lek. dent. Marta Andrych

Ortodonta

Jako zadowolona pacjentka DentalSalon przy Horbaczewskiego zdecydowałam się po latach wahania również tam podjąć leczenie ortodontyczne. Wcześniej nie zapoznawalam się z żadnymi opiniami, poprosiłam w rejestracji o ustanowienie wizyty u ortodonty- tak trafiło na dr Andrych. Od wielu stomatologów słyszałam to co dr potwierdziła- zgryz krzyżowy. Zdecydowałam się w końcu zrobić z nim porządek. Aparat nosiłam niepełne dwa lata. Nigdy nie zdarzyło mi się wejść o czasie na wizytę kontrolną- zwykle trwają ok.5 minut, koszt 150 zł. Poślizgi od 30 minut do 1.5h bez słowa przepraszam. To jednak cierpliwie i grzecznie znosiłam- tak bywa u specjalistów. Po demontażu aparatu (o kosztach nie uprzedza się przed rozpoczęciem leczenia a jakby na to nie patrzeć, 1000zł piechotą nie chodzi) dr poleciła metalowy retainer. W zasadzie nie było tygodnia, bym nie musiała stawić się na wizycie bo się odklejał. Po jednej zawracałam nawet z drogi do domu, bo odkleił się po pół godzinie.
Przechodząc jednak do meritum- jakież było zdziwienie mojej nowej stomatolog gdy po roku od demontażu umówiłam się na skaling. Chciałam też pobrać wycisk do szyny relaksacyjnej. Zaproponowała zdjęcie zębów. Dokładnie zbadała i zapytała dlaczego nie pomyślę o ortodoncji przy moim krzyżowym zgryzie.....gdy odparłam, ze jestem PO LECZENIU zapytała czy mowie poważnie.
Zastanawiam się szanowna "pani doktor" na co wydałam ponad 10 tys złotych? Kolejny stomatolog potwierdził wadę zgryzu.
Jeśli przyjdzie Wam do głowy leczenie u pani doktor - radzę szybko usunąć ten pomysł. Szkoda pieniędzy i zmarnowanego czasu.