mgr Marzena Szczygiełmgr Marzena Szczygieł - zdjęcie profilowezdjęcie #1zdjęcie #2zdjęcie #3

mgr Marzena Szczygieł

Psycholog

Psycholog, psychoterapeutka, certyfikowany specjalista terapii uzależnień posiadający ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w pracy terapeutycznej.

Członek Polskiej Federacji Społeczności ...

Członek Polskiej Federacji Społeczności Terapeutycznych, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Poradniach Zdrowia Psychicznego, młodzieżowych ośrodkach szkolno-wychowawczych, instytucjach zajmujących się profilaktyką i terapią uzależnień oraz współuzależnień.

Specjalizuje się w interwencji kryzysowej i terapii osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych i współuzależnionych, DDA. Prowadzi terapię grupową dla osób z problemem uzależnienia od środków psychoaktywnych, osób współuzależnionych oraz Dorosłych Dzieci Alkoholików.

W terapii pracuje z osobami w sytuacji kryzysu, problemami zaburzeń depresyjnych, lękowych, zaburzeń somatyzacyjnych, kryzysem przemocy w rodzinie, zjawiskiem zaniedbania i krzywdzenia dzieci, przemocą seksualną.

Prowadzi terapię indywidualną i grupową dzieci i osób dorosłych, terapię rodzin, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia dla specjalistów zajmujących się terapią.

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Studium Pomocy Psychologicznej i Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Kwalifikacje do prowadzenia terapii rodzin zdobyła kształcąc się w Instytucie Psychiatrii i Neurologii IPIN w Warszawie.

Wykształcenie:

1980 Uniwersytet Wrocławski – Studia magisterskie, kierunek psychologia.

1984 Polskie Towarzystwo Psychologiczne – Trening umiejętności psychopedagogicznego oddziaływania (144 godziny).

1999 Fundacja Instytutu Psychiatrii i Neurologii - Podstawy systemowej terapii rodzin – I część (180 godzin).

2000 Towarzystwo Promocji Zdrowia – Genogram w Systemowej Terapii Rodzin (22 godziny)

2000 Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Ministerstwa Edukacji Narodowej - Szkoła dla rodziców i wychowawców w oparciu o koncepcję T. Gordona, i książkę A. Faber, E. Mazlish pt. Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły (40 godzin).

2002 Towarzystwo Promocji Zdrowia – Kurs Systemowej Terapii Rodzin – II część (160 godzin).

2005 Instytut Psychoterapii we Wrocławiu - Diagnoza i wsparcie psychologiczne wobec dziecka doznającego przemocy seksualnej oraz wobec jego rodziny (85 godzin).

2005 Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień i Wspóluzależnienia – Diagnoza i terapia uzależnień, z uwzględnieniem potrzeb orzecznictwa sądowego w przedmiocie uzależnienia od alkoholu.

2007 Polska Federacja Społeczności Terapeutycznych – Specjalistyczne szkolenie w dziedzinie uzależnień od narkotyków w zakresie Specjalisty Terapii Uzależnień (500 godzin, w tym 80 godz. stażu klinicznego i 80 godz. superwizji).

2013 Certyfikat specjalisty Terapii Uzależnień nr SP/0849/2013 Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii

2015 Certyfikat uczestnictwa w projekcie Szkoła Terapeutów Uzależnień- zastosowanie różnych nurtów psychoterapii w terapii osób uzależnionych – 280 godzin

2015 – Akademia Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych – 40h wykładów, 180 h warsztatów i 10h superwizji - w trakcie szkolenia ( ukończenie 6 grudnia 2015r).

Chodzę do Pani Marzenki od roku. We współpracy z Panią psychiatrą poukładała na nowo moje życie. Jestem jej bardzo wdzięczny. Dawno nie czułem się tak dobrze !