dr n. med. Paweł Lis

Neurochirurg

Kilkunastoletnie doświadczenie w leczeniu operacyjnym schorzeń kręgosłupa. Rzetelna edukacja: specjalizacja z dziedziny neurochirurgii zakończona egzaminem państwowym, doktorat, europejski kurs dla neurochirurgów (EANS) w cyklu czteroletnim ; kilkumiesięczne praktyczne staże u najlepszych neurochirurgów w Europie, wiele kursów praktycznych z zakresu chirurgii kręgosłupa w USA, Europie i Polsce.

Ze zdumieniem czytam niektóre posty. Wystarczy podstawowe zgłębienie wiedzy na temat przepuklin kręgosłupa, aby się dowiedzieć, że czas odgrywa jedną z najbardziej znaczących ról. Owszem nie każdy przypadek kwalifikuje się do niezwłocznej operacji, ale gdy już nie ma nadziei na wyleczenie za pomocą rehabilitacji to wtedy pośpiech jest niezbędny, aby uniknąć powikłań ze względu na uszkodzenia połączeń nerwowych (opadająca stopa, nie trzymanie moczu, brak czucia w nodze etc.). W moim przypadku diagnozę Pana Doktora Lisa potwierdził inny specjalista przed operacją. Byłem operowany przez Pana Doktora Lisa 1,5 roku temu i ...

W moim przypadku diagnozę Pana Doktora Lisa potwierdził inny specjalista przed operacją. Byłem operowany przez Pana Doktora Lisa 1,5 roku temu i była to najlepsza decyzja. Na pewno poleciłbym Pana Doktora bliskim i znajomym. Jest wyjątkowym specjalistą!
Miałem operowaną przepuklinę kręgosłupa w odcinku L5/S1. Operacja przebiegła pomyślnie. Niestety po miesiący wystąpiła przepuklina nawrotowa. Osoby, które uważają, że Panu Doktorowi zależy wyłącznie na pieniądzach inbformuję, że kolejną operację nie wynikającą z błędu lekarskiego, a z cechy choroby Pan Doktor wykonał po raz kolejny po upływie ponad miesiąca całkowicie bezpłatnie.
Stosowałem się ściśle do zaleceń Pana Doktora po operacji (rehabilitacja stacjonarna, ćwiczenia samodzielne etc.) i po upływie roku ból zniknął.
Obecnie ćwiczę regularnie, ponieważ wystarczy miesiąc przerwy w ćwiczeniach i ból powraca.

Jestem 2 tygodnie po operacji przepukliny kręgosłupa L4L5-prawostronna. Byłam operowana w CKIR przez Pana Doktora Lisa. Wszystko wydaje się być dobrze. Operacja przebiegła bez komplikacji, chód nie sprawia mi już bólu( 2 godziny dziennie )no i jestem wyprostowana :). Fakt, czuję czasami ból w prawej nodze(minimalny w porównaniu do tego jaki czułam cześniej) ale jest to objaw, który może występować jeszcze przez jakiś czas po operacj. Wierzę, że będzie dobrze i że ten stan utrzyma się przez dłuuuuugie lata. Aby nie opierać się na opinii jednego specjalisty, przed operacją byłam ...

Aby nie opierać się na opinii jednego specjalisty, przed operacją byłam na konsultacji u 5 lekarzy. Tylko jeden z nich nieśmiało wspomniał o rehabilitacji. Nie wyobrażałam sobie dalszego funkcjonowania w stanie jakim byłam, dlatego zdecydowałam sie operować. Podczas konsultacji Pan dr Lis powiedział mi o ryzyku nawrotu przepukliny (10 %) o przebiegu operacji oraz o tym co będę czuła po(dyskomfort/sztywność w plecach). Kontakt po operacji był faktycznie krótki acz treściwy.Jest chirurgiem a nie pielęgniarką - tu muszę zaznaczyć,że opieka pielęgniarska w CKiR jest na 5ke. Bardzo życzliwy i pomocny zespół.Wracając do Pana doktora, gdy wspomniałam o pewnej komplikacji pooperacyjnej natychmiast zareagował przysyłając odpowiednich specjalistów. Po wypisaniu ze szpitala opowiadał mi na wysyłane maile. Ja jestem zadowolona.
KAska

Po operacji przepukliny u Dr Lisa wystapiły powikłania wróciła władza w stopie ale zdeformował sie kregosłup--mocne wykrzywienie boczne wystapiły po 6 mcach po operacji zaniki czucia w dłoniach,na skutek destabiliazji kręgosłupa oraz w stopach. Nie polecam nikomu Dr nie informuje o zagrożeniach jakie niesie ze soba operacja , jest miły i proponuje operacje za pieniadze 15 tyś twierdzac że jest prosta i standardowa.Mówi że nie ma zanego ryzyka moze tylko 1% . Niestety to nie prawda. Zaluje decyzji o operacji mój stan zdrowia jest coraz gorszy , Niestety wolałbym cofnąć czas i być jak przed operacją Niestety to niemozliwe. Teraz cierpie strasznie i mam problemy z chodzeniem . Mam 37 lat i świat mi sie zawalił . Kazdy dzień to męka psychiczna i fizyczna . Ostrzegam każdego przed Dr lisem. Jest nieutrzciwy - nie mówi o powikłaniach . Ostrzegam operacja to olbrzymie ryzyko bez powrotu, Odradzam kazdemu Dr Lisa . kompletnie nie pzrejmuje sie pacjentem po operacji, Unika konfrontacji i proponuje kolejna operację, pozdrawiam Katrazyna.

Lekarz bez powołania .Liczą sie tylko pieniadze. Powinni zabronić mu wykonywania zawodu. Nie kieruje sie dobrem pacjenta lecz zyskiem. Potrafi postawić zła diagnozę aby namówić na operacje i to pilną . A to nie prawda. Ostrzegam wszystkich nie podejmujcie pochopnej decyzji.

Za 8 dni mija dwa miesiace od mojej operacji w Konstancinie usunięcia przepukliny miedzykręgowej. Póki co jestem w 100% zadowolony, wróciłem do normalnego życia, a ostatnie 5 nocy przed operacją były nocami bez chwili snu, ból nie do wytrzymania. Zgadzam się z niktórymi krytykantami - rzeczywiście Pan Doktor kieruje na operację natychmiast, mówiąc, że to konieczne - w moim przypadku było, bo już nie dawałem rady żyć, ale czy faktycznie od razu każdego? Nie wiem, nie znam się. Co do komplikacji, to też trudno mi sie wypowiadac, kilka dni temu slyszalem, ze dopiero moga nadejsc, ale czy to prawda... Ja w kazdym razie wydalem w sumie okolo 20 tys na cala historie i nie zaluje ani zlotowki, mi dr Lis pomogl tak, jak sie spodziewalem i dzieki wielkie za to!

Dr Lis nie mówi o wszystkich konsekwencjach operacji..ukrywa to wrećz mówi tylko o pozytywach ,,niestety rozczarowanie jest wielkie...lekarz który nie powinien wykonywać swego zwodu..szkodzi pacjentom bardziej niz pomaga Ponieważ kieruje sie czesto sparwa zarobku na operacji..Dlatego namawia na zabieg nie móiwac o konsekwencjach i wielkim ryzyku, Złamał nie jednej osobie życie.Ostzregam nie podejmuijcie pochopnych decyxji ..Ten lekarz wcale nie jest naj..uważajcie, Jest miły i to zwodzi ludzi ..uwaga !!

raczej odradzam każdemu ,jestem już rok po operacji nawiasem mówiąc ponoć nie była konieczna .Wydałem drugie tyle na rehabilitację po operacji stan jest nędzny .Od samego początku było coś nie tak czułem bóle i nadal je czuję ,byłem w na rehabilitacji 2 u krotnie i nic.Zgłaszane problemu były zbywane tekstami ,,że ma boleć '' Wynik badań rez. wskazują nawrót przepukliny na poziomie operowanym ,ale pan dr. powiada że to nic blizna .Odradzam serdecznie ,jeżeli ktoś chce cierpieć i czuć się głupio wycyckanym z kasy to jest najlepszy sposób .Sam się zgodziłem ,bo byłem cierpiącym człowiekiem i myślałem że za kasę to podejdzie w sposób profesjonalny a tu lipa w 1000% i teraz płacz i cierp ŻYCZĘ PANU DR. TAKIEJ PRZYPADŁOŚCI ABY POCZUŁ SIĘ TAK JAK INNI KTÓRYCH OPEROWAŁ

Lekarz który chce operować..Ponieważ namawia na operację za pieniądze..To spora suma około 20 000zł. Kontrakt z NFZ też jest ale się z tym nie afiszuje,,Niestety , mówi że operacja jest konieczna lub pilna.Niestety nie mówi o większości powikłań i prawdziwym ryzyku . Operacja to ryzyko 1% --okazuje sie utraty możliwości chodzenia..Nie mówi o innych powikłaniach.30% .bliznach uszkodzeniach innych poziomów jako następstwo operacji.nawrotach.Po prostu chce operować i mówi tylko o pozytywach. Nie proponuje rechabilitacji tylko od razu operację .Ktoś nastraszony może sie wkopać tak jak Ja miałam i teraz bardzo żałuję ,Bo jest gorzej niż przed zabiegiem. Mineło już 5 mcy a stan sie pogarsza mimo rechabilitacji, Ostrzegam wszystkich przed usuwaniem dysku jeśli macie przepukliny na kliku poziomach, Przy jednym ryzyko jest do zaakceptowania. Wtedy degradacja kolejnych poziomów postępuje wolniej. Moze wystarczyć nawet na kilka lat. Usuniecie dysku powoduje jego znaczne obniżenie na pierścieniu włóknistym..Takze ostrzegam..Wtedy ma sie inną pracę kręgosłupa..i zagrożony jest też szyjny jeśli są tam małe zwyrodnienia które wcześnej nie były dokuczliwe, Odradzam operację.!!! wyjatkiem jest zatrzymanie moczu , zwieracze ,,Opadanie stopy można próbowac rechabilitować, kiedyś było to wskazanie do operacji--dziś niekoniecznie. Magda

dr lis..namawia na operacje ponieważ zalezy mu na pieniadzach..Nie wyjaśnia jakie moga byc nastepstwa takiego zabiegu powikłania,,jest wesoły i uśmiechnięty ale niestety to bardzo złudne. Zmienia też zdanie na temat ryzyka i mówi że to tylko 1% a to nieprawda. Ryzyko jest 30 % conajmniej,Załatwia rechabilitacje szybciej w CKR ktora jest bardzo kiepska na NFZ. Nie róbcie operacji..póki nie wykozrystacie twszystkich innych metod---ryzyko pozostania z bólem do końca życia jest zbyt wielkie.Powikłań też--o tym dr LIs nie mówi..operacja kosztuje około 15 000 PLN.Uważajcie na niego

jako lekarz jest super ale potrafi wyrwac ostani grosz i zeby sie leczyc u Niego prywatnie to trzeba przeznaczyc sporo kasy i to naprawde sporo