dr hab. n. med. Paweł Bugajskidr hab. n. med. Paweł Bugajski - zdjęcie profilowe

dr hab. n. med. Paweł Bugajski

Kardiochirurg

Jestem kardiochirurgiem z 32 letnim doświadczeniem, ordynatorem oddziału kardiochirurgii Szpitala im. J. Strusia, pomagam w podjęciu decyzji o leczeniu operacyjnym lub angioplastyce, operuję bypassy,wady zastawek serca także metodami miniinwazyjnymi, tętniaki aorty i serca oraz wady wrodzone u dorosłych.

Andrzej W. z Poznania Korzystając z możliwości dostępu do tego portalu chciałbym serdecznie podziękować całemu personelowi Oddziału Kardiochirurgii Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia ul. Szwajcarska 3 w Poznaniu, a w szczególności panu dr hab.Pawłowi Bugajskiemu - Ordynatorowi Oddziału za trud i wysiłek włożony w skomplikowaną operację mojego serca. Na Oddział trafiłem we wrześniu 2017 roku z rozpoznaniem infekcyjnego zapalenia wsierdzia i ciężką niedomykalnością zastawki mitralnej, dodatkowo niszczonej przez bakterie. Po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną i oceną ryzyka pan doc. Bugajski podjął decyzję o niezwłocznym przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego związanego z ...

Andrzej W. z Poznania
Korzystając z możliwości dostępu do tego portalu chciałbym serdecznie podziękować całemu personelowi Oddziału Kardiochirurgii Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia ul. Szwajcarska 3 w Poznaniu, a w szczególności panu dr hab.Pawłowi Bugajskiemu - Ordynatorowi Oddziału za trud i wysiłek włożony w skomplikowaną operację mojego serca. Na Oddział trafiłem we wrześniu 2017 roku z rozpoznaniem infekcyjnego zapalenia wsierdzia i ciężką niedomykalnością zastawki mitralnej, dodatkowo niszczonej przez bakterie. Po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną i oceną ryzyka pan doc. Bugajski podjął decyzję o niezwłocznym przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego związanego z wymianą za biologiczną. Nie ukrywam, że bałem się zabiegu gdyż wcześniej nie byłem pacjentem szpitali, a tym bardziej nie stawałem przed tak poważnym zabiegiem, a również mój wiek 65 lat nie napawał zbytnim optymizmem. Jednak wcześniejsza rzeczowa rozmowa przeprowadzona z panem doc. Bugajskim pozwoliła mi spokojniej podejść do tego szczególnego dnia. Dziś czuję się dobrze i mogę funkcjonować normalnie oraz z optymizmem patrzę w przyszłość. To wszystko zawdzięczam ambicji, fachowości i poświęceniu pana dr hab. Pawła Bugajskiego oraz pozostałym lekarzom, którzy są godni z Nim współpracy. W ciągu prawie dwóch tygodni pobytu na Oddziale mogłem zaobserwować późniejsze zainteresowanie pacjentem przez doc. Bugajskiego jak i pozostałych lekarzy. Stworzył wokół siebie zespół fachowych Lekarzy jak i pracowitych Pań pielęgniarek, Rehabilitantów oraz Personelu Pomocniczego. Wszystkim zainteresowanym i sobie życzę przede wszystkim dużo zdrowia, ale w razie czego polecam ten Oddział Kardiochirurgii pod kierownictwem pana dr hab. Pawła Bugajskiego. Wszystkiego Najlepszego!!!!!

Doznałem lekkiego zawału w Olsztynie, który zakończył się po koronarografii wstawieniem stentu. Po powrocie do Poznania wraz z koronarografią, zwróciłem się o konsultację do dr Pawła Bugajskiego. "Wyrok": wstawienie trzech by-passów przy zatrzymaniu akcji serca. Dla człowieka, który rzadko korzysta z służby zdrowia, taka wiadomość, delikatnie ujmując zmusza do zastanowienia. Jednak wszystkie moje rozterki, zostały w rzeczowy i wyczerpujący sposób wyjaśnione przez dr Bugajskiego. Sama operacja przebiegła dla mnie z dużym zaskoczeniem. W trzeciej dobie, już zajęły się mną Panie rehabilitantki i postawiły do pionu. Wypisany ze szpitala zostałem w ...

Sama operacja przebiegła dla mnie z dużym zaskoczeniem. W trzeciej dobie, już zajęły się mną Panie rehabilitantki i postawiły do pionu. Wypisany ze szpitala zostałem w 10 dobie.
Nie chciałbym, aby moja opinia została odebrana przez czytających jako tendencyjna. Proszę mi wierzyć, nie było słabych punktów w pracy całego Oddziału Kardiochirurgii Szpitala na ul.Szwajcarskiej w Poznaniu, którym kieruje dr Paweł Bugajski. Tym samym chciałbym jeszcze raz podziękować dr Bugajskiemu i całemu Zespołowi Oddziału Kardiochirurgii.
Nikomu oczywiście nie życzę problemów ze zdrowiem, czuję się jednak w obowiązku zamieścić tę opinię dla osób, które podobnie jak ja mogą mieć rozterki z podjęciem decyzji o operacji. Nie należy szukać wymówek i nie odwlekać decyzji o operacji. Pan dr Bugajski na pewno pomoże.
Serdecznie pozdrawiam dr Pawła Bugajskiego i cały Zespół Oddziału Kardiochirurgicznego. Mirosław Kunc wraz z rodziną z Poznania.

PO KOLEJNYM ZAWALE (powiedzieć można na własne życzenie ) SZUKAŁEM POMOCY I TAK NAPRAWDĘ RATUNKU ..W SZPITALU W CHEMNITZ GDZIE PO ZAWALE TRAFIŁEM PADŁA DIAGNOZA BAYPASY . PAN DOKTOR PODAŁ MI POMOCNĄ DŁOŃ . ŚWIETNY FACHOWIEC I RZECZOWY . SPOKOJNIE I WYSŁUCHAŁ CO MAM DO POWIEDZENIA PO KONSULTACJACH PRZEKAZAŁ MI INFORMACJĘ CO SIĘ BĘDZIE ZEMNĄ DZIAŁO . PO OPERACJI CODZIENNIE RANO BYŁ U MNIE NA SALI WYPYTYWAŁ O STAN JAK SIĘ CZUJĘ JAK WYGLĄDA RANA PO OPERACJI . TAKA OPIEKA TO MARZENIE W MOJEJ OKOLICY W POBLISKIM SZPITALU . BARDZO POLECAM PANA DOKTORA JEST DOKŁADNY SZCZEGÓŁOWO TŁUMACZY PACJENTOWI JEGO PRZYPADEK CO BĘDZIE MIAŁ ROBIONE W JAKI SPOSÓB . PO ZABIEGU SZCZERE ZAINTERESOWANIE I INFORMACJE . W DNIU WCZORAJSZYM MINEŁO MI 2 MIESIĄCE DO OPERACJI , RAZEM Z ŻONĄ BYŁEM NA KONTROLI U PANA DOKTORA I PONOWNIE FACHOWIEC,RZECZOWE INFORMACJE PRZYSTĘPNIE PRZEKAZANE . BARDZO ZA TO JESTEM WDZIĘCZNY . SZCZERZE POLECAM PANA DOKTORA JEGO PRACA JEST NA W AGĘ ZŁOTA . PIOTR WDZIĘCZNY PACJENT .

W maju 2019 roku miałem przeprowadzoną operację wszczepienia czterech pomostów przez Doc.dr.hab nauk med.Pawła Bugajskiego i Jego profesjonalny zespół.Operacja przebiegła bez komplikacji a ja czuję się doskonale i szybko powracam do pełnej sprawności.Pan Doc. Paweł Bugajski to światowej klasy kardiochirurg.wzbudzający zaufanie zarazem kontaktowy emanujący spokojem i dobrocią.Po konsultacji przekonał mnie do koniecznej operacji i wyjaśnił na czym będzie polegała.Za pośrednictwem portalu chcemy z Żoną bardzo podziękować całemu zespołowi operacyjnemu oraz personelowi kardiochirurgi za opiekę.Panu Doc.Pawłowi Bugajskiemu jeszcze raz bardzo Dziękujemy i Życzymy dużo zdrowia i dalszych sukcesów zawodowych oraz osobistych.Z wyrazami Szacunku Anna i Zbigniew Krzyżanowscy .23.08.2019r Kalisz.

Pragnę serdecznie podziękować Panu Doktorowi Pawłowi Bugajskiemu za skuteczne przywrócenie mnie do życia. Umożliwiła to przeprowadzona operacja przez Docenta polegająca na wszczepienie zastawki aortalnej oraz bajpasu. Mimo wielu obaw dzięki fachowości, skuteczności i ogromnej wiedzy Docenta oraz zespolu towarzyszącego spowodowała, że operacja przebiegła książkowo, a efekt jest taki jak obiecano.Przede wszystkim to znaczna poprawa sprawności i samopoczucia. Polecam zespół kardiochirurgii Szpitala Miejskiego im Strusia w Poznaniu, jest to zespół profesjonalistów, w którego ręce można oddać swoje życie bez wahania. Oddany pacjent Zbigniew B.

Oddany pacjent Zbigniew B.

Dwukrotnie w roku 2016 przebywałem na oddziale kardiochirurgii Szpitala Miejskiego przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. Musiałem poddać się operacji, najpierw, w styczniu, wszczepienia by-passów, a w lipcu – sztucznej zastawki serca. Chirurg doc. dr Paweł Bugajski miał trudne zadanie. Mój przypadek był bardzo ciężki, gdyż po pierwszej operacji wywiązało się zapalenie wsierdzia, a w konsekwencji uszkodzenie zastawki serca i zator w prawej nodze. Dodatkowym utrudnieniem był mój zaawansowany wiek. Podczas pobytu w szpitalu byłem – w pierwszym i drugim przypadku – otoczony niezwykle staranną opieką zarówno przez docenta Bugajskiego jak ...

Podczas pobytu w szpitalu byłem – w pierwszym i drugim przypadku – otoczony niezwykle staranną opieką zarówno przez docenta Bugajskiego jak i cały zespół lekarski i pielęgniarski profesora Ryszarda Kalawskiego. Jestem przekonany, że oddział kardiochirurgii szpitala przy ulicy Szwajcarskiej bardzo dobrze służy pacjentom i będzie miał możliwości i środki , by ta służba przynosiła pomoc wszystkim, którzy jej potrzebują.

Wojciech Jamroziak, Poznań

Człowiek wysokiej kultury osobistej, rzeczowy i miły. Bardzo dobry specjalista. Przed operacją miałam wiele obaw ale doktor wszystko dokładnie wytłumaczył co mnie uspokoiło. Obecnie jestem po operacji, która przebiegła bez żadnych komplikacji a dzięki niej otrzymałam "naprawione serce".

To było ogromne szczęście -trafić w ręce P.Doktora! Od udanej operacji by-pass mojej Mamy minęło 17lat! Pomosty tętnicze działają bez zarzutu-zawdzięczamy Panu Doktorowi nowe Życie❤ Pragniemy ogromnie jeszcze raz powiedzieć DZIĘKUJEMY!

To było ogromne szczęście -trafić w ręce P.Doktora!
Od udanej operacji by-pass mojej Mamy minęło 17lat!
Pomosty tętnicze działają bez zarzutu-zawdzięczamy Panu Doktorowi nowe Życie❤
Pragniemy ogromnie jeszcze raz powiedzieć DZIĘKUJEMY!

Pana doktora Bugajskiego poznałem w kwietniu 2013 roku, gdy zostałem zakwalifikowany do wymiany zastawki aortalnej. Przed operacją Doktor Bugajski opisał mi jej przebieg. Operacja, późniejsza rehabilitacja przebiegły bez problemów tak, że p trzech miesiącach wróciłem do pracy. Przed powrotem jeszcze "sprawdziłem się" wchodząc, jak za dawnych lat na Halę Gąsienicową. Dzisiaj po 2 latach tylko "tykający zegarek" w lewej piersi przypomina mi o odbytej operacji. Dziękuję Panie Doktorze i życzę dalszych sukcesów. Wszystkich, którzy się wahają, czy poddać się operacji na otwartym sercu mogę zapewnić, że Pan Doktor Bugajski reprezentuje ...

Dziękuję Panie Doktorze i życzę dalszych sukcesów. Wszystkich, którzy się wahają, czy poddać się operacji na otwartym sercu mogę zapewnić, że Pan Doktor Bugajski reprezentuje wszystko, co najlepsze w polskiej kardiochirurgii i warto mu zawierzyć swoje zdrowie, czy nawet życie.
Ja zawierzałem i nie żałuję. Piotr Glinka

Składam serdecznie podziękowania i ogromne uznanie z całą moją rodziną dla Ordynatora doktora Pana Pawła Bugajskiego za przeprowadzanie skomplikowanej operacji, która przedłużyła moje życie. Wyrażam wdzięczność i wielki szacunek dla P. Ordynatora doktora Bugajskiego pracującego w Szpitalu imienia Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej 3 w Poznaniu, jak również jego wspaniałemu personelowi lekarskiemu i pielęgniarskiemu za miłe i odczuwalne zaangażowanie się nad pacjentem.