lekarz Michał Borkowski

Zgłosiłam się o pomoc lekarską do tego pana w poradni POZ. Wysoka temperatura, niesamowity ból gardła, głowy i oczu, ból całego ciała, dreszcze, kaszel i katar. Jestem osobą w słusznym wieku i nie raz w opisany sposób miałam takie objawy choroby. Ten pan zajrzał mi w gardło, bez osłuchiwania i stwierdził że jest bardzo czerwone. Zasugerowałam, że w każdym takim przypadku lekarze przepisywali mi antybiotyk bo w przeciwnym razie zazwyczaj tracę głos i będzie tylko gorzej. Na to ten pan podniesinym głosem oświadczył, że nie wymuszę na nim antybiotyku i mam wziąć paracetamol, krople do nosa i pić dużą ilość płynów. Zarządałam by mi wypisał leki bo chcę już opuścić gabinet. Na karcie informacyjnej nie było numeru jednostki chorobowej a leki te o których mówił mialam do kupienia na 100%. Natychmiast udałam się do innego, prawdziwego z powołania lekarza, który obejrzał mnie, osłuchał, wypytał jakie leki biorę na stałe i powiedział,,że bez antybiotyku i innych wspomagających leków się nie obejdzie, które mam wziąć natychmiast po wykupieniu,, Sytuacja miała miejsce w odstępie 2 godzin pomiędzy pierwszą a drugą wizytą. Wspomnę tylko, że jestem 43 letnim pracownikiem służby zdrowia. Wstyd i hańba. Oby tego pana ignoranta i wesołka z bożej łaski spotkało to samo co mnie chciał zafundować. Jeżeli NFZ płaci takim osobom za niby zrealizowane wizyty nazwijmy lekarskie to powinny być wdrożone dla takich postaci kary za jawne występki na szkodę pacjenta. Doradzam wybór innego lekarza z powołania ale decyzja należy do czytających ten wpis.

Lekarz do bólu konsekwentny w działaniu. Nie ma zaskakujących pomysłów typu: nie pomogła witamina C, to spróbujmy kuracji z witaminą D. Doskonale wie jakie badania zlecić, czego nie można powiedzieć o innych medykach szastających na prawo i lewo skierowaniami. Leczenie wprowadza tylko wtedy, gdy jest na 100% pewny swojej diagnozy. Jeden z lepszych lekarzy jakich do tej pory odwiedziłem.

Przyznam, że kierując się poniższymi opiniami szłam na wizytę nastawiona na "dziwne poczucie humoru", nic takiego natomiast nie miało miejsca. Pan doktor był miły, konkretny, jako jeden z nielicznych wymienił możliwe przyczyny i sposoby w jakie będzie je diagnozował. Poświęcił mi bardzo dużo czasu, zadawał szczegółowe pytania żeby wykluczyć pewne możliwości.

Nie jestem zadowolona z wizyty. Nie dość, że musiałam czekać na Pana doktora (mimo, iż nie było do niego chętnych a wizyta była umówiona na godzinę), to jeszcze odniosłam wrażenie, że wyśmiewa się z mojej choroby.

dr. Borkowski może i ma dziwne poczucie humoru, ale nie jest to powód do odradzania wizyt u niego. za każdym razem wychodze od niego prześmiana do łez. a i z diagnozą trafia w sedno :)

Podczas wizyty pan doktor wykazał się szczególnym poczuciem humoru, które sprowadzało się do ironizowania i ośmieszania pacjenta. Duża rezerwa do wypowiedzi chorego zapewne wpływa na niezmącony spokój i dystans, z jakim podchodzi do uskarżania się chorego na jego dolegliwości. Zdecydowanie odradzam tego pana, jako że wydaję się, że pomylił się z powołaniem. Podkreślam, że przyjmuje w placówce prywatnej, co powinno zapewnić wyższe standardy wizyty.