania mojej córki doprowadziły do oddziału Kliniki Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantacji CSK MSW w Warszawie. Pan Profesor przejrzał dokumentację medyczną i błyskawicznie zdecydował o przyjęciu na oddział. Mimo najwyższego ryzyka Profesor podjął się wycięcia guza głowy trzustki. Moje serce wciąż bije, mam nadzieję, że teraz podołam dalszej walce. Jestem z Bydgoszczy, nie miałem żadnych prywatnych wizyt, zero znajomości, a
jednak to nie było potrzebne. Pan Profesor to lekarz budzący najwyższy podziw i szacunek. Z całego serca dziękuję za zdecydowane leczenie i znakomitą opiekę całemu zespołowi Kliniki pod kierunkiem Pana Profesora.
Z wyrazami szacunku i wdzięczności
Zbigniew Ostrowski z Bydgoszczy

Gdy dotarliśmy do Pana Profesora Durlika ,byłam zrozpaczona i bardzo przestraszona.Guz jelita grubego (esicy) męża, brzmiał jak wyrok. Pan Profesor, człowiek wielkiej wiedzy, spokoju i empatii, zareagował błyskawicznie. Operację wykonano następnego dnia, t.j. 14.08.2014r., w szpitalu MSWiA w Warszawie. Dzięki Panu Profesorowi -wielkie ukłony- oraz Pani Dr Derejskiej, wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Opieka personelu medycznego i życzliwość lekarzy wspaniała. Panie Profesorze, podziwiamy Pańską ogromną wiedzę. Dziękujemy, że bezinteresownie ratuje Pan zwykłych ludzi.Przeżyłam 63 lata, wiele osób w mojej rodzinie chorowało. Ja również. Dotychczas nie spotkałam się z taką bezinteresownością i ...

Panie Profesorze, podziwiamy Pańską ogromną wiedzę. Dziękujemy, że bezinteresownie ratuje Pan zwykłych ludzi.Przeżyłam 63 lata, wiele osób w mojej rodzinie chorowało. Ja również. Dotychczas nie spotkałam się z taką bezinteresownością i życzliwością w podejściu do pacjenta. Dziękuję za uratowanie mojego męża i ojca moich dzieci- Jerzego Siwek. Jesteśmy wdzięczni i spokojniejsi o przyszłość. Jest Pan Wielkim Człowiekiem Panie Profesorze. Życzę wszystkim pacjentom z prowincji, aby spotykali na swojej drodze równie życzliwych, empatycznych i bezinteresownych lekarzy. Z poważaniem. Regina Siwek.

Pragnę serdecznie podziękować Panu Profesorowi Markowi Durlikowi oraz całemu Zespołowi Kliniki MSWiA za przeprowadzenie bardzo ciężkiej i skomplikowanej operacji usunięcia guza trzustki dnia 15.02.2017 r. Operacja się udała jestem bardzo wdzięczna za profesjonalną opiekę oraz danie mi nadziei na życie bez bólu . Pan Profesor Marek Durlik to najwyższej klasy specjalista , wspaniały człowiek i dobry lekarz. Polecam Wszystkim !!!!! Wdzięczna Pacjentka Ewa Mróz

Wdzięczna Pacjentka Ewa Mróz

Jestem pacjentką pana profesora Marka Durlika od kwietnia 2011. Trafiłam do pana Profesora po tym jak wykryto u mnie złośliwego raka trzustki, w bardzo zaawansowanym stadium. Żaden inny lekarz nie chciał podjąć wyzwania. Pan Profesor zaczął moje leczenie od przeprowadzenia splanchnicektomii (przecięcie nerwów). Zabieg ten uwolnił mnie od bólu. Mogłam przestać brać bardzo silne środki przeciwbólowe. Zaczęłam odzyskiwać siły, apetyt i pozytywne nastawienie, niezbędne do dalszej walki z chorobą. Kolejnym etapem mojego leczenia była chemioterapia, która okazała się bardzo skuteczna. W końcówce listopada zostałam zoperowana przez pana Profesora. Przeprowadzona została częściowa resekcja trzustki wraz z usunięciem większości przerzutów. Teraz czuję się dobrze, pomimo że operacja była bardzo skomplikowana. Mogę rozpocząć kolejny etap chemioterapii. Chciałam bardzo podziękować panu profesorowi Markowi Durlikowi oraz całemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek za udzieloną mi do tej pory pomoc. Dzisiaj mogę z cała odpowiedzialnością stwierdzić, że dalekowzroczność, fachowość i życzliwość pana Profesora pozwoliły wybrać skuteczną drogę walki z chorobą. Kiedy zdiagnozowano moją chorobę w kwietniu tego roku nie wierzyłam, że znów będę się dobrze czuła. Z całego serca polecam pana profesora Marka Durlika każdemu, kto potrzebuje pomocy. Dorota Gutkowska.

Ostrowiec św 2301.2016 r. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu profesorowi Markowi Durlkiowi oraz jego zespołowi za przeprowadzenie skomplikowanej i rozległej operacji usunięcia guza trzustki metodą Whipple'a, wszpitalu MSWiA w Warszawie. Operacja się udała, powikłań nie było.Pacjent czuje się dobrze. Jeszcze raz bardzo dziękuję.Profesor Durlik to najwyższej klasy specjalista, wspaniały człowiek i lekarz.Pozdrawiam . Jan. L z Ostrowca św. z rodziną.

Jan. L z Ostrowca św. z rodziną.

Serdecznie dziękuję Panu Profesorowi Markowi Durlikowi za najwyższej klasy opiekę jaką została otoczona w Klinice Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantacji moja prawie 83 letnia mama. Do kliniki trafiła ponieważ zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy esicy. Pan Profesor podjął szybką decyzję i stwierdził, że konieczna jest natychmiastowa operacja. Dzięki Panu Profesorowi oraz podległemu mu personelowi - mimo posiadania przez mamę wielu schorzeń zagrażających życiu - operacja przebiegła pomyślnie, a mama – bez żadnych komplikacji - wraca do zdrowia. Pragnę podkreślić że spokój, ciepło jakie emanuje od P. Profesora udziela się pacjentom, co ...

Pragnę podkreślić że spokój, ciepło jakie emanuje od P. Profesora udziela się pacjentom, co pozytywnie wpływa na proces walki z chorobą.
Ponadto należy zwrócić uwagę, że mimo licznych obowiązków Pan Profesor znajduje czas żeby w sposób rzeczowy wyjaśnić na czym polega choroba i jak będzie przebiegało jej leczenie oraz dać nadzieję, że wynik leczenia będzie pomyślny dla pacjenta.
Jeszcze raz pragnę podziękować Panu Profesorowi i podległemu Panu personelowi Kliniki Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantacji za troskę jaką otoczono moją mamę oraz pomoc w jej powrocie do zdrowia.
Tadeusz S.

Dziękuję serdecznie Panu dr hab. n. med. Markowi Durlikowi prof. PAN, kierownikowi Kliniki Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii CSK MSWiA w Warszawie za przeprowadzoną u mnie bardzo trudną i skomplikowaną operację wycięcia guza głowy trzustki. Byłam konsultowana przez wielu lekarzy, ale tylko prof. Marek Durlik podjął wysiłek ratowania mojego życia. Potrafił pozytywnie nastawić mnie i moją rodzinę do podjęcia trudu walki z chorobą. Jego ogromna wiedza oraz fachowość połączona z życzliwością i oddaniem spowodowała, że niepokój i lęk odeszły ode mnie. Każdego dnia wspominam oddanie i ciepło płynące od Pana profesora. ...

,,Nieraz spojrzenie lekarza, jego uspokajające słowo, gest, dotknięcie ręki przynoszą ulgę choremu, zmniejszają jego lękowe napięcie, a nawet odczuwanie bólu.’’- Antoni Kępiński ,,Lęk’’
Mój pobyt w szpitalu mimo tak ciężkiej choroby upłynął w ciepłej i rodzinnej atmosferze pod okiem wykwalifikowanej i profesjonalnej obsługi zarówno wszystkich lekarzy jak i personelu szpitala.
Rekomenduję wszystkim potrzebującym Klinikę Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii CSK MSWiA w Warszawie
Dziękuję – Jola z Kalisza

21 grudniu 2011 u mojego partnera została przeprowadzona jedna z najtrudniejszych operacjii.(inni lekarze stwierdzili.ze ich wiedza; juz nie wystarczy) Na ręce Pana Profesora Marka Durlika pragnę złożyć serdeczne podziękowania dla Personelu Kliniki Chirurgii Gastroenterologicznej i Transplantologii za bardzo dobrze przeprowadzoną operację, wspaniałą opiekę oraz życzliwe podejście do pacjenta. Dziękuję również za Ogromną Wiedzę-szybką ocenę sytuacjii-opanowanie-Suptelną pomoc-bezinteresowną. Wysoka Kultura osobista, rozwaga i spokój Profesora Marka Durlika to cechy jakie posiada Kierownik Kliniki Chirurgii Dyrektor Szpitala. Atmosfera na oddziale to powiew dobra.Cały Zespół to Ogromna wiedza i Fachowośc-zapewnienie kompleksowej opieki wraz z ...

Atmosfera na oddziale to powiew dobra.Cały Zespół to Ogromna wiedza i Fachowośc-zapewnienie kompleksowej opieki wraz z pełną diagnostyką =leczenie w jednej placówce
Jestem ogromnie wdzięczna za życie Waldka
Dziękuję
Izabella Sikorska -Jędrasik