dr hab. n. med. Marek Mandera

Neurochirurg

Jesteśmy rodzicami dziewczynki urodzonej z wadą twarzoczaszki i z ...przepukliną oponowo-mózgową. Od 2006r. tj od jej narodzin zdążyliśmy odwiedzić wielu najlepszych neurochirurgów w Polsce. Trafiliśmy też oczywiście do docenta M. Mandery. Oceniamy go jak wszyscy - REWELACYJNIE zarówno jako człowieka jak i fachowca (choć nie operował naszej córeczki). Jest to lekarz, który ma na swoim koncie wiele wyjazdów zagranicznych, udział w wielu nowatorskich operacjach (w tym pd okiem sław z Nowego Jorku). Dowiedzieliśmy się o nim od matki dziewczynki spod Krakowa urodzonej z olbrzymią przepukliną mózgową, w której operacji doc. Mandera uczestniczył w Nowym Jorku. Lekarz ten ma szerokie rozeznanie w najnowszych technikach leczenia i bierze czynny udział w propagowaniu najwyższej klasy leczenia w Polsce i w ...Nepalu. Wiosną 2007r. przez 3 m-ce uczestniczył w zakładaniu oddziału neurochirurgii w Katmandu w Nepalu jako wolontariusz ( http://www.gwsh.pl/gwshnews/info_47.pdf ). Więcej na www.neurochirurgia. dziecięca.pl . Nam osobiście z poświęceniem swojego wolnego czasu pomagał zdobywać kontakty medyczne z najlepszymi specjalistami w dziedzinie neurochirurgii i chir. plastycznej z NY. Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za serce, czas i rzeczowość okazaną nam jako rodzicom i naszej małej córeczce. Jeśli ktoś pytałby nas, jakich innych neurochirurgów z czystym sumieniem zestawilibyśmy z dr-em Manderą w jednym rzędzie - to na pewno neurochirurga dr-a Sławomira Barszcza z IP-CZD w Warszawie (również wspaniałego człowieka, który obecnie często wyjeżdża do Hiszpanii, ale można go łapać pytając o niego w sekretariacie neurochirurgii IP-CZD (tel. 022 815-75-60) lub Prof. Roszkowskiego - ordynatora tamtejszego oddziału. Polecamy też docenta Kwiatkowskiego z Krakowskiego USD w Krakowie Prokocimiu. Pomógł nam znaleźć rozwiązanie nawracających zakażeń pooperacyjnych u naszej córeczki. Podpowiedział możliwość wykonania tzw. AUTOSZCZEPIONKI przeciw bakteriom w Instytucie Mikrobiologii UJ w Krakowie u doc. Małgorzaty Bulondy... Trzeba mieć skierowanie na autoszczepionkę od pediatry lub innego lekarza. Polecam. Warto odwiedzać najlepszych lekarzy i pytać, pytać i jeszcze raz pytać - gdy problem jest złożony.

Wspaniały lekarz. Doskonałe podejście do pacjenta i rodziców. O matko gdyby choć połowa lekarzy w Polsce była taka jak ten. Aż brak słów o tym jak wspaniałym fachowcem jest Pan Doktor. Zgadzam się ze wszystkimi opiniami które twierdzą, że to Ktoś więcej niż lekarz. Ten człowiek zasługuje na wyróżnienie, powinien zostać uznany świętym. Takich ludzi i fachowców ze świecą szukać. Muszę przyznać że pierwsze spotkanie z doktorem mieliśmy na wizycie prywatnej. I tu o dziwo przeciwnie niż zazwyczaj bywa miałam wrażenie że jest mało kontaktowy. Bardzo ale to bardzo się pomyliłam. W szpitalu państwowym okazał się fenomenalny. Szczerze polecam. Ten człowiek ratuje ludziom życie i daje poczucie bezpieczeństwa. Wielkie ukłony i brawa dla tego Pana.

Bardzo zaluje ze to lekarz dzieciecy prowadził moja córke do 18 lat operował jej nowotwór mózgu Zawsze dziekuje BOGU ze w nieszczesciu spotkałam takiego człowieka wspaniały cierpliwy bezinteresowny moja EWA zyje jest 22 letnia kobieta i to własnie temu lekarzowi zawdzieczam ze zyje ma na imie Marek tak jak moj syn i to było przeznaczenie nie znam drugiego takiego oby zył 200 lat corka jest 6 lat po operacji miala wtedy 16 lat DOKTORZE JEST PAN CUDEM JAKI ZDAZA SIE NAM RODZICOM CHORYCH DZIECI NIEMA TAKIEGO DRUGIEGO Z SERCA DZIEKUJE....TO BYLO 25 MAJA A NASTEPNEGO DNIA BYŁ MOJ NAJSZCZESLIWSZY DZIEN MATKI !!!!

Nieprawdopodobny człowiek, jak tu niżej napisali jeden z Siedmiu Cudów Świata. Operował moją 3 miesięczną córeczkę z bardzo nieprzyjemnie usadowionym guzem mózgu, przestrzegał że będzie to trudny zabieg i nie wie czy coś się złego nie stanie, jest osobą którą mądrze i spokojnie woli podejść do danej choroby z pesymizmem lecz okazuje się że każdemu dziecku ratuje życie i ma potem z tego satysfakcję. Uratował życie naszej córce która teraz gaworzy rozwija się bardzo dobrze mimo tego że guz był usadowiony w miejscu gdzie są najważniejsze funkcje życiowe. Jestem z żoną Doktorowi dozgonnie wdzięczni, często go odwiedzamy z naszą córeczką nie widzę innej opcji abym powierzył moją malutką w inne ręce. Doktorze jesteś WSPANIAŁY!!!

Anioł wcielony....... Chrystus na tym strasznym świecie. Ktoś, kto daje nie tylko nadzieję ale i nowe życie. Mówiąc o nim lekarz, uważam, że go obrażam..... bo jak można być zwykłym lekarzem mając w sobie to wszystko co on. To nie jest lekarz ale cudotwórca, Anioł, fenomen...brak nam słów. Dziękujemy Panu z całego serca za nowe życie dla naszego dziecka!

Mimo tego, ze byłam operowana 12 lat temu, oceny i dziś bym nie zmieniła. Tak wspaniałemu człowiekowi należy się nawet 6!! Docent Mandera jest wspaniałym lekarzem, pełnym empatii, wyrozumiałym i cierpliwym. Po operacji wróciłam do całkowitego zdrowia i pełni sił!! I do dziś pracuję. Bardzo wiele Mu zawdzięczam, bo dzięki Niemu mogłam spokojnie wychować dzieci i każdego dnia dziękuję Mu z całego serca za nowe życie!!

BOGU DZIEKUJE ,ZE MIALAM ZASZCZYT POZNAC TAK WSPANIALEGO CZLOWIEKA I LEKARZA.ODDAC W JEGO RECE MOJE DZIECKO!BYL STRACH,TROSKA,OBAWA O CORECZKE PRZED I W TRAKCIE OPERACJI ALE OPANOWANIE,RZECZOWE WYJASNIENIE WSZYSTKIEGO BARDZO MI POMOGLO. DZIEKUJE PANIE DOKTORZE ZA ZDROWIE MOJEJ CORECZKI I BEDE PROSIC BOGA ZEBY WIELU DZIECIOM JESZCZE PAN POMOGL!NIECH PANEM KIERUJE,CHOC SMIEM TWIERDZIC ZE DZIEJE SIE TO OD CHWILI KIEDY ZDECYDOWAL SIE PAN BYC LEKARZEM!DZIEKUJE......TO MALO.

docent jest niesamowitym człowiekiem tłumaczy wszystko w zrozumiały dla człowieka sposób przedstawia wszystkie możliwości działania i przy wyborze leczenia kieruje się dobrem pacjenta gorąco polecam!!!

Ten lekarz to człowiek, godny zaufania, nigdy bym nie znalazł nikogo lepszego :) Miałem malforamcję tętniczo-żylną i gdyby nie dr. Marek Mandera nie wiadomo co by się stało. zasługuje na 6 nie tylko na 5, jest znakomity i gdyby ktoś miał jakiekolwiek problemy, wymioty i mocne, nieustępujące bóle głowy, radzę rezonans magnetyczny i gdyby coś było niepokojącego, jechac tam a napewno wszystko się uda.

Mogłabym wiele napisać o p. Doktorze i byłyby to same zalety!!!! Doktor Mandera zajął się naszym miesięcznym synkiem. Nie panikował, nie straszył, nie przekreślał naszego chłopca, a jednocześnie mówił o poważnym stanie pacjenta. Jego spokój udzielał się nam przerażonym rodzicom. Synek cudownie doszedł do siebie, po operacji nie było żadnych zakażeń czy powikłań. Rozmawiał z nami i nas jako rodziców pytał także o opinię!!!!!!!!!Dał naszemu synowi drugie narodziny. Dzisiaj syn ma 2 lata i jest rozbrykanym brzdącem :o)!

Mogłabym wiele napisać o p. Doktorze i byłyby to same zalety!!!!

Wciąż poszukujesz "Neurochirurg Tychy"?

Szpital im. Mościckiego Lecznica Dzieci i Dorosłych - Specjalistyczna Poradnia Neurochirurgiczna
Powstańców 27
41-500 Chorzów
Dolnośląskie Centrum Mało Inwazyjnej i Endoskopowej Neurochirurgii Kręgosłupa, Karkonoskie Centrum Medyczne
ul. Bankowa 7-9

ul. Medyków 16 40-752 Katowice
40-752 Katowice
Gallusa 5
Katowice
Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
ulica Medyków 14
40-752 Katowice