Droga Pani, po pierwsze warunkiem powodzenia każdej terapii, także logopedycznej, jest współpraca ze strony zarówno dziecka, jak i rodzica. Żaden logopeda nie będzie w stanie pracować z dzieckiem, które nie podejmuje współpracy, a takie sytuacje się zdarzają. Po drugie NIGDY żadnemu rodzicowi, także Pani, nie powiedziałam, że dziecko jest „nerwowe”, bo nie jest to pojęcie z zakresu logopedycznej diagnostyki, takich pojęć w swojej pracy nie używam. Po trzecie pierwsza wizyta w moim gabinecie zawsze trwa od 1 do 1,5 godz, nigdy krócej, bo właśnie tyle potrzebuję, by zdiagnozować dziecko i określić, czy jestem w stanie prowadzić terapię, czy nie. Kolejne wizyty trwają ok. 1 godz, nigdy krócej. Błędem w sztuce i nieuczciwością jest „ćwiczenie” z dzieckiem, które nie współpracuje, bowiem taka praca nie przyniesie żadnych efektów poza zubożeniem finansowym rodzica. Ponadto terapia w moim gabinecie nie polega, bo nie może polegać na – jak Pani to określiła – „grzecznym wykonywaniu poleceń”. Dziecko jest diagnozowane, a następnie poddawane terapii poprzez zróżnicowane i dostosowane do wieku, temperamentu, osobowości, formy zabaw, gry, pracę z komputerem i inne zajęcia. A edukacja rodzica jest równie ważna jak terapia mowy dziecka, bo to rodzic jest z dzieckiem na co dzień i jeśli nie będzie wiedział, jak postępować, terapia nie przyniesie efektów. Odpowiadam stanowczo na Pani opinię, gdyż nie ma w niej ani słowa prawdy, takie spotkanie, o jakim Pani pisze, nie miało miejsca w moim gabinecie, a Pani wprowadza w błąd innych rodziców. Jeśli się pisze negatywną o specjaliście opinię, to wypada się podpisać, bo nie ma się czego obawiać, skoro się pisze prawdę... a Pani tego nie uczyniła. To nieprawda, że w internecie można napisać tyle kłamstw, ile się chce. Życzę powodzenia w dalszej terapii, bo przecież najważniejsze zawsze jest dziecko. Patrycja Nocoń. I jeszcze informacja dla czytelnika : Niestety administrator strony wymaga uzupełnienia oceny specjalisty, więc, aby komentarz został opublikowany, muszę w punktach ocenić własną pracę. Patrycja Nocoń

Nasz synek mówi dzięki Pani Patrycji. Chodziliśmy po różnych specjalistach przez 3 lata. Wszyscy pocieszali i mówili, że na pewno zacznie mówić albo nas odsyłali. W końcu trafiliśmy do p. Patrycji Nocoń. Syn zaczął mówić już po 1 wizycie. Parę słów, potem więcej. Pani Patrycja ma wyjątkowe podejście do dzieci, dużo serca i ciepła i wielką cierpliwość. Dzis syn mówi dużo, buzia mu się nie zamyka. Postanowiłam napisać o tym, bo chociaż tak mogę podziękować za to, co p. Patrycja zrobiła dla naszego dziecka. Natalia

Ja również serdecznie polecam tą specjalistkę. Moja córka nic nie mówiła, byliśmy u wielu specjalistów, wszyscy rozkładali ręce. U Pani Patrycji córeczka wypowiedziała parę słów, po powrocie do domu zaczęła mówić coraz więcej. To było miesiąc temu. Teraz córka mówi dużo i coraz lepiej, pracujemy cały czas wg wskazówek Pani Patrycji. Atmosfera była miła, Pani Patrycja poświęca dziecku dużo czasu, jasno tłumaczy rodzicom, na czym polega zaburzenie i jak to leczyć. Poszlam na wizytę, bo poleciła mi Panią Patrycję znajoma mama, której dziecko już bardzo ładnie mówi. Ja także polecam wszystkim ! Anna

Polecam Panią Patrycję z całego serca. Wybraliśmy się z 3 letnim synkiem na konsultację, bo synek mówił bardzo mało. Pani doktor w czasie wizyty wyciągnęła z niego kilka słów, których wcześniej nigdy nie używał. Mały bardzo ładnie z nią współpracował, a wszystko odbywało się w atmosferze zabawy. Dzięki jej uwagom i wskazówkom syn zaczął robić duże postępy w mowie(wcześniejsza blokada zmalała), a ćwiczenia w domu wreszcie zaczęły przynosić rezultaty. Jeśli w przyszłości syn będzie wymagał pomocy logopedy to na pewno znowu zgłoszę się do Pani Patrycji:)

Piszę opinię na forum, bo Pani Patrycja uczyniła cuda z naszym dzieckiem. Syn chodził do logopedy 3 lata w przedszkolu, od roku chodziliśmy do neurologopedy prywatnie ( !), a efektów nie było. Myśleliśmy, że tak musi być, ze to musi tyle trwać, ale Kuba właśnie poszedł do szkoły, więc postanowiliśmy szukać dalej. Chodziliśmy do Pani Patrycji od września i już nie musimy. Kuba naprawił wszystkie wady, jeszcze nie możemy w to uwierzyć. Pozbył się kompleksów, chętnie i ładnie mówi, jest aktywny na lekcjach, chętnie chodzi do szkoły, nauczyciele go chwalą. Jesteśmy bardzo bardzo wdzięczni i wzruszeni, oczywiście polecamy wszystkim zajęcia u Pani Patrycji Nocoń. Wdzięczni rodzice Kubusia.

Zdecydowanie najlepszy logopeda !! Jeździmy do Pani Patrycji z dzieckiem z Włocławka. Nikt nam dotąd nie pomógł, wmawiano nam choroby... odsyłano. dużo by pisać. Po PIERWSZEJ wizycie u Pani Patrycji syn zaczął mowic ! Jesteśmy tacy wdzięczni, ze trudno to opisać. Polecam z całego serca.

Pani dr wywołała u mojej pięcioletniej córki "R" już po 15 minutach ćwiczeń. Po tygodniu ćwiczeń, córka więcej wizyt już nie potrzebuje! Pani dr poświęca dziecku całą uwagę, ciężko pracuje i świetnie motywuje! Muszę koniecznie podkreślić, że wg mnie niesamowite jest, że Pani dr cały czas - całą godzinę poświęca dziecku, nie sądziłam, że możliwa jest aktywna współpraca z dzieckiem przez tak długi czas. Jestem pełna podziwu dla Jej profesjonalizmu, pracowitości i pozytywnego nastawienia! Jest świetnym lekarzem, oby takich więcej!!! Bardzo polecam!!

W wieku 34 uzyskałem prawidłowe brzmienie głoski "r". Jako dziecko chodziłem do logopedy, lecz bez skutku. W końcu usłyszałem, że tak mi już zostanie, bo taka moja "uroda". Okazało sie, ze jednak mogę mowić poprawnie. Brak "r" był moim wielkim kompleksem. Ale sie go pozbyłem i po kilku spotkaniach mówię poprawnie. Warto było wydać trochę pieniędzy, i tak bym je wydał na o wiele mniej istotne rzeczy. Było rzeczowo, konstruktywnie, bezstresowo. Tyle. Pozdrawiam ! Miłosz

Pani Patrycja jest świetna. Nasz syn nie mówił a po pierwszej wizycie się odblokowal. Poświęca swój czas dziecku w 100%.Tłumaczy jak ćwiczyć z dzieckiem w domu i wymaga zaangażowania od rodziców. Nie żałuję ani złotówki zostawionej w gabinecie. Polecam! !!

Polecam z całego serca !! Ta pani dokonuje niesamowitych rzeczy ! Moje dziecko miało problem z sz, cz, ż i wielki problem z R. Po 2 miesiącach nie ma śladu po tamtej mowie. Córka nauczyła sie mówić prawidłowe R na drugiej wizycie !! Polecam wszystkim, bo szkoda czasu na czekanie nie wiadomo na co, tak, jak my czekaliśmy. Dziękuje za naukę, za miła atmosferę, podejście do dzieci i motywację. Maja

Wciąż poszukujesz "Logopeda Toruń"?

Prywatna praktyka logopedyczno-pedagogiczna
Głowackiego 12/13