prof. dr hab. n. med. Maria Załuskaprof. dr hab. n. med. Maria Załuska - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Maria Załuska

Psychiatra, Pediatra

Kierownik IV Kliniki Psychiatrii Instytutu Psychiatrii i Neurologii IPIN mającej siedzibę w Szpitalu Bielańskim w Warszawie (od 2001r.). Specjalista Psychiatra, wieloletni pracownik naukowy IPIN w Warszawie, oraz klinicznych oddziałów psychiatrii w Szpitalach Bródnowskim i Bielańskim. Wykładowca i profesor Wydziału Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie (1973).

Diagnozuje i leczy choroby oraz zaburzenia zdrowia psychicznego, takie jak:
- depresja,
- nerwica,
- zaburzenia snu,
- zaburzenia nastroju,
- zaburzenia odżywiania się,
- zaburzenia psychotyczne,
- zaburzenia psychiczne w wieku podeszłym,
- uzależnienia.
- zaburzenia "lekooporne" i niejasne diagnostycznie

Znakomita lekarka. Przyjęła mnie w kryzysie, choć nie musiała. Poświęciła godzinę swojego prywatnego czasu, zebrała szczegółowy wywiad, dokładnie przedstawiła zalecenia. Lekarz z powołania.

Bardzo polecam, lekarz który wie co mówi, szuka dobrego dla pacjenta rozwiązania, daje rozsądne zalecenia, dopasowane do potrzeb i sytuacji życiowej pacjenta. Wyczuwam dużą empatię i doświadczenie życiowe.

P. Marię Załuską jako lekarza z wielkim dorobkiem naukowym i wieloletnim doświadczeneim w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów z okresu ostatnich kilku lat oceniam miernie niestety. Częste, bardzo pobieżne obserwacje i rozmowy z pacjentem stały się wielokrotnie rutyną. Odwoływanie umówionych wizyt jest nagminne. Lekceważenie oczekującego na wizytę pacjenta, brak poszanowania Jego czasu. Często brak empatii. Irytacja i zniecierpliwienie, Brak zrozumienia dla pacjenta, który czeka pod drzwiami gabinetu 2 godziny. Popełnianie błędów przy wypisie recept w postaci nazwy farmaceutyku i sposobu dawkowania. Przyjmowanie SWOICH pacjentow kosztem osób zapisanych na wizytę. Odsyłanie na ...

Przyjmowanie SWOICH pacjentow kosztem osób zapisanych na wizytę.
Odsyłanie na SOR pacjenta potrzebującego kolejnej recepty.
Pewne zchowania i problemy z pamięcia wskazują na poczatki demencji.
To naprawdę jest tylko kilka drobnych, ale bardzo ważnych problemów.
Nie widzę więc podstaw do zachwytu.

Pani profesor to zdecydowanie najlepszy lekarz u jakiego byłam, bardzo dokładnie diagnozuje, słucha pacjenta z zainteresowaniem, przygląda się problemowi w wielu aspektach a nie powierzchownie, pani profesor przepisała mi leki, które od razu mi pomogły dlatego jestem bardzo zadowolona i polecam .