dr n. med. Michał Sobstyldr n. med. Michał Sobstyl - zdjęcie profilowe

dr n. med. Michał Sobstyl

Neurolog, Neurochirurg

Michał Sobstyl ukończył I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie w 1999 roku. Począwszy od 2000 roku rozpoczął pracę, jako młodszy asystent w Klinice Neurochirurgii Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego pod kierunkiem Prof. Mirosława Ząbka – pioniera operacyjnych metod leczenia chorób ruchu w Polsce w tym choroby Parkinsona i pierwotnej uogólnionej dystonii. Od rozpoczęcia pracy Michał Sobstyl zaangażowany jest w operacyjne leczenie pacjentów z różnym chorobami ruchu, w opiekę przed i pooperacyjną nad tymi chorymi. Podczas rezydentury Michał Sobstyl odbył staże z zakresu neurochirurgii czynnościowej w Klinice Stereotaksji we Freiburgu (2 miesięczny staż w 2003 roku) oraz we Frankfurcie (6 miesięczny staż w 2004). W 2003 roku Michał Sobstyl został asystentem naukowo-dydaktycznym Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

W 2005 roku Michał Sobstyl uzyskał stopień doktora nauk medycznych wyróżniony przez radę naukową Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie na podstawie rozprawy „ Subiektywna o obiektywna ocena jakości życia po jednostronnej talamotomii u chorych z drżenną postacią choroby Parkinsona”. W 2007 roku Michał Sobstyl odbył 2 miesięczny kurs z zakresu stereotaksji i neurochirurgii czynnościowej w Mayo Clinic Jacksonville pod kierunkiem Prof. R Wharen’a. W 2007 roku Michał Sobstyl uzyskał specjalizację z zakresu neurochirurgii. Działalność naukowa Michała Sobstyla odzwierciedlona jest w 25 publikacjach oraz 103 prezentacjach na krajowych i międzynarodowych zjazdach z zakresu neurochirurgii czynnościowej. Od marca 2010 roku Michał Sobstyl pełni funkcję vice przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Stereotaksji i Neurochirurgii Czynnościowej. Michał Sobstyl jest członkiem Europejskiego i Światowego Towarzystw Stereotaksji i Neurochirurgii Czynnościowej.

Pan doktor w moim przypadku wykonał pięć operacji.Jestem bardzo wdzięczna za uratowanie życia.Doktor Sobstyl jest bardzo empatycznym i i skrupulatnym specjalistą.Jestem pod dużym wrażeniem wiedzy i kompetencji Pana doktora.Panie docencie ,dziękuję .Miałam dużo szczęścia ,że do Pana trafiłam.

Pan Michał Sobstyl dr n. med. jest wspaniałym fachowcem jak i człowiekiem. Ma niesamowite podejście do osoby potrzebującej pomocy. Wszystko po kolei wytłumaczy i zawsze ma czas na rozmowę. Byłam ostatnio na zabiegu metodą głębokiej stymulacji mózgu, ponieważ od wielu lat cierpię na dystonię. On jako jedyny zaoferował mi pomoc, teraz czekam na rezultaty wszczepienia stymulatora i wiąże z tym wielkie nadzieje. Polecam każdemu tego neurochirurga, kto ma problemy z tą chorobą.