dr n. med. Mieszko Opiłka

Chirurg ogólny, Proktolog

Mieszko Norbert Opiłka- doktor nauk medycznych, specjalista chirurgii ogólnej, proktolog.

Absolwent wydziału lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, studiował również na wydziale lekarskim Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität w Bonn (Niemcy).

Od początku pracy zawodowej związany z Oddziałem Klinicznym Katedry Chirurgii Ogólnej Kolorektalnej i Urazów Wielonarządowych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu.

Swoje doświadczenie zdobywał w licznych referencyjnych ośrodkach uniwersyteckich i klinikach w kraju i za granicą. Pracownik naukowy i nauczyciel akademicki, promotor i recenzent wielu prac, autor ponad 70 publikacji, w tym bardzo popularnych w środowisku medycznym książek.

Członek Zarządu - Sekretarz Oddziału Śląskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich, wcześniej przewodniczący Koła i Sekcji Młodych Chirurgów oraz członek Zarządu Głównego Towarzystwa Chirurgów Polskich. Członek Zarządu Polskiego Klubu Koloproktologii. Zrzeszony również w wielu innych towarzystwach naukowych, między innymi: European Society of Coloproctology, International Society of University Colon and Rectal Surgeons.

II Wyróżnienie za pracę - 66 Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich - Warszawa 2013

Stypendium Towarzystwa Chirurgów Polskich - Warszawa 2012

Young Investigator Award - Nagroda dla młodych naukowców - wyróżniony abstrakt. Seul 2011

Stypendium Towarzystwa Chirurgów Polskich i J&J Ethicon dla zaawansowanych uczestników w technice TEM Berlin 2010

Wyróżniona Praca (Pierwsze Miejsce) - VIII Międzynarodowe Sympozjum Polskiego Klubu Koloproktologii. Konferencja Wyjazdowa Sekcji Koloproktologii Królewskiego Towarzystwa Medycznego Wielkiej Brytanii, Kraków 2-4 czerwca 2010

Pierwsze Miejsce- VI Międzynarodowe Sympozjum Studentów i Młodych Lekarzy, z Zakresu Chirurgii i Innych Specjalności Zabiegowych

Autor lub współautor ponad 40 publikacji naukowych i książek, w tym cieszących się powodzeniem podręczników dla studentów i młodych lekarzy

Doskonały lekarz, specjalista w każdym calu, poświęca nawet swój prywatny ,wolny czas kiedy sytuacja tego wymaga, a ja osobiście doświadczyłam takiej sytuacji. W czasie kiedy miałam podłączony VAC urządzenie do podciśnieniowej terapii leczenia ran właśnie w sobotę nastąpiła mała awaria urządzenia tak mnie się wydawało, zadzwoniłam do pana doktora oczywiście bez żadnego problemu prosił podjechać pod klinikę . Doktor również podjechał do kliniki, sprawdził założone mi urządzenie ,wszystko okazało się w porządku tylko ja okazałam się wielką panikarą. bije od tego człowieka ciepło od pierwszego wejrzenia. Jest delikatnym ,wrażliwym ,cierpliwym człowiekiem. Umie przekazać pacjentowi wiedzę w zrozumiały dla niego sposób jako laika. Doktor uratował mi nogę , pomału się goją rany a były bardzo, bardzo brzydkie. Jest bardzo uczciwym , uczynnym przemiłym fachowcem. Każdemu polecam pana doktora.

Niesamowita wiedza, fachowosc, doskonale podejscie do pacjena.

Niesamowita wiedza, fachowosc, doskonale podejscie do pacjena.

Witam, mojej rodzinie pomógł. Trafnie rozpoznał u mojego ojca zawał, gdy inny "specjalista" twierdził ,że to nerwobóle. Rozpoznanie doktora uratowało mi ojca. Dla mnie b. kompetentny i staranny!!

Rozpoznanie doktora uratowało mi ojca. Dla mnie b. kompetentny i staranny!!

09:26:18 Pan Doktor skutecznie reanimował moją mamę i dzięki Niemu żyje. Jestem mu bardzo wdzięczna. Życzliwy, oddany swej pracy, bardzo dobry człowiek. Polecam!!! Na pewno nie zawiedzie!!!!!!!!!!

09:26:18
Polecam!!! Na pewno nie zawiedzie!!!!!!!!!!

Bardzo życzliwy w stosunku do pacjenta.

Bardzo życzliwy w stosunku do pacjenta.

Bardzo sympatyczny, kompetentny lekarz, z właściwym podejściem do pacjenta. Znakomity fachowiec, rzadko można takich spotkać. Uczciwy, chętny do pomocy i lojalny.

Rzetelny, kompetentny, ze wspaniałym podejściem do pacjenta.

Rzetelny, kompetentny, ze wspaniałym podejściem do pacjenta.

Fachowy i przyjazny dla pacjenta. Polecam!

Fachowy i przyjazny dla pacjenta. Polecam!