prof. dr hab. n. med. Maria Załuskaprof. dr hab. n. med. Maria Załuska - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Maria Załuska

Psychiatra, Pediatra

Kierownik IV Kliniki Psychiatrii Instytutu Psychiatrii i Neurologii IPIN mającej siedzibę w Szpitalu Bielańskim w Warszawie (od 2001r.). Specjalista Psychiatra, wieloletni pracownik naukowy IPIN w Warszawie, oraz klinicznych oddziałów psychiatrii w Szpitalach Bródnowskim i Bielańskim. Wykładowca i profesor Wydziału Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie (1973).

Diagnozuje i leczy choroby oraz zaburzenia zdrowia psychicznego, takie jak:
- depresja,
- nerwica,
- zaburzenia snu,
- zaburzenia nastroju,
- zaburzenia odżywiania się,
- zaburzenia psychotyczne,
- zaburzenia psychiczne w wieku podeszłym,
- uzależnienia.
- zaburzenia "lekooporne" i niejasne diagnostycznie

Pani profesor to zdecydowanie najlepszy lekarz u jakiego byłam, bardzo dokładnie diagnozuje, słucha pacjenta z zainteresowaniem, przygląda się problemowi w wielu aspektach a nie powierzchownie, pani profesor przepisała mi leki, które od razu mi pomogły dlatego jestem bardzo zadowolona i polecam .