dr n. med. Maurycy Jonas

Chirurg transplantolog

Jestem specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej. Zajmuję się również gastrologią i proktologią. Oprócz leczenia operacyjnego i konsultacji wykonuję także badania endoskopowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Lekarz z prawdziwego zdarzenia. Potrafi wszystko skrupulatnie wytłumaczyć i poprowadzić w kolejnych krokach diagnozy. Z całego serca polecam 😊

Nie polecam. Cytuję Pana doktora : Ściągniemy od Pana kasę ale wyleczymy. Wizyty u Pana doktora nie pomogły , przepisane leki bez żadnej poprawy. Dalej mam problemy ze zdrowiem.

Robiłam u dra Jonasa kolonoskopię (Spółdzielnia Rentgen na Waryńskiego). Badanie profilaktyczne, ze względu na genetyczne ryzyko raka jelita grubego. Mimo obaw, wybrałam opcję bez znieczulenia - chciałam być pacjentem aktywnym, reagującym w razie potrzeby w czasie badania. Badanie przebiegło bardzo dobrze, dr Jonas jest człowiekiem miłym, rzeczowym, ma poczucie humoru - to znosi dystans i łagodzi atmosferę przy tej mocno niekomfortowej procedurze medycznej. Prawie nie bolało, zaledwie dwa większe ukłucia, kiedy kolonoskop pokonywał zakręty, zwłaszcza przy zagięciu wątrobowym - ból absolutnie znośny. Dr jest niezwykle delikatny, tłumaczy przebieg badania i ...

Robiłam u dra Jonasa kolonoskopię (Spółdzielnia Rentgen na Waryńskiego).
Badanie profilaktyczne, ze względu na genetyczne ryzyko raka jelita grubego.

Mimo obaw, wybrałam opcję bez znieczulenia - chciałam być pacjentem aktywnym, reagującym w razie potrzeby w czasie badania. Badanie przebiegło bardzo dobrze, dr Jonas jest człowiekiem miłym, rzeczowym, ma poczucie humoru - to znosi dystans i łagodzi atmosferę przy tej mocno niekomfortowej procedurze medycznej. Prawie nie bolało, zaledwie dwa większe ukłucia, kiedy kolonoskop pokonywał zakręty, zwłaszcza przy zagięciu wątrobowym - ból absolutnie znośny. Dr jest niezwykle delikatny, tłumaczy przebieg badania i to co widać na monitorze, gdy trzeba na chwilę wycofuje kolonoskop, nie ma mowy o agresywnym wciskaniu rurki. Szczerze go polecam.

Osobne wyrazy uznania dla asystującej doktorowi miłej i fachowej pielęgniarki, naciskała brzuch kiedy trzeba i jak trzeba, by kolonoskop pomykał po jelicie jak trzeba. :)

Pomimo wstydliwego problemu Pan Doktor zachował pełen profesjonalizm i podszedł do wszystkiego na spokojnie i z humorem. Jeszcze nie poznałam takiego fajnego lekarza :) Gorąco polecam!

Jeszcze nie poznałam takiego fajnego lekarza :)
Gorąco polecam!

Z przykrością muszę stwierdzić, iż bardzo się zawiodłem się na tym "renomowanym" lekarzu. Poleciła mi go znajomy, więc bez żadnych obaw udałem się. Szybko diagnoza bardzo mnie ucieszyła, niestety okazała się błędna. Nie potrafi się przyznać do błędu utrzymując się ślepo przy swojej diagnozie, co bardzo źle odbija się na pacjencie. Nie polecam!

Zdecydowanie nie polecam nikomu. Nie potrafi postawić diagnozy, przynajmniej moja była zupełnie sprzeczna z prawdziwą dolegliwością, przez co zmarnowałem dużo czasu i pieniędzy. Podejście do pacjenta również pozostawia wiele do życzenia...

U dra Maurycego Jonasa robiłem 27.11.2012 swoją pierwszą kolonoskopię. Trochę było strachu, wiadomo. Ale dr Jonas jest rewelacyjny w kontakcie, bardzo uprzejmy, doskonale potrafi "skanalizować" strach pacjenta przed badaniem. Samo badanie kolonoskopii (bez znieczulenia, profilaktyczne) przebiegło sprawnie, prawie bezboleśnie, dr Jonas wyczerpująco tlumaczył to, co na monitorze. Nie moglo być lepiej, z całym przekonaniem do polecam.

Nie polecam lekarza, nie spełnił moich oczekiwań,diagnoza okazała się zupełnie inna, a czasu i pieniądzy już nikt nie cofnie.Zdecydowanie odradzam.

Podpisuję się pod wcześniejszymi opiniami. Dodam tylko, że jeszcze sympatyczny co przy tak ciężkiej pracy nie zdarza się często.

doskonały lekarz i wspaniały człowiek, robi dla pacjenta znacznie więcej niż można oczekiwać od lekarza w szpitalu, niezwykle uczciwy i sumienny