Patrycja Łazarczyk-Kubiak

Lekarz rodzinny

Pani doktor bardzo cierpliwie i wnikliwie podchodzi do pacjenta, lekarz który może służyć za wzór!!!

Pani doktor Patrycja Łazarczyk - Kubiak jest - w mojej ocenie - wspaniałym lekarzem pierwszego kontaktu min. mojej mamy. Ponieważ to ja załatwiam większość formalności związanych z leczeniem mamy, stąd mój kontakt z Panią doktor jest dość częsty. Wtedy zawsze widzę poczekalnię pełną pacjentów nierzadko poirytowanych, narzekających... No cóż, żyjemy w określonej rzeczywistości i pewnie z punktu widzenia pacjenta ta irytacja często jest zasadna... pytanie tylko w stosunku do kogo powinna być kierowana? Wchodząc z poczekalni do gabinetu nie raz widzę też zmęczone oczy Pani doktor - lekarz też jest ...

Wchodząc z poczekalni do gabinetu nie raz widzę też zmęczone oczy Pani doktor - lekarz też jest człowiekiem! Mimo tego zachowanie Pani doktor to zawsze emanacja spokoju, cierpliwości, którym nie rzadko towarzyszy uśmiech... a nade wszystko (co dla mnie wydaje się bardzo ważne właśnie w zawodzie lekarza) to okazywana pacjentom sympatia i zdolność empatii.
Ja także wiem, że Pani doktor nie zostawiłaby pacjenta potrzebującego pomocy bez udzielenia tej pomocy.
Jestem w pełni świadoma, że czasy doktora Judyma czy Stanisławy Bozowskiej dawno już minęły (nie ten etap kapitalizmu), ale ciągle wierzę, że niematerialne wartości min. takie jak sympatia, szacunek, wdzięczność... okazywane drugiemu człowiekowi, pozostaną wartościami bez względu na to w jakim kraju czy w jakich czasach przyszło nam żyć.
Dlatego - właśnie na forum internetowym - przekazuję Pani doktor Patrycji Łazarczyk - Kubiak wyrazy mojego szacunku, wdzięczności i sympatii.
Anna Paruszewska - Czajkowska