lekarz Mariola Małecka

1,3
1,6
1,1
1,3

Dziś zasięgnęłam porady telefonicznej u tej Pani. Niewyobrażalne chamstwo i pretensjonalność! 3 Lekarzy zleciło diagnostykę PCOS, a pani Małecka stwierdziła na podstawie danych z rozmowy z diabetologiem (w rejestrze moich wizyt), że "przestanie się Pani obżerać słodyczami i schudnie! Przy takim wzroście to max 60 kg!". Nikt nigdy nie powiedział mi, że wyglądam tęgo czy przy kości. BMI co prawda 24,5, ale nadal w normie! Pani stwierdziła, że wymyślam swoje objawy, bo ich przyczyną jest duża waga! Bardzo cieszę się również ze stwierdzenia "nie jestem ginekologiem tylko internistą endokrynologiem", ale w diabetologa to bardzo chętnie się pani wcieliła. Nie polecam!

Byłam na trzech wizytach u tej Pani jednak po ostatniej stwierdziłam, ze zmieniam lekarza. Bardzo służbowe i formalne podejście do pacjenta, brak chceci do wysłuchania drugiej strony skutecznie zniechęcają do Pani doktor. Być być może kompetentna jednak bardzo nie przyjemna i oschła osoba. Osobiście nie wrócę i nie polecę l

Wyjatkowo nieprzyjemna osoba, zachowująca się wręcz pretensjonalnie. Obserwowanie postępowania tej pani będąc osobą oczekującą na wizytę, skłoniło mnie do wycofania się ze spotkania. Dopiero po tym znalazłam tutaj opinie i cieszę się, że jednak zrezygnowałam z bądź co bądź płatnej wizyty u osoby, która pacjentów traktuje jak gorszy sort. Będę omijać szerokim łukiem.

W moim przypadku pani doktor jest bardziej zainteresowana moim poziomem cukru niż hormonami. Cukier jest w górnej granicy normy, inni lekarze nie widzą potrzeby radykalnej zmiany diety w porównaniu z panią doktor, która chętnie leczyłaby mnie w kierunku cukrzycy. W takiej sytuacji powiedziałam że nie stać mnie na wizyty prywatne co 3 miesiące i poproszę o skierowanie do diabetologa. Do którego łatwiej się dostać i to na NFZ. Niestety na wydanie skierowania pani doktor nie czuła się kompetentną i nie bardzo widziała potrzebę jego wystawienia. Wg mnie zaprzecza sama sobie. Dodatkowo po zasugerowaniu że nie będę leczyć "cukru" u pani doktor, spojrzała w kartę i powiedziała że zrobi usg tarczycy aby skontrolować guzki. Zastanawiam się jakie guzki, przecież na żadnej wizycie do tej pory nie było o tym mowy. Na co zirytowanym tonem głosu dowiaduje się że przecież byłam informowana o nieprawidłowościach. Po badaniu wizyta za 6 miesięcy w celu usg i ewentualnym wydaniu skierowania na biopsję. Pojawiam się na nastepnej wizycie, brak usg, bo było pół roku temu, nie widzi podstaw do zrobienia ponownego (wizyta odbywa się w ramach NFZ) poziom hormonów w porządku, tylko musze przejść na dietę z niskim ig ponieważ cukier jest za wysoki.... Nadmienia, że po pobraniu dokumentacji medycznej z wizyt nie było ani śladu, wzmianki o rzekomych guzach. Brak słów, nie polecam pani doktor.

Bardzo rzadko udaje się napotkać tak nieprzyjemnego lekarza. Po przedstawieniu historii choroby i leczenia, wieloletnich zaburzeń na poziomie autoimmunologicznym i hormonalnym, doktor jedyne czym była zainteresowana to utrzymanie prawidłowego BMI. Nie widząc pacjenta oceniła jako przyczynę wszystkiego nadwagę i założyła, ze jej przyczyna jest kompulsywne jedzenie bez opamiętania w porach nocnych. Dodała, ze jak na wykonywany zawód to aparycja powinna być utrzymana w odpowiednich ryzach i na reprezentacyjnym poziomie. Tłumaczenia na temat realnych przyczyn i trybu odżywiania trafiały w ścianę, ponieważ Pani doktor powtarzała już jedynie mantrę „stop żarciu w nocy”. Sugestia rozwiązania problemów: „proszę ruszyć kasą i wykonać operacje zmniejszenia żołądka”. Bardzo dziękuje za dyspozycje w zakresie przeznaczania wyplaty, być może warto zmienić zawód na doradztwo finansów, ponieważ empatii i wiedzy lekarskiej na próżno szukać w tym przypadku. Mam nadzieję, ze żaden pacjent w przyszłości nie będzie zmuszony konsultować się z lekarzem takiego pokroju.

Pani doktor minęła się z powołaniem - nic nie tłumaczy, nie odpowiada na pytania. Osoba bardzo mało kontaktowa, odniosłam wrażenie, że jestem w gabinecie intruzem. Pani dr diagnozuje tarczycę tylko na podstawie TSH. Nie zleca dodatkowych badań. Przykro mi, ale dr Marioli Małeckiej NIE POLECAM. Poszłam do innego lekarza i dopiero u niego (z otwartą ze zdumienia i niedowierzania szczęką) zobaczyłam, co to znaczy prawdziwy lekarz i dobry endokrynolog.

Pani Doktor jest formalistką-biurokratką do maksimum. Zleca minimum badań. Nawet jeśli obok wyników TSH kiedyś wyszły źle inne badania, np. lipidogram, to Pani Doktor nie zleci większej liczby badań, powołując się na limity w LuxMedzie. Jakie limity? To po co ja płacę rozszerzony abonament w LuxMedzie? Rozumiem, ze w NFZ są limity, ale ja mam wykupiony pakiet rozszerzony w LuxMedzie, a Pani Doktor nie chce mi zlecić badań innych niż TSH, o które proszę - np. lipidogram, ALAT, ASPAT, powołując się na limity. Pani Doktor odsyła mnie po skierowanie na te badania do innego lekarza, np. internisty. Zachowuje się tak, jakby za przepisanie pacjentowi każdego badania musiała się tłumaczyć przełożonym. Do tego kontakt z Panią Doktor jest trudny - jest bardzo formalna, oschła, nieprzystępna. Ja do tej pory nie rozumiałam na czym polega i skąd się wzięła moja choroba - dopiero teraz wytłumaczyła mi to ze szczegółami inna lekarka endokrynolog.