dr n. med. Marek Szostek

Jest to pierwszy lekarz, który wzbudził moje zaufanie. Byłam u kilku lekarzy, każdy mnie zbywał albo stwierdzał od razu, że "wycinać". Pan Doktor dopiero zrobił kompleksową diagnostykę, wytłumaczył sposób leczenia i co będzie się działo na operacji i bezpośrednio po operacji. Miły, kompetentny, znający się na wykonywanym zawodzie. Z ludzkim podejściem do pacjenta i podchodzi z empatią do rodziny operowanego - męża poinformował o wyniku operacji bezpośrednio po zabiegu.

Trafiłam do Pana Doktora przypadkowo z wydawałoby się prostym zabiegiem, zdjęcia szwów po operacji powiek. Już na wstępie wizyty był niezadowolony, że przychodzę do niego, skoro zabieg był u innego lekarza. Wytłumaczyłam więc grzecznie, że zabieg był w innym mieście. Przekazałam wytyczne lekarza operatora, jak w bezproblemowy sposób zdjąć szwy ale zignorował to zalecenie, bo wg jego opinii nie było pod tym pieczątki... Skwitował to nawet, że każdy może sobie coś takiego napisać! To była ewidentna bzdura i zwykłe czepienie się, bo pokazałam wypis i inne dokumenty związane z zabiegiem, gdzie było dość pieczątek lekarza operatora. Pan doktor i jego wysokie ego sprawiły, że po pierwsze, wizyta była bardzo nieprzyjemna (mimo, że przecież płatna), a po drugie, ignorując wytyczne - wyszarpywał mi szwy doprowadzając do krwawienia i okropnego bólu. Żałowałam tej wizyty bardzo, bo gdybym poszła do pielęgniarki, to na pewno zrobiłaby to lepiej i z całą pewnością delikatniej. A ja głupia chciałam żeby to był chirurg, bo na pewno "zerknie fachowym okiem", itp. Nigdy więcej nie chcę spotkać tego Pana. Lekarz nie jest od tego żeby był milutki, ale ignorancja i wybujałe ego jest zwyczajnie w tym zawodzie nie do przyjęcia!

Pierwszy raz spotkałem się z taka postawą lekarza. Każda wizyta opóźniona o minimum 40 minut, na co lekarz stwierdza, że na lekarza trzeba czekać. Postawa jak ze średniowiecza. Wizyta prywatna, płatna 400 zł za zabieg i trzeba czekać łaskawie. Mój zabieg nie doszedł do skutku, po 4 dniach od pierwszej wizyty jednak nie chciał wycinać zmiany skórnej, bo uwaga „samo zczernieje i odpadnie”. Dno i żenada.

Pierwszy raz spotkałem się z taka postawą lekarza.
Dno i żenada.

kompleksowa pomoc i troska i pamięć o pacjencie. Weryfikacja stanu zdrowia kierowanie leczeniem. Traktowanie pacjenta jak kogoś bliskiego aż z tak dużą troską polecam

Lekarz w 100% kompetentny. Do problemu chorego podchodzi kompleksowo i dokładnie tłumaczy oraz określa sposób leczenia. Dla Pacjenta i jego choroby poświęca wystarczającą ilość czasu znajdując ponadto dodatkowy czas na konwersację i swobodną rozmowę z pacjentem zmniejszającą zdecydowanie tzw stres gabinetowy. Uprzejmy zarówno dla pacjenta jak i osoby towarzyszącej. W gabinecie doktora, w Centrum Damiana miałem równocześnie dwa pomyślne zakończone zabiegi chirurgiczne usunięcia zmian skórnych i podskórnych. Doktor jest lekarzem godnym polecenia.

Uprzejmy zarówno dla pacjenta jak i osoby towarzyszącej.

nie polecam, bo przedłuża proces leczenia. wyznacza kolejne wizyty bez sensu, bo podczas 1 mozna wykonac wiecej i zapisac konieczne leki. nie przekonal mnie do siebie mimo tego, ze ogolnie sympatyczny, ale ma ciezki dowcip, nie wszystkim musi pasowac;]

Fantastyczny lekarz. Do tej pory nie spotkałem lekarza który kompleksowo omawiałby z pacjentem metody leczenia. Nie twierdzi , że wszystko wie ale razem z pacjentem szuka wyjaśnienia problemu. Do tego bardzo miły . Z czystym sumieniem mogę go polecić każdemu choremu.

Pan doktor wyznacza wiele wizyt. Co kilka dni trzeba "się pokazać" w gabinecie, choć nic z tego nie wynika. Myli pacjentów. Do mnie podczas pierwszej wizyty zwrócił się "Pani Justyno, nie operujemy". Nie jestem panią Justyną i akurat trzeba było operować. Najpierw zabieg nie jest możliwy, bo ma 20 minut na pacjenta, a za chwilę nie może wykonać zabiegu z powodu niekompetentnego opisu usg. Powtórne usg, choć kolejny radiolog uważa, że poprzedni opis był pełny. "Pokazanie się" trwa 2 minuty, kosztuje 120 zł. W sumie musiałam się "pokazać" trzy razy. Nie poinformował mnie, że zmiana opatrunku nie kosztuje tyle co konsultacja. Zmiana plastra kosztuje więc 120 zł.

Wyznacza jedną wizytę za drugą,koszt każdej wynosi 120 zł.Wyznaczył kolejną wizytę(oczywiście kolejne 120 zł.) tylko po to, aby mi powiedzieć jakie badanie mam zrobić(oczywiście w tej samej przychodni co przyjmuje i też 120 zł.).Uważam,że mógł mi to powiedzieć od razu na pierwszej wizycie!No i z wynikiem znowu kazał przyjść do siebie-czyli kolejne 120 zł.Na razie wydałam 360 zł.I nadal nie wiem NIC.Może gdy pójdę na kolejną wizytę i wydam znowu 120 zł. to się czegoś dowiem.Na razie wiem,że trzeba "trzymać" się za portfel,tak pieniądze wyciekają:( Zaangażowanie w samą chorobę ze strony lekarza,powiedziałabym,że raczej średnie,trzeba dużo pytać,bo raczej odbiega od tematu.Ogólnie Pan doktor sprawia dobre wrażenie,budzi sympatię.

Dr. Marek Szostek to znakomity fachowiec, bardzo dobry lekarz i człowiek. Lubi to co robi i zasługuje na najwyższe opinie. Podzielam zdanie moich poprzedników. Dziękuję za fachowo przeprowadzony zabieg laparoskopii pęcherzyka żółciowego (7.06.2010) i bardzo dobra opiekę. Urszula.