Ortopeda Kraków

Gabinet konsultacyjny
Pijarska 2
Kraków

Tą drogą pragnę wyrazić wdzięczność dr Kasparkowi za dotychczasowe leczenie.

Tą drogą pragnę wyrazić wdzięczność dr Kasparkowi za dotychczasowe leczenie.
Ostatnio byłam na kontroli i wszystko jest ok. Oto moja historia. W wieku 23 lat w szpitalu w … (znany śląski ośrodek ortopedyczny) założono mi protezę biodra z powodu zmian zwyrodnieniowych – wcześniej chorowałam na wrodzone zwichnięcie. Przez okres 10lat jeździłam tam regularnie na kontrole, pracowałam, urodziłam dziecko. Niby wszystko było w porządku. Po tym okresie powoli zaczęły narastać dolegliwości bólowe tego biodra, miałam problemy z chodzeniem. Na kolejnej kontroli dowiedziałam się , że „panewka się wyciera i trochę przesuwa i będziemy to obserwować”. Po kolejnym roku zakwalifikowano mnie wstępnie do reperacji, ale kazano przyjechać za kolejne 6 miesięcy z nowymi zdjęciami rentgena. Ból narastał – coś zaczęło przeskakiwać w biodrze. Po kolejnej kontroli wyznaczono mi termin przyjęcia. Pojawiłam się w oznaczonym dniu – do szpitala nie zostałam przyjęta bo „ nie mamy jak tego zoperować”. Wyznaczono mi kolejny termin. W tym momencie udałam się na konsultację do dr Kasparka, który po obejrzeniu zdjęć stwierdził, że operacja jest konieczna, gdyż główka protezy zniszczyła już nawet panewkę metalową. Ponownie zgłosiłam się do szpitala, gdzie byłam po raz pierwszy operowana i znowu nie przyjęto mnie po raz kolejny przesuwając w czasie operację. Wtedy korzystałam już ze zwolnienia z pracy, ponieważ mogłam poruszać się jedynie z kulami. Koniec końców trafiłam na operację do dr Kasparka. Leczenie było długie bo trwało ponad rok czasu. Doktor musiał mi usunąć w całości założoną wcześniej protezę. Bo jak powiedział doszło do „szkody metalowej” z jednej strony oraz całkowitego zniszczenia plastikowej panewki. Po zabiegu pokazał mi całkowicie wytartą panewkę – także tę z metalu (w niej była po prostu dziura !!), co powodowało, że metalowa głowa protezy uszkadzała moja kość. Założono mi namiastkę protezy wydzielającą antybiotyk na kilka miesięcy.
W tym czasie byłam rehabilitowana i co jest ważne schudłam kilkanaście kilogramów. Podczas drugiej operacji miałam naprawiona panewkę – założone jakieś kosze metalowe, przeszczepy z kości i ponownie protezę bez użycia cementu. Po tym zabiegu musiałam leżeć jakieś 4 tygodnie. Potem ponownie rozpoczęłam żmudną rehabilitację. Teraz , po kilku miesiącach odciążania operowanej nogi, chodzę znowu bez kul i bez bólu. Bardzo dziękuję doktorze !
A moja opinia – no cóż po takich przeżyciach doktor Kasparek nie jest już dla mnie jakimś tam specjalistą on jest MOIM LEKARZEM.

Wojciech Szwarczyk

Ortopeda, Chirurg urazowy

Kraków

Byłam u lekarza wiele lat temu, specjalista jakich mało, rzeczowo i co najważniejsze w końcu trafnie. Pytanie takie czy pan doktor może gdzieś przyjmuje prywatnie???

Szpital im. Żeromskiego w Krakowie

Kraków

Wspaniały lekarz dzięki Panu doktorowi mam sprawne obydwie ręce. Inni ortopedzi mówili, że tego się nie da wyleczyć i trzeba żyć z ciągłym bólem, On zoperował i ból ustał ręce są sprawne.

Krakowskie Centrum Rehabilitacji

Byłam tzw ."trudnym przypadkiem". Odwiedziłam kilku małopolskich specjalistów, ale nikt nie chciał podjąć się kontynuacji leczenia po tym, jak w krakowskim szpitalu im. Rydygiera zostawiono mnie w wieku 53 lat z wiszącym biodrem, na wózku inwalidzkim i zrezygnowano z dalszego leczenia. W Piekarach Śl. wyznaczono mi pierwszą wizytę dopiero za rok! Tylko dr Jerzy Mirosław Jaworski "podjął rękawicę"! Dzięki Niemu, Jego wiedzy i umiejętnościom - chodzę! Zadzwoniłam do Pana Doktora do Krakowskiego Centrum Rehabilitacji. W czasie rozmowy wyznaczył wizytę w Poradni, przyjął mnie bez problemu, potwierdził, że mój przypadek jest skomplikowany, ale nie beznadziejny.Przepisał leki wzmacniające kości, zlecił badanie TK.W tym samym dniu zapisano mnie do kolejki na zabieg.W czasie moich wizyt w Poradni Pan dr Jaworski ZAWSZE był miły i uprzejmy, dokładnie wyjaśnił mi jak zamierza naprawić mój zrujnowany staw biodrowy, jakie są możliwe zagrożenia i komplikacje w czasie zabiegu. NIE komentował i NIE krytykował dotychczasowego leczenia. Po raz pierwszy od dwóch lat czułam, że Lekarz widzi we mnie człowieka, że chce mi pomóc( a mam już za sobą 9 operacji stawów biodrowych, w tym trzy w ostatnich 3 latach). Pan dr Jaworski po mistrzowsku wykonał operację, w dodatku pionierską w Małopolsce!! W czasie rekonwalescencji wspierał nie tylko mnie, ale i pozostałych pacjentów. Dla każdego miał uśmiech i miłe słowa. Dziękuję z całego serca PANIE DOKTORZE!!! ( O tym, że leczenie NIE kosztowało mnie ani grosza aż wstyd w tym miejscu pisać!) Jeśli szukasz dla siebie ratunku, tak jak ja, POLECAM dra. JERZEGO MIROSŁAWA JAWORSKIEGO z Krakowskiego Centrum Rehabilitacji!

Opinia dodana przez: nanajo5 jolawrobel.5

ulica Armii Krajowej 5/222

Pełen profesjonalizm- godny polecenia!!!- Więc polecam. Po dolegliwościach barku i kolana jedyny lekarz, który trafnie zdiagnozował na podstawie rezonansu co jest nie tak- mało tego Pan Dr pokazał mi na ekranie zdrowy staw z porównaniem stawu z dolegliwościami. Gołym okiem sama mogłam ocenić struktury i zobaczyć co jest uszkodzone. Pełne zaufanie! Jestem juz po operacji barku- wróciłam do aktywności fizycznej, przed zabiegiem nie dało się nawet spać. Teraz przygotowuję sie do zabiegu stawu kolanowego. Ponadto by dopełnić opinii Pan Dr jest uprzejmy i posiada dobre poczucie humoru- czysta przyjemność ze współpracy ;-)

Opinia dodana przez: Sylwia

NZOZ "Batory" Poradnia Chirurgiczno - Ortopedyczna Sp. z o.o.
Batalionów Chłopskich 5

W moim odczuciu doktor bardzo niemiły. Poprzednio byłam u innego ortopedy co sklasyfikowało mnie jako hipochondryczkę. Po zdaniu: "Zachowuje się pani jak: wydałam 100zł a on mi nie wykrył mi raka" przestałam go słuchać. Nie uważam, żeby w moim zachowaniu było coś takiego, żeby w taki sposób mnie podsumować, tym bardziej, że mało się odzywałam... Pracuję jako pielęgniarka i spotkałam wielu lekarzy, ale takie zachowania były mi do dziś obce. Odnoszę się jedynie do zachowania, nie kompetencji, bo zrobiło mi się bardzo niemiło po tej wizycie.

Opinia dodana przez: pacjentka

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ORTOPEDICUM

Zupełnie nie wiem, skąd zła opinia na temat doktora Ślusarskiego. Odnoszę wrażenie, że wpis miał dotyczyć innego lekarz i komuś się okienka pomyliły, bo wszystko co opisane brzmi jak wyssane z palca.

Doktor Ślusarski, może trochę niedostępny w pierwszym kontakcie, jednak nie strzela diagnozą na oślep. Miałam problem zarówno z więzadłem w kolanie, jak i barkiem. W obu przypadkach, trzymałam się go jak rzep psiego ogona i dziś śmigam na łyżwach i noszę siaty z zakupami i nie czuję, że byłam chora!

Opinia dodana przez: Hanka

ORTOTOP Przychodnia Ortopedyczna
Zygmunta Augusta 1
Stare Miasto, Kraków

Świetny specjalista, poświęca czas pacjentowi (w przeciwieństwie do innych specjalistów), chętnie odpowiada na wszelkie pytania. Posiada dużo empatii polecam tego lekarza wszystkim, którzy maja problemy ze zdrowiem

Opinia dodana przez: Anna

Centrum Medyczne Medycyna Rodzinna
Frycza Modrzewskiego 2

Świetny lekarz i specjalista. Rzeczywiście, może i ma dość specyficzne podejście do pacjenta, ale pod względem kompetencji i umiejętności godny polecenia.

ulica Majora 5/1

Mnie lubi, nie mam z nim najmniejszego problemu. Nie przepada za moim mężem, czasem to widać. No ale nie to jest w lekarzu najważniejsze. Zapytany odpowie i wyjaśni wątpliwości, w innym przypadku raczej nie odzywa się wcale.
To wszystko i tak jest nieważne, gdyż jest specjalistą na skalę światową, ma złote ręce. Na pierwszym miejscu stoi dobro pacjenta a nie standardowe zalecenia.

Może i nie ma podejścia do ...

Może i nie ma podejścia do rodziców a może i dzieci, ale to nie uprzejmości ratują życie i zdrowie.

Opinia dodana przez: Ewa

Ortopedzi w Krakowie