lekarz Marta Cholewicka

Psychiatra

Niestety muszę, się nie zgodzić z pozytywnymi opiniami. Uważam, że Pani Cholewicka „pozuje” na „kumpelkę”, a w rzeczywistości jest osobą bardzo pryncypialną stwarzającą dystans. Byłam z nią po imieniu, ale wolę już tego nie pamiętać. Zresztą Pani Cholewicka sama wypominała, że zgodziła się przejść ze mną na "ty", bo myślała, że to polepszy nasze relacje. Zupełnie jakby relacje zależały od tego w jaki sposób zwracasz się do danej osoby. Pani Cholewicka zachowywała się jakby mi wielką łaskę zrobiła, pozwalając zwracać się do siebie po imieniu. Cały czas patrzyła na mnie z cierpliwym, współczującym uśmiechem zarezerwowanym dla jakichś upośledzonych jednostek. Ostatnio gdy nie spodobała jej się moja reakcja, próbowała mnie zdyskredytować w oczach matki. Pani Cholewicka potrafi najlepiej, uśmiechać się, współczująco patrzeć i wygłaszać swoje insynuacje, po czym stwierdzić niewinnie: „Nie ma potrzeby się tak denerwować” Jeśli się denerwuje to widocznie mam powód. Pani Cholewicka ciągle coś zaciemnia, pokrętnie lawiruje, nie odpowiada na pytania, zmienia temat. Powtarza, że coś ją bardzo niepokoi, ale co konkretnie to już nie można z niej wyciągnąć. Dużo mówi, narzuca swoje zdanie, bardzo chce być mentorem, autorytetem. Jeśli pacjent chce się pokazać swój punkt widzenia musi jej przerywać, co jest nieprzyjemne i frustrujące. Zresztą zdanie pacjenta i tak Panią Cholewicką niespecjalnie obchodzi bo ona już i tak wyrobiła sobie opinię, której musi się uparcie trzymać, nawet gdy się myli. Przyszłam do niej na psychoterapię, lecz Pani Cholewicka upierała się, że nie potrzebuję terapii tylko leków, mimo, że wyraźnie zaznaczyłam iż psychotropy mi szkodzą, a terapia jest mi bardzo potrzebna. Znalazłam się obecnie w trudnej i nowej dla mnie sytuacji i potrzebuję profesjonalnego i zaangażowanego terapeuty, który pomoże mi lepiej zrozumieć swoje emocje. Niestety wiedza tej Pani na temat osobowości borderline jest znikoma. Nie dość, że zdiagnozowała u mnie już na pierwszym spotkaniu, nic o mnie nie wiedząc, jakiś zespół paranoidalny, to jeszcze napsuła mi sporo nerwów. Wcześniej inna terapeutka na podstawie bardzo wnikliwych testów psychologicznych i samej terapii zdiagnozowała u mnie osobowość z pogranicza. Zaznaczam, że nie mam objawów typowych dla schizofrenii lub zespołu paranoidalnego, nie występują u mnie halucynacje, omamy , urojenia, nie jestem apatyczna, nieobecna, potrafię pracować zespołowo i tworzyć satysfakcjonujące relacje z ludźmi. Kiedy się próbowałam dowiedzieć coś więcej na temat kryteriów diagnostycznych zbywała mnie, albo powtarzała coś o „załamaniu linii życia”, gdy mówiłam, że to „załamanie” występuje też przy innych zaburzeniach, milczała. Ta diagnoza jest dla mnie bardzo krzywdząca, naznaczyła mnie, napiętnowała. Wiem, że nie jest prawdziwa, ale jeśli ktoś ma osobowość borderline bardzo łatwo się załamuje. Ta Pani zrobiła mi krzywdę. Zdecydowanie odradzam jej „pomoc”.

Wszystkie złe opinie o tej lekarce to niestety prawda. Załatwiła moją siostrę w ten sposób, że na jedynie 1 wizycie dokonała potwierdzenia diagnozy, którą u niej wcześniej jedynie podejrzewano, nie opierała swoich decyzji na wykonanych badaniach psychologicznych i skierowania mojej siostry na obserwacje hospitalizacyjną. Na jakiej podstawie więc potwierdziła diagnozę, którą jedynie podejrzewano? Wiele lat szprychowała 4 rodzajami leków moją siostrę, traktując ją jak królika doświadczalnego i grała pozory, że jej pomoże. Źle postawiona diagnoza tak wcześnie nie daje szans na leczenie z dobrym rokowaniem i szanse powrotu do zdrowia zwłaszcza z podawaniem złych leków. Słyszałam, ze Cholewicka studia psychiatryczne źle wspomina, była pomiatana na nich w tym całym Szczecinie przez koleżanki z roku a teraz proszę mści się na zupełnie niewinnych młodych pacjentkach, które studentkami też marzyły zostać. Poza tym Pani Marta regularnie usuwa negatywne komentarze z sieci na temat swojej nierzetelnej pracy i braku kompetencji. Skoro Cholewicka skończyła uczelnie w Szczecinie tak daleko na drugim krańcu Polski to czemu pytam tam nie została tylko w Kielcach udaje wielką mądrą specjalistkę szkodząc ludziom!!!!!!!?????Poza tym jedynie pozytywne komentarze o lekarzu w sieci są dla wszystkich jasne i zrozumiałe.... Są fikcją. Bo nikt nie jest doskonały ale Cholewicka uważa, że jest Bogiem i nie jest krytyczna wobec siebie. Mój komentarz też zapewne zniknie bo to ona go usunie.

Nie zgadzam sie z opinia pacjenta który wystawił pani doktor Cholewickiej taka złą wizytówkę.Pani doktor jest świetnym specjalistą i wielu osobom pomogla poradzic sobie z chorobą.stawia trafne diagnozy i jeśli trzeba zaleca leki.w tych schorzeniach które leczy leki sa w wielu przypadkach niezbędne i pomagają uporac sie z rzeczywistością. pisanie na forum takich opinii nie znając lekarza i jego sukcesów w leczeniu jest tchórzostwem i brakiem odwagi żeby sie przyznac ze nie chce sie leczyc.Najlepiej wylac pomyje na lekarza a samemu miec nadzieje że sie polepszy bez leków.poecam wszystkim potrezbującym wsparcia lekarza psychiatry panią Cholewicką i wierze że pomoze jescze wielu osobom;-)

Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pani Doktor. Jest bardzo przyjemna osoba, pogodna i przede wszystkim slucha uważnie. Nie spieszyla się, sama zadawala tez wiele pytan żeby poznac bliżej pacjenta. Polecam

Wspaniała psychiatra! Pani doktor jest ciepłą osobą, uważnie mnie słuchała, rozmawiała ze mna o moim problemie a nie tylko wypisała leki. Polecam!

Polecam wszystkim którzy naprawde potrzebują pomocy psychiatry-przede wszystkim słucha pacjenta-z czym nie spotkałam się u mojego poprzedniego psychiatry-no i dzięki dobrze dobranym lekom moje życie znów nabrało barw.

Pani Doktor jest przesympatyczną osobą, nie ocenia i jest naprawdę godnym polecenia psychiatrą. Mi naprawdę pomogła, polecam każdemu!!!

Dobry lekarz. Pani dr zdecydowanie jest godna polecenia

Dobry lekarz. Pani dr zdecydowanie jest godna polecenia

Bardzo sympatyczna Pani Doktor-mi pomogła i polecam ją.

Bardzo sympatyczna Pani Doktor-mi pomogła i polecam ją.

Polecam wizytę u p. doktor. Bardzo mi pomogła choć długo już chorowałam i powoli traciłam nadzieję,że wyleczę się z nerwicy.