Jedyną stałą jest zmiana.

Jedyną stałą jest zmiana.

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu i potrzebujesz wsparcia psychologa, zapraszam do mojego gabinetu: www.gabinetpomoc.pl.

Oferta gabinetu skierowana jest do osób, które:
- potrzebują wsparcia psychologicznego,
- są w kryzysie,
- doświadczają nadmiernego napięcia i lęku,
- mają poczucie utraty kontroli nad własnymi emocjami i własnym życiem,
- mają trudności w relacjach interpersonalnych,
- są zmęczone własnym sposobem postępowania i nie potrafią wyjść z utartych wzorców,
- szukają drogi do osobistego rozwoju.

Jestem absolwentką 5-letnich studiów na kierunku psychologia stosowana na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kwalifikacje psychoterapeuty rozwijam w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Jestem również członkiem Polskiego Stowarzyszenia Socjoterapeutów i Trenerów.

Przez ponad 10 lat pracowałam w obszarze relokacji w działach HR dużych, międzynarodowych firm oraz organizacji. Relokacja to jedna z najbardziej stresujących zmian w życiu, kiedy człowiek sam lub z rodziną przenosi się do całkiem nowego miejsca i musi rozpocząć życie od nowa. Sama zmiana generuje duży stres psychologiczny i może skutkować trudnościami w codziennym funkcjonowaniu oraz przystosowywaniu się do nowej rzeczywistości, szczególnie w innym kraju, o odmiennej kulturze. Z sukcesem udało mi się pomóc w tej zmianie wielu rodzinom. Przez ponad 5 lat mieszkałam zagranicą. Część studiów odbyłam w Hiszpanii.
Mówię biegle po angielsku i hiszpańsku. Ukończyłam również Studium Pedagogiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim i posiadam uprawnienia do nauczania. Prowadzę szkolenia dla firm i osób prywatnych.

W prywatnym gabinecie pomagam osobom, które przechodzą kryzysy związane z trudnościami w dostosowaniu się do pojawiających się zmian w życiu, np. związanych ze zmianą miejsca zamieszkania, chorobą somatyczną, zmianą sytuacji rodzinnej, etc.

Prowadzę również psychoterapię psychodynamiczną skierowaną do tych, którzy chcą dokonać głębszych zmian w swoim życiu. Jest to terapia o udowodnionej skuteczności i zalecana dla osób, które cierpią z powodu depresji oraz zaburzeń osobowości, np. narcystyczne, borderline.

Pomagam również obcokrajowcom w aklimatyzacji w Polsce oraz wspieram seniorów i osoby wykluczone społecznie.
Współpracuję ze Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy FLANDRIA oraz Domem Pomocy Społecznej w Gdyni.

Poza codzienną działalnością zawodową, angażuję się również w inicjatywy społeczne mające na celu pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej i udzielam im wsparcia psychologicznego w ramach wolontariatu.

English: www.expatriada.pl
español: www.expatriada.es

Mieszkam w Domu Pomocy Społecznej, na początku byłam tym faktem pogrążona i nie mogłam się z tym pogodzić. Z moją chorobą wiedziałam, że nie poradzę sobie sama. Pani Monika pomogła mi dojść do siebie. Jest dla mnie bardzo ważną osobą, widać było że chce mi pomóc. Czasami było tak ze byłam załamana psychicznie i jej pomoc była nieoceniona. Czułam, że mam przy sobie dobrą panią psycholog, która się interesuje mną jako człowiekiem, a nie przypadkiem klinicznym.