lekarz Maria Jarzyna-Boryło

Internista

Jestem dzisiaj po wizycie u Pani doktor Marii Jarzyny-Boryło. Jestem rozczarowana, a moja ocena jest jak najbardziej negatywna. Jest to człowiek, który nie posiada w sobie za grosz empatii i współczucia dla drugiego człowieka. Procedury przesłaniają jej obowiązek udzielania pomocy ludziom. Przyszłam do niej ze spuchniętą stopą i problemami w chodzeniu. Osiem miesięcy temu miałam operacje haluksa u tej właśnie stopy. Mam poważne obawy, czy nie są to jakieś komplikacje, może ze śrubą, którą mam pozostawioną. Niestety zdjęcia rtg nie zrobię w żadnej placówce bez skierowania, które może wystawić nawet lekarz pierwszego kontaktu, nawet odpłatnie. Skierowanie owszem "wymusiłam" od Pani doktor odpłatnie. Nie wystarczyło tłumaczenie, że zanim dostanę się od ortopedy, który zleci mi zrobienie zdjęcia rtg stopy, umówię się na drugą wizytę, to minie dużo czasu, a ja nie wiem, czy z tą stopą mogę normalnie chodzić. Trzeba być człowiekiem wrażliwym na losy innych, żeby zachować się, tak by komuś pomóc , a nie zaszkodzić. Procedury zostały zachowane, dostałam skierowanie do ortopedy, więc prawnie Pani doktor jest kryta. Ale czy tak powinna wyglądać praca lekarza? Pani doktor nawet nie oglądnęła mi tej stopy. Mam wątpliwości. Jeszcze jeden temat. Mówi się o profilaktyce, wykonywaniu okresowych badań kontrolnych. Płacę składki ZUS. I co Pani doktor odmawia mi wydania skierowania na badania kontrolne. I tu znów zasłania się swoimi procedurami, jest przecież kryta. Nie przyniosłam jej moich ostatnich badań cholesterolu. Nie pomogły tłumaczenia, że nie mogę znaleźć tych badań, że robiłam je w tej przychodni, że przecież powinny być tam przechowywane, to raptem kilka miesięcy, że miałam nieoczekiwanie termin zabiegu i niestety nie mogłam przyjść na wizytę kontrolną, że wzięłam leki, tak jak mi zalecano, zastosowałam się do wszystkich zaleceń lekarza... Nie dostałam skierowania ani na cholesterol, ani na podstawowe badania krwi. Jedynie do czego skłoniłam Panią doktor, to wypisanie skierowania na mocz, ponieważ powiedziałam, że mam objawy ze strony pęcherza moczowego. Skutek jest taki, że mam brać lekarstwa obniżające poziom cholesterolu, nie wiedząc, czy ten cholesterol mam w dalszym ciągu podwyższony. Jak nie znajdę badań to nie mam szans na badania kontrolne. To jakaś paranoja. Czy w naszym kraju ktoś kontroluje i ocenia lekarzy pod kontem dopuszczenia do uprawiania zawodu? Może by się przydało. Ci lekarze też mogą być kiedyś pacjentami i zostać potraktowanie tak samo jak ja.

Od kilku miesięcy biorę leki na nadciśnienie tętnicze. Ponieważ nie miałam leków poszłam do Przychodni prosząc o rejestrację do lekarza, celem wypisania leków. Czas oczekiwania na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu wyniósł 10 dni. W Rejestracji Przychodni (Multi-Medyk we Wrocławiu przy Placu św. Macieja 8) na moje pytanie czy powinnam wziąć ze sobą dodatkową dokumentację Pani Rejestratorka stwierdziła, że nie ma takiej potrzeby. W gabinecie lekarskim podałam oryginały dokumentów od lekarzy specjalistów, ale Pani doktor (lek. med. Maria Jarzyna-Boryło) zażądała podania ich ksero. Ponieważ nie miałam ich przy sobie powiedziałam, ...

W gabinecie lekarskim podałam oryginały dokumentów od lekarzy specjalistów, ale Pani doktor (lek. med. Maria Jarzyna-Boryło) zażądała podania ich ksero. Ponieważ nie miałam ich przy sobie powiedziałam, że przyniosę je na drugi dzień. Pani doktor nie zgodziła się. Zaczęła się bardzo przykra dla mnie rozmowa, która w końcu doprowadziła u mnie do znacznej zwyżki ciśnienia. Czułam się bardzo źle, miałam silny ból głowy i mdłości. Mierząc ciśnienie Pani doktor (Maria Jarzyna-Boryło) powiedziała, że mam RR 250/150.
Nie otrzymałam żadnej pomocy medycznej a dodatkowo Pani doktor stwierdziła, że nie będzie mnie dalej badać.
Wyszłam na korytarz i położyłam się na ławie – bałam się stanu zawałowego.
Wzięłam leki obniżające ciśnienie krwi - które miałam przy sobie na wypadek - " sytuacji awaryjnej".
Czy tak powinna przebiegać wizyta u lekarza?
Z.I.W.

Pani Maria Jarzyna-Boryło jest niekompetentnym lekarzem i stanowi zagrożenie dla innych pacjentów. Moja wizyta sprowadziła się do jej skomentowania bałaganu w przychodni (nie powinnam tego słuchać), wypytania o przebyte przeze mnie choroby i na tym koniec. Powiedziała, że jestem zdrowa, chociaż wcześniejszy wywiad powinien dać jej do myślenia, ale nie dał - cóż zbyt duże oczekiwania. Natomiast, posiada umiejętność diagnozowania zdrowia na podstawie danych teleadresowych oraz przebytych chorób i zawsze stwierdza, że jest się zdrowym! Gratuluję skończonej uczelni, chyba musiał być to szybki kurs. Śmieszne jest, że podczas badania ciśnienia, lubi denerwować pacjenta. Tak, dla nie wtajemniczonych i dla pani Marii Jarzyny-Boryło, gdy ktoś mówi podniesionym głosem, z pretensjami do osoby, której mierzone jest ciśnienie, to raczej będzie to rzutować na wyniki.

niemiła, ęą ęą myślał by kto wielka pani doktor, szczeliła popisówke przed ta mlodą niby opiekunka firm. wiecej tam nie pojde

niemiła, ęą ęą myślał by kto wielka pani doktor,
szczeliła popisówke przed ta mlodą niby opiekunka firm.
wiecej tam nie pojde

Wciąż poszukujesz "Internista Wrocław"?

Grabiszyńska 170 lok. 2
53-437 Wrocław