lekarz Marek Gmerczyński

2,2
1,9
2,2
2,1

Poszłam tam rok temu. Nie umiałam się dodzwonić. Ostatecznie umówiłam się osobiście. Bardzo źle wspominam tę wizytę. Przede wszystkim uważam, że diagnostyka depresji powinna trwać dłużej niż 5 minut. W międzyczasie lekarz odebrał przy mnie telefon, w trakcie którego określił pacjentkę mianem "płaczki". Był nieprzyjemny. Nie okazał zrozumienia. Wręcz wyprosił mnie z gabinetu wstając i otwierając za mną drzwi. Przyszłam do niego w podłym nastroju, ale mimo wypisanej recepty, ta wizyta chyba bardziej mi zaszkodziła niż pomogła. Zmieniłam lekarza i w końcu żyję normalnie. Piszę to ku przestrodze.

Nie polecam nikomu, wyszedłem bardziej zdołowany niż tam wszedłem. Pierwsza konsultacja z psychiatria trwała dosłownie 5 minut. W ogóle mnie nie wysłuchał, zwalił wszystko na tabletki które niedawno zacząłem brać mimo tego ze doleglosci były wczesniej. Ewidentnie mu się spieszyło.

Po przeczytaniu zamieszczonych tu opinii, bez wcześniejszego kontaktu z Panem doktorem można wyrobić sobie mylne wrażenie na jego temat. Po moich półrocznych doświadczeniach, uważam że jest to doktor kompetentny, zaangażowany w pomoc pacjenta i uprzejmy. Co najwyżej podczas pierwszej wizyty ktoś może się poczuć zbyt formalnie i poważnie (i z tego prawdopodobnie wzięły się obecne tu opinie o braku empatii do pacjenta). W każdym razie, w późniejszym czasie Pan doktor planując dalsze leczenie coraz bardziej liczył się z moim zdaniem oraz moim wyobrażeniem nt. dalszego leczenia i obrał bardziej role ...

Po moich półrocznych doświadczeniach, uważam że jest to doktor kompetentny, zaangażowany w pomoc pacjenta i uprzejmy. Co najwyżej podczas pierwszej wizyty ktoś może się poczuć zbyt formalnie i poważnie (i z tego prawdopodobnie wzięły się obecne tu opinie o braku empatii do pacjenta). W każdym razie, w późniejszym czasie Pan doktor planując dalsze leczenie coraz bardziej liczył się z moim zdaniem oraz moim wyobrażeniem nt. dalszego leczenia i obrał bardziej role godnego zaufania przewodnika, niż niekwestionowanego autorytetu, który nie liczy się ze zdaniem pacjenta. Serdecznie polecam Pana Doktora (a każdemu pacjentowi życzę równie dobrej pomocy)

Nie polecam wizyty. Lekarz nie słuchał, był nieuprzejmy to mało powiedziane. Czułam się zaatakowana, zamiast mi pomóc sprawił że płakałam przez pół wizyty. To była druga wizyta u psychiatry i nie poszłam do niego z wyboru tylko zostałam przejęta od innego lekarza który zakończył tam pracę gdybym wiedziała co mnie spotka na tej wizycie udałabym się za tamtym doktorem.

Doktor po pierwszej wizycie wydawał się kompetentny, wysłuchał, próbował zrozumieć, wystawił diagnozę i skierował na terapię, i na tym jego wkład i zaangażowanie w prowadzenie pacjenta się skończyło. Przy ostatniej wizycie i relacji z terapii zadał mi wprost pytanie, co on ma do tego, a jego receptą na diagnozę, którą sam wcześniej postawił, było powiedzenie mi "niech pani idzie na spacer i nie myśli o problemach". Równie dobrze można leczyć się z gazetek Bravo czy innych szmatławców. Doktor sprawia wrażenie, jakby pacjent zawracał mu głowę niepotrzebnymi pierdołami, słucha tylko częściowo, kiedy próbuje powtórzyć coś, co powiedział pacjent, powtarza z błędami wynikającymi z braku zainteresowania problemem pacjenta. Nie polecam tego doktora, po ostatniej "wizycie" jestem już pewna, że zmieniam specjalistę, bo temu najwidoczniej nie chce się pomagać, tylko odbębnia siedzenie za biurkiem.

Dobry, konkretny lekarz. Podejscie dobre, jak dla mnie godny zaufania. Wytlumaczyl mi cierpliwie wszystko choc jestem nerwowy z natury, odpowiedzial na pytania, pokierowal dalej. Moge polecic.

Polecam. Byla to moja pierwsza wizyta u pana doktora i zamierzam wrocic na nastepna. Zdziwiona jestem starszymi wpisami, ktore sa niepokojaco agresywne. Wspolczuje doktorowi, ktory ma do czynienia z takimi przypadkami na codzien, nielatwa praca wymagajaca duzej sily.

Nam Doktor bardzo pomogl. Uzyskalismy po wieloletnich przygodach ze sluzba zdrowia kompetentna pomoc, trafna diagnoze, pozytywne efekty leczenia. Doktor poswiecil nam duzo czasu, zrobiono doglebny wywiad, wykonano bogata serie badan, przepisano uwaznie dobrane leki i terapie. Polecam, choc nie kazdy 'pacjent' jak teraz czytam sie z tym zgadza, my (ja, maz i syn, ktorego leczenie dotyczy) mamy naprawde pozytywna opinie. Syn sam CHCE wspolracowac, to samoza siebie przemawia.

Najgorszy lekarz jakiego w życiu poznałam. Zupełny brak kultury osobistej i szacunku dla drugiego człowieka. Ten Pan, bo na tytuł lekarza trzeba zasłużyć sobie nie tylko dyplomem, traktuje pacjentów jak zwierzęta, a nie jak ludzi. Zdaje się, że po ukończeniu medycyny kilka dekad temu, w ogóle nie interesował się postępami w psychiatrii. To nie jest wypalenie zawodowe - to jest po prostu wrodzony brak przynależności do homo sapiens. Pacjent boi się do niego odezwać, aby nie zostać poczęstowanym jakimś sarkastycznym tekstem. Rzecznik szpitala na ulicy Zjednoczenia w Chorzowie wielokrotnie zwracał mu uwagę na negatywne opinie pacjentów, ale widocznie tego Pana w ogóle to nie obchodzi. Zalecam udanie się na glęboką terapię psychodynamiczną i natychmiastową zmianę zawodu. Życzę temu Panu dużo zdrowia i pogody ducha, bo bardzo mu tego brakuje.

A i do tego wszystkiego ciśnie się na usta jak do nikogo innego: GBUR!!! Gbur!!! I jeszcze raz GBUR!!! Jest tyle wspaniałych lekarzy, nie warto tracić na tego człowieka czasu.