Śląskie Okulista Dziecięcy

lekarz Mirella Jaksz

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MACULA
ulica Diamentowa 5
41-943 Piekary Śląskie

Bardzo fajna lekarka, dobre podejście do pacjentów a szczególnie do dzieci. Miła sympatyczna i kompetentna. Zawsze ma odpowiednia ilość czasu dla pacjenta. Dokładnie tłumaczy i wyjaśnia chorobę. Naprawdę, szczerzę polecam. Najlepsza lekarka jaką do tej pory spotkałam, a chodze juz od 30 lat do różnych lekarzy. Aż chce sie tam chodzić. Pozdrawiam Ewa.

Mikołów

U Pani dr leczę się od lat. Również moje dzieci leczy Pani Dr. Nigdy nie miałem zastrzeżeń do Pani doktor. Jest uprzejma, miła a przede wszystkim kompetentna. Jest godna polecenia.

Opinia dodana przez: Mieczysław

Czerwionka-Leszczyny

Jeżeli chodzi o naszą Panią dr Izę Szyrmel z Por.w Czerwionce ,to ona jest wspaniałym Pediatrą , a może i po części Okulistą,ale w por. okulistycznej nie pracuje.Pozdrawiam.

Magdalena Foit

ulica Gruszczyńskiego 3/74
44-100 Gliwice

Byłam u doktor 2x. Zawsze uśmiechnięta, życzliwa, punktulna Fachowo tłumaczy problem. Ma podejście zarówno do dzieci jak i osób starszych. POLECAM

Opinia dodana przez: Alicja

oko med
łabędziowa 8 /11
Katowice

Podejście Pani doktor do małego pacjenta jest rewelacyjne. Córka lat 3 została tak zagadana i wciągnięta w badanie przez zabawę, że się nie zorientowała kiedy było zrobione :-) teraz się pyta czy idziemy do pani doktor z fotelem windą :)

specjalistyczna praktyka lekarska
Panewnicka 29/1
40-730 Katowice

Najlepszy okulista jakiego znam. Niezwykle kompetentna, uprzejma osoba z ogromną wiedzą. Specjalizuje się również w badaniach elektrofizjologicznych. Niestety bardzo trudno dostać się do Pani dr, ale warto próbować.

lekarz Reza Fakhari

Rezamed
Loretańska7
42-200 Częstochowa

Zgłosiliśmy się do pana Fakhari z ropiejącym okiem u czteromiesięcznego dziecka. Dziecko było wcześniej u bardzo dobrego okulisty, który dwa razy podejmował próbę przepłukania kanalika łzowego. Niestety zabieg zakończył się niepowodzeniem. Ów lekarz w związku zaistniałymi komplikacjami sprawdził drożność przewodu nosowego. Okazało się że przewód jest niedrożny. Polecił wizytę u laryngologa, gdyż przyczyna niedrożności kanalika łzowego mogła być w nosie. Tydzień później przewód nosowy udrożnił się samoczynnie co potwierdził laryngolog, lecz niestety nie pomogło to kanalikowi łzowemu, oko dalej ropiało. Kolejna wizyta u tego okulisty nie doszło do skutku, gdyż lekarz zmarł. Wtedy właśnie znaleźliśmy pana Fakhari. Przedstawiliśmy mu historię choroby z której wynikało, że problem leży w niedrożności kanalika łzowego. Spodziewałam się, że od razu podejmie próbę jego udrożnienia, gdyż to jest jedyne lekarstwo na tę dolegliwość. Nie zrobił jednak tego a jedynie zalecił antybiotyk i masaż kanalika. Oczywiście po zakończonej kuracji antybiotykowej oko zaczęło znów ropieć, bo kanalik był dalej zatkany a oko działa wówczas jak zatkany zlew. Brak odpływu dla łez jest doskonałą pożywką dla bakterii. Na kolejnej wizycie podjął próbę przetkania kanalika. Zabieg przeprowadzał nie na stole zabiegowym, a na moich kolach co już wydało mi się dziwne. Zrobił to szybko, wręcz nerwowo płyn nie wypłynął nosem co jest dowodem przetkania kanalika lecz rozlał się po gałce ocznej. Oceniłam że się nie powiodło udrożnienie. Miałam porównanie, bo byłam przy przetykaniu kanalików u starszego syna – dwa razy, u czteromiesięcznego syna w sumie trzy razy i widziałam jaki ma być efekt. Na moje pytanie czy uważa, że zabieg się powiódł stwierdził, że tak. Zapisał antybiotyk i na tym się skończyło. Po zakończeniu kolejnej kuracji antybiotykowej oko zgodnie z moimi przewidywaniami zaczęło dalej ropieć. Poszukaliśmy więc kolejnego lekarza, który miał większe doświadczenie w udrażnianiu kanalików. Na szczęście znalazłam i obecnie syn jest już po udanym zabiegu przetkania kanalika. Płyn wypłynął nosem, oko nie łzawi a my postanowiliśmy opisać ten przypadek, aby inni rodzice nie błądzili po omacku. I jeszcze jedno: sugerowanie że w domu, czy w szpitalu oko uległo zakażeniu i trudno wyleczyć infekcję jest omijaniem problemu. Póki kanalik jest niedrożny oczy będą ropieć, szpital i czystość w domu nie mają nic do tego. To tak, jakby próbować oczyszczać zatkany zlew wybierając z nie go śmieci. Efekt będzie krótkotrwały i nie ma rady trzeba w końcu odetkać odpływ.

lekarz Monika Majchrowicz

Szpital Pod Bukami

Bielsko-Biała

Może pani doktor jest miła i bardzo uprzejma ale płacąc 120 zł za jedną wizytę oczekiwałam, że kompleksowość podejścia będzie idealna, wizyta trwała 5 minut! Wszystko odbywało się w ekspresowym tempie. Miałam wrażenie że pani doktor chciałaby się mnie jak najszybciej pozbyć. Mam dużą wadę wzroku, a od pewnego czasu problemy z oczami, o czym powiadomiłam Panią doktor ale widocznie wolała wypisać receptę na kropelki i pozbyć się problemu. Kompletnie nie słuchała co do niej mówię. Noszę soczewki + okulary ale aktualnie moje okulary są dla mnie za słabe, powiedziałam to ale Pani doktor twierdziła że okulary są mi zbędne, nie zbadała dokładnie mojej wady, a byłam tam pierwszy raz, kompletnie nie zapoznała się z moją historią choroby, nie chciała nic wiedzieć. Przeczytałam pięć literek i miałam wykonane dwa podstawowe badania komputerowe. Nie dowiedziałam się nic na temat moich problemów z oczami. Oczekiwałam że jeśli pójdę na wizytę prywatną będę miała wykonane profesjonalne badania i dowiem się w końcu co dzieje się z moimi oczami. Niestety usłyszałam że mam się zgłosić za miesiąc na kolejną wizytę... To są chyba jakieś kpiny. Czysty wyzysk. Długo szukałam dobrego specjalisty, myślałam że będzie nią p. Majchrowicz ale niestety muszę szukać dalej.

Opinia dodana przez: Karolina

Alicja Bawor

Częstochowa

Bardzo przestrzegam przed tą Panią. Na wizycie w Poradni na Sobieskiego badała wzrok mojego dziecka. Stwierdziła poważna wadę wzroku.Ponadto Pani była bardzo nie uprzejma i krzyczała na 4 letnie dziecko.Porażka....Ostatecznie napędziła mi dużo strachu. Wybraliśmy się na wizyte do specjalisty z "prawdziwego"zdarzenia i zupełnie wykluczył wadę w jednym oku w drugim oczku stwierdził bardzo maleńką do korekty.Natomiast Pani Alicja Bawor przepisala bardzo mocne okulary!!!!i dziękuję Bogu ze mam swój rozsądek i pojechałam to skonsultowac na Śląsk do specjalisty. Zero serca , profesjonalizmu i podejścia do małych dzieciaczków .Jak sobie przypomnę tą wizytę to mnie trzęsie....

Opinia dodana przez: Anna

lekarz Paweł Stala

NZOZ Instrytut Zdrowia Centrum
Teatralna 10 Sosnowiec
41-200 Sosnowiec

Jestem osobą z bardzo rzadką chorobą oka . Całkiem niedawno miałam przyjemność poznać Pana doktora Pawła, który przeprowadził mi operację oka.Uwazam ,że jest On bardzo dobrym fachowcem .Zostałam bardzo rzetelnie potraktowana przez niego. Poza tym jest osobą bardzo sympatyczna z poczuciem humoru

Opinia dodana przez: agnieszka