lekarz Michał Perek

Gastrolog

Niegrzeczny, wręcz arogancki, sposób odpowiedzi na pytania. Każde pytanie traktowane jak atak. Odpowiedzi niemal agresywne, z irytacją i podniesionym głosem. Kompletnie nie potwierdziły się rzekome pozytywne opinie pacjentów (ciekawe, że ktoś komplementował domniemane cechach osobowościowe tego Pana, zapewne on sam). Dodatkowo, dowiedziałam się, iż owoców nie warto jeść gdyż nie mają żadnych wartości odżywczych - taka ciekawostka dietetyczna. Samo badanie (gastroskopia) ciężko ocenić ponieważ w tym celu konieczne byłoby ponowienie go u innego lekarza. Zakładam, a raczej mam nadzieję, że wykonane było prawidłowo. Sugeruję wybranie innego lekarza

Byłem pacjentem powracającym od pięciu lat. Gastroskopie na piątkę ale cała reszta już nie. Podejście do pacjenta jest przyjazne ale też powieszchowne i rutynowe. Na początku zawsze pada pytanie "co się dzieje", ale zaraz szybko się okazuje, że lekarz nie chce słuchać jak pacjent mówi o swoich dolegliwościach i dąży do maksymalnego skrócenia jego wypowiedzi (przerywa, wchodzi w zdania i większość własnych obserwacji pacjęta na swój temat zrzuca na "nakręcanie się"). Jak sam mówi: "pacjent ma wszystko powiedzieć w 10-15-tu słowach - reszta to poezja, a ja jestem ścisłowiec." Jeśli pacjent był przygotowany do wizyty, zazwyczaj kończy się to kompletnym chaosem w jego głowie (zapomina się co się miało powiedzieć i o czym). Jeśli pacjent cierpi na dolegliwości przewlekłe i ma problemy z ich niwelowaniem, takie podejście nie zaradzi jego frustracjom. Zwarzywszy, że dolegliwości z jakimi do pana Perka się przychodzi są często powodowane i wzmagane stresem, swoim podejściem pan Perek tylko go pacjentowi dodaje. Ostatnie trzy zdania bazuję na swoich doświadczeniach. Co wiecej, lekarz na jednym badaniu USG widzi jednego włókniaka na wątrobie, a na drugim dwa, po czym patrzy na zdjęcie z pierwszego (z przed pięciu miesięcy) i mówi, że jednak były dwa i nie wie, jak mógł tego wcześniej nie zauważyć. Zdjęcia z drugiego badania nie wydał. Ot, ścisłowiec.

Moja mama zgłosiła się do Pana Doktora z nawracającym silnym bólem w klatce, promieniującym do gardła, pleców i ramion. Ból nie miał charakteru pieczenia. Objawy często pojawiały się po posiłku, więc poszła z tym do gastrologa. Na dzień dobry Pan Doktor chciał moją mamę odesłać do poradni zdrowia psychicznego (niezły początek wizyty) -- najwyraźniej objawy mu nie pasowały do żadnej choroby. Potem uraczył moją mamę wykładem o szkodliwości picia zielonej herbaty (zdaniem Pana Doktora należy pić tylko wodę, wszystko inne szkodzi). Nie przedstawił żadnej diagnozy (słaba komunikacja), w końcu przepisał ...

Na dzień dobry Pan Doktor chciał moją mamę odesłać do poradni zdrowia psychicznego (niezły początek wizyty) -- najwyraźniej objawy mu nie pasowały do żadnej choroby. Potem uraczył moją mamę wykładem o szkodliwości picia zielonej herbaty (zdaniem Pana Doktora należy pić tylko wodę, wszystko inne szkodzi). Nie przedstawił żadnej diagnozy (słaba komunikacja), w końcu przepisał lek zmniejszający wydzielanie kwasu żołądkowego (chyba uznał, że to refluks) i odesłał mamę do domu.

Następnego dnia mamę zabrało pogotowie -- rozpoznanie: zawał serca. Teraz mama ma niewydolność serca.

Trzeba być wyjątkowym medycznym nieukiem, żeby nie wiedzieć, że promieniujący ból klatkowy to klasyczny objaw zawału. Zwłaszcza gastrolog musi to wiedzieć, bo niektóre choroby gastrologiczne przypominają objawami właśnie zawał. Przez nieuctwo Pana Doktora moja mama straciła cenny czas. Obumarłej części mięśnia sercowego nie odzyska już nigdy.

Dla mnie lekarz to ktoś, kto ma wiedzę i umie pomyśleć i postawić diagnozę -- jak ktoś umie tylko wsadzać rurkę do gardła, to niech się nie ogłasza jako "lekarz" tylko jako "technik od gastroskopii".

BYłam na gastroskopii u doktora Perka i jeśli już zmuszeni jesteście do wykonania tego badania to TYLKO u tego lekarza! Pisze tę opinię tylko dlatego, że sama przeczytałam o doktorze Perku na tym portalu i nie żałuję, że zawierzyłam opiniom. Najważniejsze w tym wszystkim było to, że czułam się potraktowana jak człowiek, a nie bezimienny płatnik do odhaczenia w 5 minut. Doktor Perek i jego asystenci dają poczucie zaopiekowania i bezpieczeństwa. Cały czas interesują się pacjentem, jedna Pani cały czas mówiła do mnie, a właściwie zagadywała, żebym tylko nie myślała o badaniu :) do tego dostawałam instrukcje jak oddychać. Dzięki temu nawet nie wiedziałam kiedy badanie się skończyło. Po gastroskopii odbyła się wizyta, na której doktor krok po kroku, nie spiesząc się wcale, wyjaśniał wynik testu i przepisał leczenie. Szczerze powiem, że już dawno nie byłam u takiego lekarza, który daje poczucie, że Twoje zdrowie jest w dobrych rękach - można mu zaufać. Z własnego doświadczenia rekomenduję tego lekarza i podpisuję się dwiema rękami pod tym, że to świetny specjalista! :) Zadowolona Pacjentka

Bardzo dobry lekarz, byłem dwa raz. Pierwszy raz gastroskopia wykonana idealnie. Drugi raz usg jamy brzusznej z wyczerpującym opisem, spokojnie bez pośpiechu. Zawsze będę chodził do tego lekarza w zakresie jakim on przyjmuje

Chcę polecić pana dr Michała Perek jako bardzo dobrego fachowca.Ostatnio miałam robioną u niego gastroskopię.Bardzo się bałam szczególnie po relacjach z internetu i znajomych. Ale jak się okazało niesłusznie. Cierpliwość i troska o Pacjenta, którymi obdarzył mnie pan doktor są nie do przecenienia. Badanie przeszło w spokojnej i profesjonalnej atmosferze. Zero wstydu i skrępowania. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, że nie histeryzowałam i poddałam się w pełni panu doktorowi. Wystarczyło stosować się do poleceń, a badanie nawet nie wiem kiedy się skończyło. Bardzo przydatne okazały się uwagi dotyczące oddychania - byłam tak skupiona na nim, że nie czułam tego co się dzieje w moim przełyku. Poza tym diagnoza wydana przez doktora okazała się trafna. Już po paru dniach stosowania leków przepisanych przez doktora dolegliwości zaczynają ustępować. Pełen profesjonalizm i doktor naprawdę dba o pacjenta. Polecam i Dziękuję.

Witam , dzisiaj miałam wykonaną gastroskopię u Pana doktora byłam przerażona ale niepotrzebnie.Pan doktor jest bardzo sympatyczny,konkretny gastroskopie przeżyłam również do badania przyszła Pani doktor żeby wykonać test na bakterie cały czas była uśmiechnięta uspokajała mnie bez nerwów bardzo profesjonalnie podejście czułam się bezpiecznie . Pan doktor opowiedział mi o mojej chorobie wytłumaczył przepisał lek polecam w 100% jestem straszna panikara ale nie potrzebnie :) jeśli kiedyś będzie potrzebna gastroskopia to tylko u Pana doktora:) mogę go polecić z czystym sumieniem.

Najlepszy specjalista w dziedzinie gastroskopii jakiego miałem przyjemność spotkać. Badanie przeprowadził szybko i bezboleśnie nie nawijał makaronu na uszy, nie naciągał na kolejne wizyty, uczciwy i sprawny fachowiec z doświadczeniem. Do tego wziąłem wizytę i ten pakiet całkiem przyzwoity cenowo. Polecam każdemu kto szuka rzetelnego doktora i super specjalisty w jednym.

Witam, chciałabym opisać moje doświadczenia z tym gabinetem i konkretnie Dr Perkiem.Jestem zachwycona szybkością przeprowadzonego badania i krótkim czasem oczekiwania! wcześniej na samą myśl o gastroskopii robiło mi się słabo..Jako że pracuję w korporacji, która zapewnia mi opiekę medyczną w korzystnym pakiecie postanowiłam udać się na gastroskopię najpierw do Luxmedu. Okres oczekiwania prawie 2 tygodnie!!! a żołądek bolał mnie już okropnie.. Gdy w końcu zostałam przyjęta lekarz był opryskliwy i kiedy wyraziłam swoje obawy przed badaniem (chyba każdy takie ma!!!) od razu stwierdził, że panikuję i najlepiej zrobić gastroskopię pod narkozą. Jaką narkozą? przecież ona nie jest obojętna dla organizmu i kiedy można należy unikać takich rzeczy. Odniosłam wrażenie, że zabieram cenny czas doktorowi. Podziękowałam i postanowiłam ratować się sama nospami i innymi parafarmaceutykami. Ale ból nie ustępował, więc postanowiłam poszukać lekarza w internecie. Czytając opinie o lekarzach wykonujących gastroskopię we Wrocławiu miałam nadzieję, że wreszcie znajdę kogoś kompetentnego, nie nastawionego tylko na kasę. Liczyłam się z tym, że będę musiała zapłacić niemało za takie badanie, mimo pakietu w Luxmedzie... Znalazłam wtedy Doktora perka - z resztą nietrudno go znaleźć, bo jest pierwszy w rankingu we Wrocławiu. Zarejestrowałam się na wizytę z gastroskopią. Dr Perek spokojnie wytłumaczył mi wszystko co chciałam odnośnie badania, rozwiał obawy, powiedział jak będzie przebiegać badanie, dlaczego jest ono niezbędne w moim przypadku, nie szczędząc przy tym czasu. Razem ze swoją asystentką - również lekarzem przeprowadzili zabieg po mistrzowsku. Pani asystentka cały czas instruowała mnie co robić, nawet jak oddychać i głaskała po głowie, żebym się nie bała! Pan doktor w tym czasie przeprowadzał badanie. Po dosłownie kilku minutach było po wszystkim, przeżyłam! :) na dodatek nie było to wcale takie straszne. Suma sumarum okazało się, że mam wrzody żołądka i to bardzo dużo bakterii je powodującej. Przepisano mi kurację, doktor powiedział, że jeśli chcę mogę z wynikami wrócić do swojego lekarza, żeby ten kontynuował leczenie. Ja jednak postanowiłam zakończyć wszystko u Doktora Perka. Straciłam zaufanie do wspaniałych pakietów oferowanych przez korporacje, gdzie ludzie traktowani są tak jak w szpitalu państwowym albo gorzej. Dr Perek zajmuje się pacjentem, jest bardzo doświadczonym gastroskopistą, przepisał skuteczną kurację, która powoduje, że moje dolegliwości ustępują - do tego nie potrzebny 'lux' w nazwie - dla mnie to profesjonalizm w każdym calu. Polecam wszystkim!

Doskonały lekarz, fachowo, rzeczowo, na temat, bezboleśnie - to główne atuty przeprowadzonego badania gastroskopii w gabinecie Dr Michała Perek. Instrukcje do badania krok po kroku, tak więc jak człowiek nie będzie niepotrzebnie panikował tylko robił to co Doktor i jego asystentka (przemiła) mówią, to wszystko pójdzie szybko i gładko, jak u mnie. Test na bakterię Helicobacter wyszedł niestety pozytywny i mam wrzody jak się patrzy, ale będąc na kuracji przepisanej przez Doktora już czuję się lepiej a to dopiero połowa. Na pewno wrócę na kontrolę, bo to najlepszy gabinet w jakim byłam.