lek. med. Marek Szafrański

Psychiatra

Jestem wieloletnim pacjentem doktora Marka Szafrańskiego. Pan Doktor jest wybitnym specjalistą w zakresie psychiatrii. Ze względu na przewlekłość mojego schorzenia muszę stale przyjmować leki jednak dzięki terapii lekowej zaordynowanej przez dr Szanfrańskiego mogę funkcjonować zupełnie normalnie. Ale niestety, poradnia zdrowia psychicznego w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, w której dr Szafrański wiele lat przyjmował pacjentów na NFZ została zlikwidowana. W gabinecie prywatnym na ul. Daszyńskiego w Gliwicach Pan dr też jest nieuchwytny. Udało mi się jedynie dowiedzieć, że Pan Doktor jest ciężko chory i z tego powodu nie może ...

Ale niestety, poradnia zdrowia psychicznego w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach, w której dr Szafrański wiele lat przyjmował pacjentów na NFZ została zlikwidowana. W gabinecie prywatnym na ul. Daszyńskiego w Gliwicach Pan dr też jest nieuchwytny. Udało mi się jedynie dowiedzieć, że Pan Doktor jest ciężko chory i z tego powodu nie może leczyć. To oczywiście wielka strata dla pacjentów. Nie pozostaje nic innego jak Panu Doktorowi życzyć powrotu do zdrowia z nadzieją, że wróci do leczenia.

Doświadczenia na NFZ. Lekarz często przebywa na zwolnieniu lekarskim i nagle traci się dostęp do psychiatry - na jak długo nie wiadomo. Ostatanio miał być miesiąc, wyszły 3. Bez dostępu do psychiatry, wyobrażacie to sobie? Często w trakcie wizyt wychodzi i mówi, że wróci za godzinę, pół, wraca np. po półtorej i trzeba na niego czekać. Dużo osób zapisane na te sama godzinę przez co nigdy nie wiadomo ile trzeba będzie czekać na wizytę i czy akurat doktor nie wyjdzie. Kiedyś go w ogóle nie było, a wizyt nie odwołano. Jeśli chodzi o podejście do pacjenta - mało mówi, wypisuje leki, jak jest gorzej to zwiększa dawkę. Nie robi testów, wywiadów, nie pyta. Jedyne pytanie, które pada to "jak się pani ostatnio czuję". Nie tłumaczy symptomów, nie tłumaczy na czym polega choroba i jak może się objawiać i przebiegać. Wypisuje tabletki i do kontroli za miesiąc - jak nie ma poprawy to większa dawka. O ile w ogóle na ten kontroli się pojawi.

Wspanialy fachowiec. Wróciłem do żywych. Lekarz z polecenia. Pomógł wielu osoba. Z czystym sumieniem polecam

Wybrałem się do tego psychiatry z polecenia. Dziś po miesiącu leczenia jestem wdzięczny koledze, że polecił mi tego lekarza. Wreszcie pan doktor potraktował mnie jak człowieka. Dał mi lekarstwa, które biorę już miesiąc. Kiedyś to nawet z łóżka nie chciało mi się wstać a lekarze do których chodziłem zapisywali leki które na mnie nie działały. Teraz cieszę się na Swięta. Janusz

Doskonały specjalista i budzi zaufanie od wejścia do gabinetu. Jestem po pierwszej wizycie, jestem przekonana, że Pan Dr pomoże mi wyjść z choroby. Polecam Wszystkim, którzy poszukują dobrego psychiatry w Gliwicach ( powiem tylko jeszcze,że wcześniej bywałam także u innych lekarzy tej specjalizacji...)

Jak potrzebujesz to wystawia bez problemu chorobowe-wystarczy trochę poopowiadac. Ja naściemnialam i mam teraz wolne od roboty

Dobry lekarz, zna się na swoim fachu. Wysłucha pacjenta i przepisze odpowiednie leki. Polecam każdemu.

Pan doktor łysy ? Co za bzdury, to wysoki , przystojny mężczyzna. Ale nie o tym to forum. Wspaniały lekarz , cierpliwy , wysłucha , doradzi. Znam pana doktora od wielu lat jako pacjętka , niestety z powodu przeprowadzki nie mogę nadal leczyć się u pana Szafrańskiego. Godny polecenia. Po lekach które mi przepisał poczułam się o niebo lepiej. Ludzie którzy piszą iż nie jest fachowcem w swojej dziedzinie pomylili lekarza , ponieważ to z pewnością nie o panu doktorze. Pozdrawiam pana i dziękuję za pana cierpliwość :-) Jola.

Znam lekarza od lat,z czystym sumieniem polecam chorym.Nawet jeśli nie tłumaczy choroby i metody leczenia to moim zdaniem nie musi pacjentowi robić wykładu skoro wie co robi.Pacjenci to egoiści i oczekują wielominutowego skupienia na swoim problemie opowiadając o nim rozwlekle.Moim zdaniem jest to lekarz cierpliwy i empatyczny,znam bardziej bezceremonialnych.Lekarz to także zmęczony natłokiem cudzych objawów człowiek! A do tego wypisujecie tutaj bzdury,nie jest łysy i to nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o leczenie!!

nie polecam brak kontaktu z pacjentem moim zdaniem malo praktyki jest tylko lekarzem mimo swego wieku