mgr Maria Imbierowiczmgr Maria Imbierowicz - zdjęcie profilowe

mgr Maria Imbierowicz

Psycholog

Jestem psychologiem, teologiem, pedagogiem, doradcą życia rodzinnego. Także żoną i mamą. Pasjonuję się od lat różnicami miedzy kobietami a mężczyznami. Pracuję wykorzystując techniki psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz nurtu integracyjnego.
Główne obszary, w których pracuję:
Poradnictwo psychologiczne w życiu rodzinnym i małżeńskim.
Zaburzenia w relacjach partnerskich, problemy z komunikacją.
Problemy wychowawcze, poradnictwo w zaburzeniach komunikacji z dzieckiem.
Pomoc dziecku w problemach z nauką.
Rozwój osobisty, trening asertywności.
Zaburzenia emocjonalne, kryzysy, strata bliskiej osoby.
Pomoc w sytuacji zdrady.
Przewlekły stres, trening technik relaksacyjnych.
Wnioski o stwierdzenie nieważnie zawartego małżeństwa.
Pomoc w sytuacji żałoby, traumy.

Pani Maria oprócz tego że ma kompetencje, potrafi przekazać jak postępować, jakie są mechanizmy naszych zachowań itd, - to jeszcze jest w niej taka siła wewnętrzna która udziela się pacjentowi. Poszłam na wizytę całkiem rozsypana, a Pani Maria skutecznie pomogła mi się podnieść, spojrzeć z boku na moje problemy, zwrócić uwagę na to, czego ja nie zauważałam. Bardzo empatyczna i ciepła osoba, ale też bardzo silna i konkretna, nie rozczulająca się - to bardzo ważne. Czułam się zaopiekowana, wysłuchana. Mam doświadczenie z inną panią psycholog, która była służbistką i o sobą cichą, wycofaną. Dlatego mam porównanie, to jest jak dzień do nocy, Pani Maria jest najlepsza.

Pani Maria to spokojna, ciepła i otwarta kobieta, terapia prowadzona przez nią dała mi siłę, czuję się coraz lepiej i dostrzegam pozytywne zmiany w moim życiu. Bardzo dziękuję Pani Mario!

Z Pania Marią pierwszy raz mialam stycznosc na warsztatach, ktore prowadzila. Dotyczyly one ogolnych roznic pomiedzy kobietami a mezczyznami, niby takie oczywiste a takie trudne... Dowiedzialam sie ciekawych informacji m.in. W jaki sposob "postepowac z mezczyznami" I jak ich "podejsc" zeby ich nie urazic itp. Bardzo skomplikowane moze sie wydaje to co pisze ale w rzeczywistosci "bulka z maslem", podobno faceci sa z Marsa a kobiety z Wenus I dlatego tak bardzo sie roznimy. Polecam serdecznie. Natomiast drugi raz uczeszczalam na terapie, ktora byla spowodowana niestety smiercia mojej najblizszej I ...

Natomiast drugi raz uczeszczalam na terapie, ktora byla spowodowana niestety smiercia mojej najblizszej I najukochanszej mi osoby-jaka byla moja mama. Okazalo sie ze nie przebylam zaloby po jej stracie a uplynely juz trzy lata.P.Maria bardzo mi w tym pomogla. Jest osoba bardzo empatyczna, wyrozumiala a przedze wszystkim, jest w pelni zaangazowana I kocha to co robi. Po przebytej terapii moge powiedziec ze czuje sie znacznie lepiej, moge teraz ze spokojem ogladac mamy zdjecia. Nie mam juz zadnych stanow lekowych ani depresyjnych. Wyleczylam sie dzieki P. Marii. Wiadomo ze zawsze bedzie brakowac mi mamy ale jest mi zdecydowanie latwiej funkcjonowac w zyciu.Zaluje jedynie tego ze tak pozno podjelam sie terapii, gdyz moglam znacznie wczesniej "wrocic do zywych".

Z pewnością jeśli ktoś zapyta o wizytę u psychologa, mogę poradzić w 100% panią Marię. Jako psycholog posiada dużą wiedzę. Jest wspaniałą osobą - pogodną, miłą i komunikatywną, potrafi dotrzeć do człowieka. Jest bardzo dobra w tym, co robi. Dzięki naszym wspólnym spotkaniom bardzo wiele zrozumiałam, bardzo dużo wyniosłam - jak na przykład się komunikować, jak się relaksować, wyciszyć, dostrzegłam bardzo dużo prostych rzeczy z życia, których wcześniej nie dostrzegałam. Już nie będę się czuła gorsza od innych (teraz mogę powiedzieć dużo dobrego o sobie, a przedtem tego nie dostrzegałam). ...

Zrozumiałam, że aby być sobą nie potrzeba być idealną, owszem trzeba o siebie dbać, ale najważniejszy jest człowiek, jego osobowość, jakim jest.

Odczułam od Pani Marii ciepło, zrozumienie, wyrozumiałość, cierpliwość, opanowanie. Dziękuję

Pani psycholog Maria jest najlepszym psychologiem z jakim miałem do czynienia do tej pory, ponieważ oprócz psychologii ma wykształcenie teologiczne. Warsztaty z Panią Marią były interesujące ze względu na dużą rozpiętość tematów, potrafi dotrzeć do wnętrza osób o różnych osobowościach. Uśmiechnięta i wesoła, ale także rozsądna i trzeźwo myśląca. Pomaga nie tylko czynami, lecz również komunikacją - potrafi jasno przekazać informacje, jest osobą komunikatywną. Bardzo polecam, ja jestem bardzo mile zaskoczony. Krzysztof

Polecam z calego serca. Pani Maria to poprostu specjalista w swojej dziedzinie!Super podejscie, ogromna wiedza i wielkie serce!Dziekuje Pani Mario :-)

Według mnie Pani Maria to bardzo miła, spokojna i empatyczna osoba, która okazuje zrozumienie i wzbudza zaufanie, co pozwala otworzyć się od pierwszego spotkania. Jest bardzo dobrym słuchaczem, który pozwala najpierw wygadać się, wyżalić, wypłakać, a potem trafnie diagnozuje istotę problemu. Szczerze i obiektywnie, ale taktownie potrafi powiedzieć co myśli na dany temat i wskazać błędy w postępowaniu. Ciekawie wyjaśnia mechanizm powstawania problemów, skąd się biorą niezrozumienie i zaburzenia w relacjach, podpierając to teorią i przykładami z własnego doświadczenia, co potwierdza Jej kompetencje. Widać, że różnice między kobietą i mężczyzną, a co za tym idzie problemy wynikające z tych różnic to Jej konik.
Na spotkaniach z panią Marią znalazłam to, czego szukałam, czyli przede wszystkim zrozumienie, empatię, dobrą radę i wsparcie w trudnej sytuacji życiowej. Z każdego spotkania wychodzę z praktycznymi radami, podbudowana wewnętrznie i z wiarą, że się uda i że będzie lepiej.
Szczerze polecam.

Z całego serca polecam usługi Pani Marii. Profesjonalizm i ogromną wiedzę łączy z własnym doświadczeniem. To niezwykły człowiek, pomocny, lekarz z misją. Jestem Jej bardzo wdzięczna i gorąco zachęcam wszystkich, którzy borykają się z problemami życia, do skorzystania z jej pomocy.

Z całego serca polecam usługi świadczone przez Panią Marię Imbierowicz. Jest osobą niezwykle empatyczną, serdeczną i ciepłą oraz jak najbardziej kompetentną. Kocha to, co robi. Stara się, z wykorzystaniem wszystkich swoich talentów, zrozumieć rozmówcę, obiektywnie ocenić sytuację i pomóc rozwiązać istniejący problem. Ma ogromne pokłady cierpliwości i potrafi rzeczowo i konkretnie wytłumaczyć mechanizm powstawania problemu, a także sposób postępowania, aby pacjent sam dotarł do rozwiązania. Jest osobą zawsze chętną do pomocy i nigdy nie zostawiającą człowieka samemu sobie. Osoba godna polecenia.

Gorąco polecam Panią Marię. Przede wszystkim chciałabym podziękować i życzyć wszystkiego najlepszego. Jak tylko będę mogła to będę polecać Panią, gdyż dla mnie jest Pani najlepsza... jest Pani dobrym człowiekiem , super specjalistą.