lekarz Mariusz Oleksiak

Laryngolog

Angina była chorobą mojego dzieciństwa, wracała także w późniejszych etapach mojego życia. Kiedy stuknęło mi 30 lat, miałam wiecznie bolące gardło, zaczęły boleć mnie także kości, a żadne płukanki ani zmiany klimatu nie pomagały, w migdałach pojawiły się liczne krypty z nalotem ( bałam się nawet pocałować własne dziecko, żeby go nie zarazić). Po wielu wizytach w gabinetach laryngologicznych postanowiłam, że doktor Oleksiak będzie moją ostatnią deską ratunku. Na pierwszej wizycie stwierdził, że moje migdały powinny zostać usunięte. Cierpliwie wytłumaczył wszystkie wątpliwości i wkrótce zostałam przyjęta na odział laryngologiczny w szpitalu w Dąbrowie Górniczej. Doktor wykonał zabieg osobiście i wypisał mnie do domu dopiero wtedy, kiedy upewnił się, że wszystko dobrze się goi. Doktor jest świetnym specjalistą i przesympatycznym człowiekiem, który wszystkich pacjentów na oddziale traktował z jednakową troską. W trakcie mojego pobytu w szpitalu zaskoczyła mnie także przyjazna atmosfera, życzliwość pań pielęgniarek i wszechstronność oddziału, bowiem leżały ze mną panie z zaburzeniami snu, szumami w uszach, polipami w nosie lub gardle, krzywymi przegrodami. Po wyjściu ze szpitala ponad tydzień jeszcze gorączkowałam, ale zawsze mogłam liczyć na doktora Oleksiaka i w razie trwogi zadzwonić do niego. Mam nadzieję że doktor będzie mógł przeprowadzić zabieg udrożnienia nosa i wyprostowania przegrody nosowej u mojego męża, który choruje często na zapalenie krtani. Pomógł jeszcze mojemu dwuletniemu szkrabowi pozbyć się chronicznego kataru, z którym żaden z pediatrów nie mógł sobie poradzić. Dziękujemy za pomoc Panie doktorze. Pozdrawiam Karolina P

W styczniu pierwszy raz spotkałem się z Panem doktorem Oleksiakiem na prywatnej wizycie. Niestety okazało się, że kwalifikuję się do operacji przegrody nosa. Muszę przyznać, że Pan doktor wszystko doskonale wytłumaczył, odpowiadał na wszystkie moje (pewnie i czasami bzdurne) pytania i rozwiał wszelkie wątpliwości. Nie ukrywam, że zdecydowałem się na zabieg wykonywany akurat przez Pana doktora dzięki opiniom również tutaj zamieszczonym. W szpitalu zostałem bardzo dobrze pokierowany i termin zabiegu został szybko wyznaczony. I tak perspektywy czasu stwierdzam... zabieg był przeprowadzony perfekcyjnie. Odnosząc się do samego zabiegu to człowiek jest świadom co się z nim dzieje (przynajmniej w moim przypadku), ale za to cała operacja przebiegła na przyjemnej rozmowie z Panem doktorem. Odpowiada na ewentualne pytania co będzie dalej robił i nie ukrywa niczego przed pacjentem. Zapewniam o całkowitym braku dodatkowych wrażeń w postaci bólu, wszystko przebiega całkowicie bezboleśnie. Jedynie nieprzyjemne (oprócz zakładania wenflonu :-)) są dwa pierwsze zastrzyki znieczulenia (uczucie rozpychania). I tak po półtorej godzinie pogaduch na bloku operacyjnym można wrócić na sale :-)
Krążą różne "opowieści" na temat tego typu zabiegu w internecie, jednak zapewniam, ani w czasie zabiegu, ani po nim, w ogóle nie czuć bólu. W ten oto sposób pomimo demontażu przegrody nosowej na następny dzień można opuścić szpital, nawet bez opuchlizny na twarzy. Z czystym sumieniem mogę każdemu polecić tak doskonałego lekarza jakim jest Pan doktor Oleksiak.
Piotr

Jestem świeżo po septoplastyce. Empatia i uprzejmość lekarza na wysokim poziomie. Zabieg w znieczuleniu miejscowym - ekspresowy, bezbolesny. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Polecam osobom borykającym się z problemami z zatokami. Ja szukałam dobrego lekarza przez kilka lat i udało się :) Warto również napisać na temat wspaniałych pielęgniarek na Oddziale Otolaryngologii w DG. Opieka i troska o pacjenta bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Dziękuję za wszystko.

Polecam rodzicom Przedszkolaków nękanych ciągłymi zapaleniami uszu i zatok. Fantastyczne podejście do dzieci i zestresowanych rodziców :) Dzięki Panu Doktorowi mój mąż zdecydował się na operację przegrody nosowej, z którą zwlekał 20 lat. Pan Doktor Oleksiak jest lekarzem godnym polecenia i zaufania.

Dr Oleksiak to lekarski fenomen - absolutny entuzjasta swojej pracy. Kilka dni temu operował moją przegrodę nosową. Zanim do tego doszło spotkaliśmy się na dwóch wizytach, w czasie których wszystko zostało mi dokładnie wytłumaczone. Jak nie potrafiłem sobie wyobrazić jak pokrzywiona jest moja przegroda to doktor zrobił mi nos z przegrodą z kartki papieru, tak abym to zobaczył! Już wówczas wiedziałem, że jest to lekarz nietuzinkowy. Ale jak dzień po operacji (jednodniowa hospitalizacja), dr Oleksiak zadzwonił zapytać jak się czuję, to przez sekundę zastanawiałem się czy nie gram w jakimś amerykańskim serialu o lekarzach! Dodam, że nie zrobiłem nic specjalnego, ani nie jestem nikim ważnym - jestem zwykłym pacjentem.
Podsumowując: profesjonalnie, miło, z poczuciem humoru i UCZCIWIE.
Wyrazy największego uznania i szacunku.

Z Panem doktorem po raz pierwszy spotkałam się w szpitalu, gdy poszłam się umówić na zabieg prostowania przegony nosowej. Wizyta był krótka, Pan doktor rzeczowo omówił zabieg oraz wyjaśnił, jakie skutki może mieć niepoddanie się zabiegowi. Wyznaczył mi termin za 3 m-ce wyjaśniając, że wcześniej nie może bowiem udaje się na urlop. Sam zabieg przeprowadzony został w miłej atmosferze, Pan doktor żartował, dopytywał się o moje samopoczucie, a gdy troszkę zabolało, przeprosił, dał chwilę na złapanie oddechu i ponownie zajął się nosem. Wyciąganie opatrunków na drugi dzień po zabiegu, również przeprowadził szybko i delikatnie. Gratuluję podejścia do pacjenta, szkoda, że takie "perełki" zdarzają się sporadycznie w publicznej służbie zdrowia.

Może ktoś podać adres gdzie przyjmuje prywatnie? Czy trzeba długo czekać na prywatną wizytę? Bardzo proszę o odpowiedz. Szukam kompetentnego laryngologa bo mam problemy z zatokami od dawna. Cena nie jest ważna, zależy mi na czasie.

Może ktoś podać adres gdzie przyjmuje prywatnie?
Czy trzeba długo czekać na prywatną wizytę?
Bardzo proszę o odpowiedz.

Niestety nie będę oryginalny i potwierdzam wszystko co napisali pacjenci przede mną.Mianowicie dr.Oleksiak to specjalista z najwyższej półki jeśli chodzi o profesjonalizm i podejście do leczonej osoby.Zabieg prostowania przegrody nosowej trwał dosłownie moment,generalnie mogę z czystym sumieniem stwierdzić że nie boli nic w znieczuleniu miejscowym.Dr Oleksiak na bieżąco informuje o postępie zabiegu i cały czas samopoczucie pacjenta jest na pierwszym miejscu.Obecnie jestem dwa dni po zabiegu a czuję się rewelacyjnie i wszystko ładnie się goi.Podsumowując Dziękuję Serdecznie dr.Oleksiakowi za takie podejście i pełne zaangażowanie o dobro i zdrowie pacjenta !!!!

W Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej poddałem się zabiegowi na bezdechy senne. Zabieg ten w sposób perfekcyjny wykonał ordynator oddziału Pan Doktor Mariusz Oleksiak. Szczegółowo potrafił wytłumaczyć stan zdrowia, oraz metodę i sposób leczenia. Jest to wysokiej klasy specjalista i fachowiec wyróżniający się profesjonalnym podejściem do pacjenta. Zawsze spokojny, miły, cierpliwy, dokładny a przy tym bardzo UCZCIWY. Podobną opinię wyrażali leżący ze mną na sali szpitalnej pacjenci. Prawdziwy wzór do naśladowania. GORĄCO POLECAM.

Kultura osobista i pełen profesjonalizm. Tego oczekuję od lekarza. Dla Niego pacjent jest najważniejszy.

Wciąż poszukujesz "Laryngolog Jaworzno"?

Katowice
Specjalistyczny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG
Francuska 20-24
40-027 Katowice