dr n. med. Marian Szmigiel

Absolutnie nie polecam tego lekarza. Przyjechaliśmy z malutkim dzieckiem, które gorączkowało. To był pierwszy możliwy termin z prywatnej opieki zdrowotnej i pomimo, że w innym mieście, zdecydowaliśmy się jechać. Lekarz na dzień dobry zapytał mnie "czy w naszym mieście nie ma przychodni?". Wywiad trwał stosunkowo długo, badanie tylko chwilkę, po badaniu lekarz stwierdził, że gardło wygląda źle i konieczny jest antybiotyk. Na moje pytanie o jakieś badania przed podaniem antybiotyku takiemu małemu dziecku praktycznie krzyknął, że "wyniki będzie Pani miała w poniedziałek, a dziecko gorączkuje teraz" wizyta miała miejsce w ...

Na moje pytanie o jakieś badania przed podaniem antybiotyku takiemu małemu dziecku praktycznie krzyknął, że "wyniki będzie Pani miała w poniedziałek, a dziecko gorączkuje teraz" wizyta miała miejsce w czwartek rano... Zamiast rozwiać jakoś moje wątpliwości co do antybiotyku powiedział, że ja jako rodzic mogę się z jego diagnoza nie zgodzić... Bardzo żałuję, że nie zaufałam swojej intuicji tylko temu "lekarzowi" . Piszę w cudzysłowie bo dla mnie to nie jest lekarz skoro zamiast pomóc zaszkodził!!! Strasznie źle czuję się z tym, że nie sprawdziłam tego co powiedział ten lekarz... Podaliśmy dziecku antybiotyk wierząc w słowa lekarza, że na badania trzeba aż tyle czekać i antybiotyk jest konieczny... Po 3 dniach gorączka ustąpiła i pojawiła się wysypka. Inny lekarz podczas teleporady stwierdził tzw. 3dniówkę... Czyli podaliśmy dziecku zupełnie niepotrzebnie antybiotyk. Czujemy się po prostu oszukani przez tego lekarza... Teraz już wiemy, że badanie CRP można zrobić nawet w 10 minut. Pan doktor jednak jakby się zatrzymał na medycynie w latach 60... Straszne jest to, że zamiast pomóc naszemu dziecku to zaszkodził! Nie polecam! Uważajcie na niego!!! Sprawdzajcie informacje od niego!!! Podejście do Pacjenta i rodzica pozostawia również wiele do życzenia. Żeby nie być gołosłownym kilka przykładów z naszej wizyty:
- Na moje pytanie o leczenie, powiedział, że porozmawiamy jak zapisze, zapisał dał mi kartkę i mówi, żebym sobie przeczytała?!? to co to za rozmowa??
- Na pytanie kiedy podawać antybiotyk czy po jedzeniu czy przed, odpowiedział, że godzinę po jedzeniu (na ulotce antybiotyku napisane było, że zaraz przed jedzeniem),
- Przepisał nam syrop, na ulotce którego było napisane aby nie podawać go dzieciom poniżej 2 roku życia, nasz maluszek ma rok!!! na szczęście nie podałam go dziecku.;
- W ogóle nie poinformował nas o tym czy i jak zbijać dalej gorączkę,
- Nie udzielił nam mnóstwa informacji, które były dla nas niezbędne do procesu leczenia... musiałam dzwonić o kolejną teleporadę i dopytywać innego lekarza chociaż na koniec wizyty zapytałam tego "lekarza" czy jest coś co jeszcze powinnam wiedzieć.... Podsumowując "lekarz" niekompetentny, nieuprzejmy, nie tłumaczy ani choroby ani leczenia, i przede wszystkim SZKODZI!!!!! zamiast pomagać! NIE POLECAMY!!!

Genialny lekarz, który szuka przyczyny choroby a nie bawi się w tak popularne dzisiaj astmy i alergie. Antybiotyk tylko w razie konieczności. Leczę dziecko u niego od kilku lat, nie zastąpiłabym tego lekarza na żadnego innego. Polecam.

Bardzo dobry lekarz. Pan starszej daty - antybiotyki u niego to ostatecznosc. Dzieci zawsze wyleczone :)

Bardzo dobry lekarz leczy moje dziecko od kilku lat, zawsze szybko i skutecznie. Polecam wszystkim rodzicom.

Polecam wszystkim rodzicom.

lekarz z doswiadczeniem ktory wyleczyl moje dziecko dziekuje