dr Marek Żeliński

Ortopeda, Traumatolog

Po powaznym wypadku drogowym trafilam do Pan Doktora Marka Zelinskiego - z urazem stawu kolanowego . Przed wypadkiem bylam osoba aktywnie uprawiajaca sport i joge . Czulam sie zagubiona , niepewna jak dalej bedzie przebiegal powrot do zdrowia. Po dokladnym badaniu stawu Pan doktor zdecydowal , ze jak najszybciej wskazane jest wykonanie badania Rezonansu Magnetycznego . Wskazal tez na koniecznosc odciazenia stawu , chodzenie o kulach . Badanie odbylo sie praktycznie w przeciagu kilku dni i odbylam kolejna wizyte . Okazalo sie , ze mam uszkodzone poboczne wiezadlo w stawie ...

Wskazal tez na koniecznosc odciazenia stawu , chodzenie o kulach .
Badanie odbylo sie praktycznie w przeciagu kilku dni i odbylam kolejna wizyte .
Okazalo sie , ze mam uszkodzone poboczne wiezadlo w stawie - naderwane dosc powaznie , lecz nie rozerwane . Inne elementy w stawie byly lekko naruszone .
Pan doktor stwierdzil ze jego zdaniem powinno sie udac odbudowac je terapia biologiczna i jezeli wszystko pojdzie dobrze i leczenie bedzie przebiegac prawidlowo , powinnismy uniknac leczenia operacyjnego.
Zaznaczyl jednak , ze najwazniejsza sprawa jest dotrzymywanie standartow leczenia oraz ustawienie priorytetu wyleczenia na wysokiej pozycji .
Ustalilismy plan leczenia , rowniez - za co jestem bardzo wdzieczna uwzgledniajacy wszystkie moje obowiazki zyciowe oraz inne zajecia.
Rozpoczelismy leczenie osoczem bogatoplytkowym- PRP - z kolagenem w cyklach dwutygodniowych . Dodatkowo suplementy i po pewnym czasie fizjoterapie.
Bylam bardzo zaskoczona , jak po 2- 3 sesjach moj stan zdrowia zaczal ulegac dosc szybiej poprawie . W trakcie leczenia Pan doktor caly czas sie mna zajmowal , prosil o informacje - poniewaz leczenie operacyjne rekonstrukcji wiezadla wciaz nie bylo wykluczone.
Mialam wykonanych 8 sesji leczenia biologicznego , doleczam sie jeszcze fizjoterapia - lecz juz teraz uzyskalam sprawnosc , nawet wieksza od tej przed zabiegiem.
Uprawiam sport , zyje normalnie . Od kilku miesiecy jestem calkowicie wyleczona pacjentka.
Cale leczenia przebiegalo w przyjemnej atmosferze w dosc komfortowych warunkach .
Chcialam podziekowac Panu Doktorowi za nowoczesne i skuteczne leczenie . Polecam wszystkim pacjentom Pan Doktora Marka Zelinskiego .
JOANNA ,

Poszłam z 8 letnia córka do Pana doktora, bo córka utykała na jedną nogę. Pan dr zrobił usg i powiedział, ze ma bliznę mięśniową, wypisał 2 maści do smarowania, kąpiel solankową, okłady z kriożelu. Nie wytłumaczył jednak na czym to polega! Kazał się umówić za 2 tyg, powiedział, że zbada wtedy postawę córki (a mógł to zrobić od razu). Dał jej zwolnienie z WF na miesiąc, zabronił również chodzić na basen i jeździć na nartach, a za 2 tyg. właśnie mieliśmy jechać na narty do Włoch ! Postanowiłam zweryfikować diagnozę u innego lekarza ale poszłam jeszcze do niego na kontrolną wizytę, wtedy Pan dr obejrzał kręgosłup i od razu powiedział, ze córka ma skoliozę, kiedy zobaczył moją minę powiedział: proszę się nie martwić, ja mam bardzo dobrych rehabilitantów - 2 lata rehabilitacji i nie będzie śladu ! Dodam, że ani ja ani mój mąż skoliozy u dziecka nie widzieliśmy. Dał skierowanie na prześwietlenie (rtg kręgosłupa), wspomniane już zwolnienie na miesiąc z wf (w związku z nogą) i powiedział, że aby mogła korzystać z basenu, trzeba kupić opaskę uciskową na udo, którą nie kupię w sklepach medycznych (?!)tylko on może mi taką zamówić za ok. 100 zł ! Umówiłam się kontrolnie do innego lekarza (dr Barczyński-gorąco polecam!), pokazałam całą historię 'choroby' i co się okazało, że mojemu dziecku nic nie jest ! Blizna mięśniowa w obrazie usg wygląda zupełnie inaczej - jest poszarpana i wyczuwalna 'pod palcami', zrobił usg, noga zdrowa, było to zwykłe przeciążenie mięśni. Blizna mięśniowa powstaje po uderzeniu, gdzie wewn.robi się krwiak i blizna, która bardzo długo się goi, a nic takiego w przypadku mojej córki nie miało miejsca. Później po 'nitce do kłębka' doszłam do wniosku jak to się mogło stać: otóż wcześniej córka miała anginę - tydz. była w domu i jeździła na nowej hulajnodze - bardzo intensywnie niemal całymi dniami przez tydz. i później właśnie zaczęła ją boleć noga. Dr Barczyński zbadał również kręgosłup, i ku mojemu zaskoczeniu powiedział, że jest jak najbardziej prawidłowy i nie należy go prześwietlać! Jeśli chodzi o ferie, to wszyscy jeździliśmy na nartach, moja córa nie odczuwała żadnych dolegliwości.
Trzeba uważać na lekarzy, którzy ewidentnie naciągają na kasę, stawiając wyimaginowaną diagnozę. I ja miałabym chodzić ze zdrowym dzieckiem na rehabilitację przez 2 lata !!!

Byliśmy z żoną i naszym 4 tygodniowym syna u Pana Doktoraz dwoma problemami - wizyta oraz badanie USG stawów biodrowych w naszego noworodka oraz USG nerwów przedramienia u mnie . Nie spodziewaliśmy się takiego profesjonalizmu wizyty lekarskiej. Pan Doktor najpierw wykonał USG bioderek , objaśniając wszystkie elementy widoczne na monitorach , czym one są , jakie jest ich ułożenie , co danu obraz oznacza . Po wyznaczeniu wszystkich linii i kątów - następnie udzielił nam bardzo przekonującego instruktażu dla rodziców. Jak nosić dziecko , w jakich nosidełkach na codzień , jakie są wskazane do podróży , nawet do podroży samolotem . Kąty w stawach fizjologiczne dla dziecka . Jakie pozycje u ułożenia moga sprzyjać rozwoju DDH , czyli rozwojowej dysplazji stawów biodrowych. Cierpliwie odpowiadał na nasze pytania , a mieliśmy ich sporo . Na pewno przyjdziemy na kolejną wizytę , aż stawy osiągną stan dojrzałości fizjologicznej. Następnie poprosiłem Pana Doktora zgodnie z wczesniej umówionym terminem - o wykonanie badania USG nerwów prawego przedramienia , ponieważ jak wcześniej rozmawialiśmy miewam obresowe problemy z zespołami ucisków prawej ręki . Na tej klasy sprzęcie którym Dr Marek dysponuje badanie wypadło bardzo wyraźnie , Pan Doktor cały czas objaśniał przebieg nerwów , zatrzymując obraz kiedy było to istotne. Szczególnie pomocne okazało sie badanie Color HD Doppler i dało się ustalić przyczynę ucisku , tym bardziej , że wcześniej wykonałem badanie EMG. Obraz został utrwalony jako film na płycie DVD . Jesteśmy bardzo wdzięczni . Bardzo wysoki profesjonalizm - szczególnie badań . Wielu naszych znajomych poleca Pana Doktora . My gorąco polecamy również . Oby więcej takich lekarzy.

Gram regularnie w tenisa i od pewnego czasu zaczałem odczuwać dolegliwości prawego stawu łokciowego.Dolegliwosci narastaly .Zaczolem tez odczuwać drętwienia dloni ,bole nocne .Zpolecenia naszych wspólnych znajomych rozpoczolem leczenie u pana Doktora Marka Zelinskiego .Po wykonaniu badania elektrofizjologicznego EMG ,Pan Doktor wykonal mi zawansowane badanie USG przyczepów sciegien oraz nerwu , gdzie moglem zobaczyć ucisniety nerw on rozmiarze 1/4 milimetra , Rozpoczelismy leczenia skojarzone. Terapie PRP osoczem bogatoplytkowym , mikroinjekcje kolagenem i sterydowe nakłucia. Za każdym razem kinesiotapping taśmami silikonowymi , Efekty przyszly po około 8 tygodniach i sa bardzo dobre i mam nadzieje , ze trwale . Chodze tez na zabiegi fizjoterapii . Pan Doktor poswieca pacjentom bardzo dużo czasu 45- 60 minut , w związku z tym leczenie nie jest tanie . Jedna z moich wizyt trwala 1,5 godziny . Pan Doktor to prawdziwy profesjonalista , wiem , ze wciąż się rozwija zawodowo na terenie całej Europy. Reasumujac bardzo dobrze , ze polskie srodowisko mi nie tylko ma takiego lekarza . Uczciwy i porządny człowiek .Może powinien przyjmować znacznie częściej ? Polecam Pana Doktora wszystkim pacjentom o wysokim poziomie motywacji do leczenia oraz realistycznymi oczekiwaniami co do spodziewanych efektow . Bardzon dziekuje za poswieconyn czas , wyleczenie.

Bylismy u Pana Doktora Zelinskiego z naszym synem Adasiem na badaniu USG stawow biodrowych.Bylismy nieco zdenerwowani poniewaz dziecko juz mialo wykonane badanie USG stawow biodrowych,jednakze opis badania byl nieprezyzyjny , nie otrzymalismy rowniez wydrukow obrazow -co czyni dokumentacje niekompletna . W badaniu okazalo sie ze dziecko ma w jednym stawie wysoka dysplazje stawu ,drugi staw jest prawidlowy ,jeszcze niedojrzalyco w tym wieku jest prawidlowe .Pan Doktor zlecil konieczne w tym wypadku badanie RTG stawow ,zeby dokumentacja byla kompletna oraz w celu dokonania pomiarow .Wykonalismy je w dwa dni . Rozpoznanie ...

Rozpoznanie potwierdzilo sie .W zwiazku z tym ,ze dalsze leczenie w warunkach poradni bylo juz niemozliwe {bardzo prawdopodobny pobyt dziecka w szpitalu na wyciagu OHE},Pan Doktor zaproponowal nam kilka mozliwosci leczenia - w roznych dobrze mu znanych osrodkach ,u znanych mu bardzo dobrych osobiscie ortopedow dzieciecych ,zapleczem szpitalnym.
Wybralismytaka umozliwia podjecie dalszego leczenia natychmiast ,bez kolejek i czekania ,co w ogole -w szczegolnosci w przypadku niemowlecia jest fatalne .Jestesmy zadowoleni z wysokiego poziomu leczenia ,szybkiego dzialania i osobistego zaangazowania Pana Doktora .
Polecamy wszystkim pacjentom.
Bardzo wysoki profesjonalizm i kultura osobista. Zadowoleni rodzice Adasia

Bylam z moja corka u Pana Doktora ,poniewaz mieszkam w Wielkiej Brytani juz 6 lat i nikt nigdy nie badal postawy mojego dziecka ,ani zaproponowal takiego badania .Corka jest wysoka ,niepokoilo nas z mezem to juz od dluzszego czasu .Pan Doktor Marek okazal sie milym czlowiekiem ,szybko nawiazal kontakt z dzieckiem ,badanie stop a glownie kregoslupa i calej postawy oraz chodu powiodlo sie .Niezbedne okazalo sie wykonanie pojedynczego zdjecia kregoslupa -ktore wykonalismy.Badanie RTG -niestety potwierdzilo badanie lekarskie,ze moja corka ma boczne skrzywienie kregoslupa .I nagle mile zaskoczenie ,Pan doktor ma zespol fizjoterapeutow ,ktorzy maja bardo dobre kwalifikacje i co najewazniejsze 8-10 letnie duze w ilosci i jakosci doswiadczenie w leczeniu tego typu schorzen .Moja corka chodzi do fizjoterapeuty juz rok ,cwiczy w domu,regularnie rowniez stara sie chodzic na basen i plywac zgodnie z zaleceniami.Wszystkim rodzicom polecam Pana Doktora .Jest bardzo dobrym lekarzem,wizyty to naprawde przyjemnosc ,bardzo dobry kontak nawiazuje z dziecmi i motywuje je do pracy ,poniewaz cwiczenia w domu i basen sa bardzo wazne .Nie musimy corki naklaniac do cwiczen ,widac wyrazne efekty poprawy.Tak powinno wygladac profesjonalne leczenie .Za niedlugo fizjoterapeuta bedzie badal dzieci w polskich szkolach .Pozdrawiam i zachecam wszystkich zmotywowanych rodzicow

Po wizytach u Pana doktora bylam mocna zaskoczona .Pan doktor zbadal mnie ,przeprowadzil szybka diagnostyke,w tym na zaawansowanym ultrasonografie oraz pracowni Rezonansu Magnetycznego w Krakowie [poziom absolutnie europejski ,lekarze opisuja znakomicie ,biegle mowia po angielsku,opisuja rowniez po angielsku swoje wlasne wyniki -pelny profesjonalizm] Najbardziej ucieszyl mnie fakt ,ze wlasciwie po okresie okolo 6 tygodni ,bylam w pelni zdiagnozowana,rozumialam przyczyny oraz istote swojej choroby . Rozpoczelismy leczenie bioregeneracyjne mojego chorego sciegna i juz czuje sie lepiej Fizjoterapia przebiega sprawnie. Ucze sie odbudowy ruchu. Wiem ,ze to dopiero poczatek,ale tak wyobrazam sobie ...

Fizjoterapia przebiega sprawnie.
Ucze sie odbudowy ruchu.
Wiem ,ze to dopiero poczatek,ale tak wyobrazam sobie nowoczesna medycyne.
Pan doktor dokladnie mi wytlumaczyl na planszach na czym polega problem,jakie sa prognozy oraz jakie leczenie mozna w tej sytulacji podjac w swietle aktualnej wiedzy medycznej .
A jak okolo dwoch lat przechodzilam leczenie-glownie objawowe,obciazajace moj przewod pokarmowy.
Bez diagnostyki i znalezienia przyczyny .
A jak bardzo lubie uprawiac sport.od dziecka jestem do tego przyzwyczajona .
Jestem bardzo wdzieczna za wyleczenie,polecam wszystkim pana Doktora Marka ,ktory jest jednoczesnie osoba bardzoprzyjazna,sympatyczna dla pacjetow.
Na nastepna wizyte wybieram sie z mezem i nasza coreczka

Mam 22 lata i pierwszy raz byłam u dr Żelińskiego na początku stycznia 2013. Przyszłam z bólem, który pojawiał się TYLKO i wyłącznie przy bieganiu raz w lewym, raz w prawym kolanie. Natomiast mogłam jeździć na nartach, grać w siatkówkę bez problemu, tylko ból pojawiał się jak biegałam przez dłuższy okres czasu. Dr stwierdził przeciążenie więzadła w lewym kolanie i dał mi zastrzyk (nie byłam świadoma do końca co to jest), który okazał się sterydem. Kolano od następnego dnia zablokowało mi się całkowicie i kilka dni musiałam chodzić o kulach. Na następnej wizycie (po kilka dniach)przedstawiłam sytuację. Stwierdził, że w takim razie przerywamy zastrzyki i wysłał mnie dopiero na rezonans. Do tego zalecił mi 3 miesiące rehabilitacji (rehabilitant - Pan Łukasz Witek - jest rewelacyjny!!!) i potem z wynikami rezonansu miałam wrócić. Nie wróciłam, bo czułam, że kolano do pewnego stopnia wraca do sprawności, a po 2,5 miesiąca stanęło w miejscu i zaczęło się pogarszać. Aktualnie mam problemy z jednym i drugim kolanem i nie mogę czasem nawet wejść po schodach. Zmieniłam ortopedę (dr Granek --- POLECAM!!!!!), który sam przyznał, że podanie sterydów młodej osobie jest bardzo NIEWSKAZANE!!! Sterydy podaje się ludziom w wieku od 40-50 lat i to i tak jeżeli jest KONIECZNE!!! Stwierdził, że to z czym przyszłam pierwotnie do pierwszego ortopedy było spokojnie do wyleczenia stosunkowo szybko, natomiast problem jest dopiero teraz, bo steryd, który mi podano (niesłusznie) niestety sprawił, że kolano się niszczy i uniemożliwia uleczenia prawdziwego problemu, bo mam teraz niedobór jakiś płynów, kolagenu. Przede mną teraz 2 m-ce zabiegów (np. laser) + leki i zobaczymy. Dr Granka poleciło mi kilka osób i muszę przyznać, że to była najlepsza moja decyzja. A dr Żelińskiego absolutnie nie polecam!!! Nie poświęca dużo czasu dla pacjenta i chce wszystko szybko 'załatwić' nie wykonując wpierw badań, np. usg, czy rezonans!!!

Jestem po wypadku samochodowym ,wczesniej o ile praca w banku mi pozwalala staralem sie amatorsko uprawiac kilka sportow ktore lubie .Niestety zdarzyl sie wypadek i w zwiazku z tym ,ze wielu znajomycj leczy sie rowniez u P.Doktora Marka udalem sie na wizyte .Pan Doktor zbadal mnie dokladnie wykonal bardzo czytelnie USG ktore ,wykazalo ze powinienem leczyc sie aby uratowac sciegno przed zabiegiem operacyjnym.Rospoczelismy leczenie -osoczem bogatoplytkowym i czynnikami wzrostu-aby uzyskac naprawe komorkami maciezystymi sciegna.Polaczone to zostalo z fizjoterapia w moim miejscu zamieszkania ,na ktore dostalem skierowanie.Poczatkowo sam bylem ciekaw efektu,poczatek nie byl piorunujacy,ale teraz trzy miesiace po wypadku wszystko funkcjonuje bardzo sprawnie ,jestem chyba nawet bardziej sprawny niz przed wypadkiem .Pan doktor to prawdziwy profesjonalista-moim zdaniem bardzo dobrze potrafi dobrac leczenie do schorzenia ,nie zajmuje sie rzeczami na ktorych zna sie mniej .Kieruje do innych lekarzy ktorzy sie w tym specjalizuja .Zapewnia tym samym logiczny ciag leczenia.Dla pacjetow jest mily ,sympatyczny,lecz stanowczy,jezeli pacjet ma motywacje do leczenia.Polecam prawdziwego profesjonaliste,a przede wszystkim czlowieka ktory bardzo rozumie potrzeby i sytulacje pacjeta .Mark Kelly

Wyjechalam za granice z Polski po zdobyciu brazowego medalu na mistrzostwach swiata , w sporcie mocno obciążającym górne kończyny .Liczylam na start na Olimpiadzie w Londynie w barwach Wielkiej Brytanii,na co miałam bardzo duże szanse.Federacja Brytyjska obiecała mi to ,pomimo przeszkód formalnych.W międzyczasie niestety przyplątała sie kontuzja stawu barkowego ,potem kolejna .Niemniej jednak trenowałam .Probowalam sie leczyć .Z tego powodu mój start na Olimpiadzie nie doszedł do skutku .Nie wiedziałam gdzie i jak sie leczyć .Z polecenia znajomych w Polskim Komitecie Olimpijskim skontaktowałam sie z Panem Doktorem wraz z listem z PKOL. Pan doktor od razu sie mną zajął .Po wykonaniu badań USG i MRI artografi udało sie szybko znaleść przyczynę i rozpoczęliśmy leczenie ,które po dwuletnim okresie zakończyło sie sukcesem. Do Rio juz nie dam rady ,ale moze jeszcze kiedyś powalczę na wyższym poziomie....Bardzo wdzięczna Anna