Pierwsza wizyta: problemy - okresowe zaczerwienienia miejsc intymnych u mężczyzny(tzn zaczerwienienia zdarzają się w przybliżeniu raz na 2-3miesiące plus jest zauważalny biały nalot po 5-10ciu minutach przy odsłoniętym żołędziu) -swędzenie. 2ga wizyta (niedawno, po pół roku) - powody: - u dziewczyny wykryto grzybicę dróg płodnych (candida) - mam swędzenie miejsc intymnych, - mam pojawiające się zaczerwienienia żołędzia, - mam biały nalot po 5-10 min przy odsloniętych miejscach intymnych (na żołędziu, którego nie da się zmyć nawet mydłem). Na wizyte zgłosiłem się z badaniami: -wymaz bakteriologiczny z ujscia cewki moczowej (straphylococcus ...

Pierwsza wizyta: problemy
-swędzenie.

2ga wizyta (niedawno, po pół roku) -
powody:
- u dziewczyny wykryto grzybicę dróg płodnych (candida)
- mam swędzenie miejsc intymnych,
- mam pojawiające się zaczerwienienia żołędzia,
- mam biały nalot po 5-10 min przy odsloniętych miejscach intymnych (na żołędziu, którego nie da się zmyć nawet mydłem).

Na wizyte zgłosiłem się z badaniami:
-wymaz bakteriologiczny z ujscia cewki moczowej (straphylococcus haemolyticus, enterococcus faecalis)
-wymaz grzybiczny z ujscia cewki moczowej ( brak chorobotwórczych drożdży)
-wymaz spod napledka (straphylococcus haemolyticus, enterococcus faecalis)
przebieg wizyty:
-lekarz stwierdził, ze wyniki były robione ok mies temu i że on nie wie ile jest tych bakterii enterococcus faecalis.
-LEKARZ(w sensie ze on) NIE MOZE POLEGAĆ NA TYCH BADANIACH
-zignorowane zostały straphylococcus haemolyticus spod napledka (faktycznie istnieje szansa bytu tych bakterii)
-zignorowane bakterie w z badań ujścia cewki moczowej (staphylococcus i enterococcus).
-wstępnie zignorowane wyniki candidy spod napledka

ogólne wrażenia z wizyty:
- faktycznie jest uprzejmy...
- no niestety facet nie mowił wszystkiego, próbował zmienić temat, np swędzenie pominął. biały nalot - wie pan teraz wygląda to dobrze bez zmian.
- nieuwzględnianie wyników badań. badania są jednoznaczne, robione w laboratorium (przecież nie robiłem tego sam). Jeśli zostały wykryte bakterie to ich przecież mydło nie usunęło, i jest ich na tyle dużo że zostały wykryte.
- brak podjęcia próby zdiagnozowania co się dzieje i jakie są przyczyny
- nawet nie zaproponował żebym zrobił jakieś badania, które by pomogły w diagnozie
-po moich argumentach dostałem leki na candidę i tyle :(
Moim skromnym zdaniem trzeba unikać "lekarza"