dr hab. n. med. Paweł Bastadr hab. n. med. Paweł Basta - zdjęcie profilowe

dr hab. n. med. Paweł Basta

Ginekolog położnik, Ginekolog onkolog

Doktor Paweł Basta jest doświadczonym ginekologiem-położnikiem. Uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza uzyskał w 1999 roku. W 2007 roku ukończył specjalizację w zakresie położnictwa i ginekologii (egzamin specjalizacyjny zdał z wyróżnieniem), w tym samym roku zdobył tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2013 roku ukończył specjalizację w zakresie ginekologii onkologicznej również z wyróżnieniem, której znacząca część (12 miesięcy) odbył w renomowanym ośrodku University College London Hospital w Wielkiej Brytanii. Ukończył również cykl szkoleń w zakresie chirurgii onkoplastycznej piersi w Niemczech wg programu AWOGYN, i jest jednym z nielicznych lekarzy w Polsce posiadających certyfikat tej prestiżowej organizacji. Stąd, jego głównym obszarem działalności jest leczenie operacyjne schorzeń gruczołu piersiowego oraz nowotworów narządu rodnego kobiecego. Szczególnie odnosi się to do operacji onkoplastycznych i rekonstrukcyjnych piersi oraz chirurgii małoinwazyjnej nowotworów narządu rodnego kobiecego. Jest on również uznanym diagnostykiem w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi i nowotworów narządu rodnego kobiecego z wykorzystaniem przede wszystkim ultrasonografii, czego dowodem są regularne kursy i szkolenia, które przeprowadza na terenie całej Polski.

Doktor Paweł Basta jest również nauczycielem akademickim I Katedry Chirurgii Wydziału Lekarskiego UJCM, stąd też prowadzi aktywną działalność naukowo – badawczą na Uniwersytecie. Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych, kilku rozdziałów w książkach krajowych i zagranicznych. Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie a także członkiem European Society of Gynaecological Oncology (ESGO), European Society of Gynaecological Endoscopy (ESGE) oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (PTGO).

Osiągnięcia lekarza

Dr Paweł Basta szczególny nacisk kładzie na bezustanne podnoszenie swoich kwalifikacji i zdobywanie nowej wiedzy, dlatego regularnie uczestniczy w licznych szkoleniach, sympozjach naukowych i kongresach z zakresu ginekologii i położnictwa, ginekologii onkologicznej oraz leczenia raka piersi. Swoje szkolenie w zakresie chirurgii piersi odbył pod kierunkiem dr Marka Budnera z Kliniki Bad Saarow, a w zakresie ginekologii onkologicznej szkolił się pod nadzorem Dr Tima Moulda w University College London Hospitals, który wg rankingów szanghajskich z 2012 i 2013 roku znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych uniwersytetów na świecie. W wielu konferencjach i sympozjach naukowych przyjmuje także aktywny udział, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi, m.in. wystąpił z prezentacją na konferencji European Society of Gynaecological Endoscopy w Berlinie oraz na konferencji European Society of Gynaecological Oncology w Liverpoolu, uczestniczył również w 7. Europejskiej Konferencji Chirurgii Rekonstrukcyjnej Piersi w Mediolanie.

Dr Paweł Basta cieszy się dużym szacunkiem i zaufaniem pacjentek, które podkreślają jego zaangażowanie w wykonywaną pracę oraz chęć pomocy, a także indywidualne podejście do każdej pacjentki i jej problemu. W komentarzach zwracają także uwagę na fachowość i kompetencję doktora, jego szeroką wiedzę oraz cierpliwość w tłumaczeniu metod leczenia i odpowiadaniu na pytania.

Ja o doktorze mogę wypowiedzieć się w samych pozytywach. Leczyłam się u niego w SCM cllinic. Szybka diagnoza, konkretny i skuteczny plan terapii. Jako lekarz nigdy mnie nie zawiódł, jako człowiek kulturalny, dba o pozytywne relacje z pacjentem.

Docent na początku owszem był miły...Do czasu..Przeprowadził operację powiększania piersi implantami, które producent musiał wycofać rok później z powodu szkodliwości... Dwa razy ponieważ po pierwszej szwy się rozeszły... Kiedy jest zagrożenie życia trzeba wyciąć węzeł chłonny,pomimo tego że w tej klinice implanty zostaly założone docent wycenia ściągniecie , założenie na nowo, wycięcie węzła...i oczywiscie nowe implanty od kolejnego,, dostawcy,, który pewnie zaraz też zgłosi upadłość... Usłyszałam.. sam wjazd na sale operacyjną teraz to 7000,00 Absolutnie nie polecam !

To jedyny lekarz, który nie zignorował moich objawów, twierdząc, że taka już moja uroda, tylko zajął się mną poważnie i postawił trafną diagnozę. U doktora leczyłam endometriozę w SCM clinic, po szybkich efektach terapii z całą stanowczością stwierdzam, że to świetny specjalista.

Pan docent jest nieocenionym specjalistą. To jak prowadzi pacjentkę, jego wyrozumiałość i pomoc w trudnej sytuacji jest zjawiskowa. Potrafi znaleźć rozwiązanie i wyciągnąć rękę. Profesjonalista z sercem na dłoni. Bardzo dziękuję. Oby takich ludzi było więcej. Jestem pacjentką polecam.

dziękuję. Oby takich ludzi było więcej. Jestem pacjentką polecam.

Bardzo dobry lekarz. Trafiłam na niego w SCM clinic, w czasie kiedy miałam problemy z zajściem w ciążę. Na podstawie badań, Pan doktor postawił jasną diagnozę , endometrioza. Po kilkumiesięcznej terapii udało mi się zajść w ciąże. Potem prowadził moją ciążę. W trakcie każdej wizyty Pan doktor był bardzo dokładny, szczegółowo omawiał wyniki badań i zrozumiale odpowiadał na pytania. Szczęśliwie urodziłam syna. Myślę, że nic więcej nie mogę dodać , jak dziękuję.

U doktora robiłam laparoskopię w SCM clinic. Spisał się na medal, wszystko szczegółowo ze mną omówił, rzetelnie wyjaśnił. Trochę się bałam, ale ostatecznie bardzo szybko wróciłam do formy.

Doktor operował u mnie w SCM clinic guza piersi wraz z jednoczesną rekonstrukcją pierisi. Nie tylko jestem zdrowa, ale i funkcjonuję całkiem normalnie. Nie czuję się na okaleczoną. Polecam Pana Doktora z całego serca.

Docent jest nieocenionym specjalistą. To jak prowadzi pacjentkę jest zjawiskowe. Spokojnie, rzeczowo niezwykle skrupulatnie, konsultują z innymi specjalistami. Potrafi zaradzić tam gdzie inni rozłożyli ręce. Byłam jego pacjentką w SCM clinic i bardzo serdecznie go wszystkim kobietom ze schorzeniami piersi i ginekologicznymi polecam.

PAN DOKTOR PAWEŁ BASTA JEST LEKARZEM O BARDZO DUŻYM DOŚWIADCZENIU MEDYCZNYM.JEST BARDZO MIŁY I SERDECZNY.POTRAKTOWAŁ MNIE BARDZO KOMPLEKSOWO I BARDZO DOBRZE.JESTEM Z DOLNEGO ŚLĄSKA . BARDZO JESTEM WDZIĘCZNA PANU DOKTOROWI PAWŁOWI BAŚCIE ZA DIAGNOZĘ I WIARĘ W DOBROĆ LEKARZY.LEKARZ GODNY POLECENIA TO PAN DOKTOR PAWEŁ BASTA.DZIĘKUJĘ.

To lekarz "myślący" co wbrew pozorom nie zdarza się wsród lekarzy często. Do każdej pacjentki podchodzi indywidualnie. Pamięta swoje pacjentki! Przy pierwszej wizycie dokładnie przedstawia plan leczenia, ew.możliwości komplikacji. Pacjentka czuje się zaopiekowana. Przy kolejnych spotkaniach okazuje się, że Doktor kontaktował się w moim przypadku z lekarzami innych specjalności i dał mi szanse, których pół roku wcześniej nie dawał mi żaden lekarz. Mogę teraz powiedzieć, że uratował mnie jako kobietę i jako matkę. Operację przeprowadził perfekcyjnie i bez późniejszych komplikacji.