dr n. med. Monika Pogorzała

Lekarka bardzo zarozumiała, strach się odezwać podczas wizyty. Nieuprzejma, traktuje pacjentów z wyższością. Myślę, że wypaliła się po drodze, bo opinie sprzed kilkunastu lat są dobre ale aktualnie i od znajomych słyszę same negatywy. Bardzo mądra kobieta ale naprawdę trzeba popracować nad pracą z pacjentem i słuchaniem drugiej osoby, bo do momentu gdy tylko się przytakuje wszystko jest okej ale gdy zadaje się pytania to odpowiedzi są wymijające albo po prostu nieuprzejme

Az trudno mi pisać tę opinie bo brakuje słow, aby opisac dzisiejsza wizytę u Pani doktor z dzieckiem po leczeniu onkologicznym. Na samym wstepie syn, ktory odsunal krzeslo od biurka Pani doktor o jakies 20 cm dostał reprymende, aby tego nie robic. Wystraszone dziecko przed badaniami, pobraniem krwi, wystraszone jeszcze bardziej… syn ma niepelnosprawnosc intelektualna, obustronny niedosluch, zaburzenia SI. Ma opozniony rozwoj mowy, nie rozumie mowy, a wiec nie rozumie wielu polecen itp. Trudno jest wymagac od takiego dziecka, aby siedzialo przez cala wizyte spokojnie na krzesle i zachowywalo sie tak jak zyczy sobie Pani doktor. Gdyby Pani doktor choc przez chwile chciala posluchac rodzica, moze by wiecej zrozumiala…ale nawet nie pozwolila, aby mowic, nie zadala zadnych pytan o to jak dziecko funkcjonuje po tak powaznym leczeniu. Nie miala pojecia o tym wszystkim co wymienilam wyzej bo bylismy u niej moze drugi raz przez 4 lata wizyt w poradni. Zapytala jedynie o ostatnia infekcje i ostatnie wyniki badan… niestety nie mielismy bo nigdy nie musielismy miec, ale to za chwile (kazdy lekarz ma dostep do wynikow w systemie i jesli ich potrzebuje moze sprawdzic)… Pani doktor oburzona,ze przyjechalismy bez wynikow badan, bez karty followup (ktora nigdy sie nie przydala:)) Syn w sierpniu ma zaplanowany zabieg laryngologiczny, do ktorego potrzebujemy zaswiadczenie od onkologa o braku przeciwskazan do leczenia. Przerosniety migdal, plyn w uszach i plastyka wedzidelka podjezykowego. Jest to dla nas bardzo wazny zabieg. Kazda poprzednia wizyta wygladala tak,ze przyjezdzalismy z synem na wczesniej wyznaczony termin wizyty (jestesmy z Torunia). Na tej wizycie Pani doktor badala syna, zbierala wywiad, pytala o to jak syn sie czuje, jak sobie radzi, jak sie rozwija i dopiero wowczas na podstawie wywiadu zlecala badania, ktore uznala za potrzebne. Nastepnie kolejnego dnia telefonicznie zostaly nam przekazane wyniki badan. Jesli potrzebowalismy ich fizycznie nigdy nie bylo problemu z wysylka droga mailowa czy poczta. U tej Pani doktor ku naszemu zdziwieniu na wizyte trzeba pojawic sie z juz gotowymi badaniami krwi zleconymi na poprzedniej wizycie (u onkologa jestesmy raz w roku, za kazdym razem u innego). Tak wiec doktor zbadala syna, wystawila skierowanie na badania krwi i poinformowala,ze zaswiadczenia nie wystawi, poniewaz nie ma gotowych wynikow badan. Na wizyte u onkologa czeka sie bardzo dlugo…syn zabieg ma za 3 tyg… na pytanie w jaki sposob moge odebrac wyniki i zdobyc zaswiadczenie o braku przeciwskazan do leczenia laryngologicznego (takie wymaga klinika, w ktorej syn bedzie mial zabieg) otrzymalam odpowiedz,ze mam sie umowic na kolejna wizyte. Termin kolejnej wizyty wrzesien… nie uslyszalam propozycji rozwiazania tego problemu, nie doswiadczylismy empatii, zrozumienia. Pani doktor jest arogancka, wyniosła, bezczelna, traktuje rodzicow z gory. Mam nagranie calej wizyty. Na pewno tego tak nie zostawie. Nie otrzymalam pomocy, ktorej bardzo potrzebowalam.

Doktor jest miła tak długo, dopóki nie zadaje jej się pytań. Wtedy staje się nieprzyjemna w kontakcie, oschła, a do swoich obowiązków podchodzi z wątpliwym zaangażowaniem - jakby chciała ukarać rodzice (a w zasadzie każe dziecko). Pierwsze wrażenie robi bardzo dobre, przy późniejszym poznaniu traci. Chyba, że się jej tylko przytakuje. Bardzo lubi w relacji z rodzicem pacjenta demonstrować przewagę. Karmi się strachem. Pozwala sobie na niestosowne złośliwości. Nieprzejednana w swoich opiniach, przekonana o swoich kompetencjach - w wypadku mojego dziecka myliła się kategorycznie. Jej ego nie pozwala jej na konsultacje z lekarzem o większym doświadczeniu.

To nasza kochana Pani Doktor. Dziękujemy jej bardzo, za wszystko, za to że była z nami przez całe leczenie.

O Pani doktor można mówić tylko w samych superlatywach. Ma bardzo dobre podejście do dziecka. Profesjonalista w każdym calu , dokładna analiza danych uzyskanych m.in. z wywiadu z rodzicami + zlecenie dodatkowych badań czego wynikiem jest zdiagnozowanie choroby i wytłumaczenie rodzicom z czym mamy do czynienia i jak dalej postępować.

polecam tego lekarza , bardzo dobry specjalista

polecam tego lekarza , bardzo dobry specjalista

Znakomita lekarka. Bardzo dobrze dba o pacjenta, bardzo dobrze informuje. To przyjemność oddać swoje dziecko pod jej opiekę. Mam nadzieję, że zwiększająca się liczba pacjentów nie utrudni jej życia.

Bardzo dobry lekarz pediatra, hematolog i onkolog dziecięcy. Polecam wszystkim.

Bardzo dobry lekarz pediatra, hematolog i onkolog dziecięcy. Polecam wszystkim.

Rewelacyjna Pani Doktor. Lekarz z zamiłowania. Ma świetny kontakt z pacjentem i rodzicami. Doskonale zna się na rzeczy. Naprawdę polecam!