lek. dent. Piotr Bąk

Ortodonta

Pan doktor nastawiony na kasę. Niestety jak ktoś założy aparat w jego gabinecie próżno później szukać innego ortodonty, który przejmie pacjenta. Za wizyty płaci się jak za zboże. Co 2 miesiące wyższa kwota. Kwoty najwyższe w Rybniku. Podejście p doktora mało kulturalne, brak możliwości zadawania pytań gdyż odpowiedź w tonie aroganckim. Brak wizji leczenia i przedstawienia długości leczenia. Naciąganie pacjenta na kolejne wizyty. Wejście tylko na 2 minuty, nie zrobienie niczego poza sprawdzeniem i stwierdzeniem, że aparat dział nie robimy nic, koszt mega przesadzony. Po wizycie po 2 dniach odkleił mi się zamek podczas jedzenia. Przyszedłem podkleić zamek, skasowane jak za normalną wizytę. Zero podejścia gwarancyjnego. Człowiek płaci mnóstow pieniędzy, a pan doktor nie potrafi się odwdzięczyć prostym gestem, np jedną gratisową wizytą podczas której nie użył ani jednego narzędzia. Nie polecam. Trafiłem na konsultację do innej pani ortodontki i różnica jak pomiędzy niebem, a ziemią. Trzymacjie się z daleka od tego ortodonty. Wszystko układa się dobrze, póki nie padnie pytania o zakończeniu leczenia, wówczas pan doktor staje się bardzo nieprzyjemny bo traci dojną krowę.

Poszlam tam z polecenia mojego dentysty. Niestety, ale bardzo sie zawiodlam. Jeszcze nigdy nie spotkalam sie z takim nieuprzejmym i lekcewazacym podejsciem do pacjenta. Ale od poczatku... Pomimo, ze byla to wizyta prywatna, umowiona na konkretna godzine, musialam czekac 40 min. Gdy poproszono mnie do gabinetu juz od poczatku poczulam sie jak intruz, ktory zakloca czas panu doktorowi. Lekarz od poczatku byl bardzo nerwowy, pospieszal i w zwiazku z tym czulam sie tam bardzo niekomfortowo. Na wstepie zostalam skrytykowana za to, ze przychodze z dzieckiem za pozno, ze zaniedbalam... Corka ma 14 lat i jeszcze do niedawna miala pare mlecznych zebow. Od swojego dentysty uslyszalam, ze aparat ortodontyczny zaklada sie dopiero po wyjsciu wszystkich stalych zebow. Gdy corka siadla na fotelu lekarz dwa razy pomylil jej imie. Mialam nadzieje, ze uslysze jakies konkrety odnosnie programu i planu leczenia. Zamiast tego lekarz rozlozyl rece z bezradnosci, stwierdzil, ze moze da sie cos z tym zrobic, a moze nie, ze usunie dwa zdrowe zeby, bo jest taka koniecznosc, ze leczenie sie uda albo i nie. Generalnie wypowiedzial 1000 slow na minute, nie dopuszczajac mnie w ogole do slowa. Niewiele z tego zrozumialam, oprocz tego, ze to byly stracone 3 minuty, do tego kosztowaly mnie 150 zl. Na koniec lekarz rzucil mi skierowaniem na przeswietlenie. Na moje pytanie gdzie mam sie udac lekarz poirytowany odburknal, ze adres jest na odwrocie. Na moje pytanie ile kosztuje przeswietlenie lekarz wymamrotal, ze nie wie. A w ogole, to co to za pytania, w koncu marnuje jego cenny czas. Na koniec nie pozwolil mi nawet wpisac w moj kalendarz terminu kolejnej wizyty, bo cytuje "wpisze sobie pani jak pani wyjdzie, bo nastepny pacjent czeka". Najwyrazniej lekarz jest ukierunkowany tylko i wylacznie na zarabianiu pieniedzy, nie widzac w tym wszystkim pacjenta i co najwazniejsze drugiego czlowieka. Wyszlam z gabinetu z niesmakiem, z poczuciem, ze stracilam nie tylko pieniadze, ale tez moj cenny czas. Po tej wizycie udalam sie tym razem do kompetentnego ortodonty. Tam dowiedzialam sie, ze zebow nie trzeba wyrywac, a przede wszystkim dowiedzialam sie, ze wade te mozna z pewnoscia wyleczyc.

Nie pozdrawiam pana doktora.

Pan Doktor został mi polecony przez mojego dentystę w momencie, kiedy miałam już ustalony plan leczenia u innego lekarza. Ponieważ plan budził moje wątpliwości (jak się później okazało uzasadnione), chciałam go skonsultować z innym specjalistą. Pan Doktor poświęcił mi wtedy ponad 40 minut. Dokładnie wszystko wyjaśnił i pokazał etapy leczenia w formie krótkich filmików. Uprzedził mnie, że w momencie kiedy plan A nie będzie skuteczny ( ponieważ każde zęby są inne i inaczej reagują), możliwe, że trzeba będzie kilka zębów usunąć. Tak się jednak nie stało, ale byłam przygotowana psychicznie na taką ewentualność. Aparat miałam założony 1,5 roku, zęby wyprostowały się błyskawicznie. Poleciłam Pana Doktora już kilku osobom i jak na razie nie usłyszałam od nich żadnej negatywnej opinii. Pan Doktor jest kompetentną osobą i doskonale wie co robi. Indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta i fakt, że leczy już tyle lat sprawia, że ma on niesamowite doświadczenie w tym co robi. Polecam tego lekarza każdemu kto chce się uśmiechać "od ucha do ucha"!

Ortodonta z tytułem specjalisty, czyli stomatolog z wiedzą i kompetencjami wykształconymi przez kilka lat specjalizacji z zakresu ortodoncji, to lekarz jakiego szukałam chcąc pozbyć się kłopotliwej wady zgryzu. Mozolnie więc śledziłam informacje z różnych gabinetów i o zgrozo! na palcach można policzyć prawdziwych specjalistów. Samozwańczy ortodonci zajmujący się skomplikowanymi wadami zgryzu, dentyści bez specjalizacji leczący trudne ortodontyczne przypadki. Taką niestety sytuację zastawałam w większości „klinik stomatologicznych”, gdzie na pytanie dotyczące posiadanych kompetencji czyli specjalizacji z zakresu ortodoncji otrzymywałam odpowiedz, że to zbędne i niekonieczne, że każdy dentysta może i potrafi! Chyba jednak niekoniecznie. Przecież w każdej dziedzinie, a szczególnie dotyczącej naszego zdrowia czy wyglądu poszukujemy specjalistów. Nie leczymy zapalenia spojówek u chirurga, wyrostka robaczkowego nie wytnie nam dermatolog, a złamania nie naprawi okulista. Na szczęście trafiłam do gabinetu Doktora Piotra Bąka czyli do lekarza z tytułem SPECJALISTY ORTODONTY. Dr Bąk profesjonalnie prowadził moje leczenie, przekazywał dokładne instrukcje na temat przebiegu kuracji, wyjaśniał jak ważna jest współpraca pacjenta dla trwałości efektów leczenia. Dzięki jego rzetelnej i profesjonalnej pracy mogę się pochwalić nieskazitelnym uśmiechem, za co serdecznie dziękuję i polecam każdemu poszukującemu prawdziwego fachowca.

Bardzo rzetelny fachowiec. Wyjaśniał każdy etap leczenia, to, jak zęby wyglądają, a jak powinny wyglądać, co należy poprawić, jakie zmiany już zaszły. Leczenie przebiegło szybko (2 lata). Był w stanie wytłumaczyć każde podejmowane przez siebie działanie, nawet jeśli zabierałoby mu to bardzo dużo czasu. Widać, że zna się na rzeczy. Uprzejmy, czasami się spóźniał, ale można przymknąć na to oko, patrząc na całokształt jego pracy.

Moim zdaniem Pan Piotr jest bardzo dobrym lekarzem, od samego początku mojego leczenia tłumaczył mi wszystko co i jak ma być i jak będzie przebiegał proces leczenia. Jestem bardzo zadowolona z efektów jego pracy i widać, że podchodzi do tego bardzo profesjonalnie, a poza tym jest przesympatynym człowiekiem z poczuciem humoru. Polecam wszystkim na prawde warto :)

Lekarz starej daty. Prawdziwy specjalista. Doświadczony, rzetelnie wykształcony i z oddaniem wykonujący pracę. Bez kokieterii. Wszysy, których znam a byli pacjentami doktora są zachwyceni. Trafiłam więc z polecenia i był to traf w dziesiątkę. Zadowolona

Witam Państwa Chciałbym podzielić się z Państwem własną opinią w zakresie usług jakie wykonywane są przez Pana doktora. Od 2,5 roku córka leczy się w gabinecie i każdą naszą wizytę cechowała duża kompetencja i profesjonalizm prowadzącego lekarza. Na każdej naszej wizycie mieliśmy do czynienia z wyczerpującą informacją w zakresie dotychczasowego przebiegu jak i konieczności postępowania w kolejnych fazach leczenia. Wszystkie nasze zapytania spotykały się z czytelnym wyjaśnieniem. Ilość poświęcono nam czasu była w pełni satysfakcjonująca. Kompleksowość podejścia i fachowość wykonywanych usług mogliśmy obserwować na poszczególnych etapach leczenia a po zdjęciu ...

Witam Państwa
Od 2,5 roku córka leczy się w gabinecie i każdą naszą wizytę cechowała duża kompetencja i profesjonalizm prowadzącego lekarza. Na każdej naszej wizycie mieliśmy do czynienia z wyczerpującą informacją w zakresie dotychczasowego przebiegu jak i konieczności postępowania w kolejnych fazach leczenia. Wszystkie nasze zapytania spotykały się z czytelnym wyjaśnieniem. Ilość poświęcono nam czasu była w pełni satysfakcjonująca. Kompleksowość podejścia i fachowość wykonywanych usług mogliśmy obserwować na poszczególnych etapach leczenia a po zdjęciu aparatu byliśmy w pełni zadowoleni z efektów leczenia.
Podczas całego okresu leczenia nasze początkowe ustalenia co do ceny nie uległy zmianie.
Jeśli wystąpi taka konieczność to nasza rodzina z całą pewnością będzie w przyszłości korzystała z usług oferowanych przez Pana doktora.
Z pełnym przekonaniem polecam Państwu gabinet prowadzony prze Pana dr Piotr Bąka.
Dziękuję Panu za zaangażowanie które przyniosło córce ogromne zadowolenie i satysfakcję z leczenia.

Pan Bąk jest bardzo dobrym ortodontą. U mnie od razu zaznaczył, że każdy pacjent jest inny i że mimo starań lekarza zdarza się, że zęby wracają do stanu w jakim były wcześniej. Ludzie właśnie na to narzekają, ale to w 99% przypadków nie jest wina lekarza. Pan Bąk jest konkretny, za każdym razem tłumaczy dokładnie co w danej chwili robi, pokazuje na modelach jak zęby się przesunęły. O kosztach powiadamiał mnie indywidualnie. A to, że się spóźniał? Wszyscy lekarze się spóźniają, nawet Ci którzy mają gabinety we własnych domach.

ABSOLUTNIE ODRADZAM! W trakcie leczenia pojawiły się komplikacje. Pan Bąk wpadł w panikę i absolutnie nie poczuwał się do odpowiedzialności. Próbował mi wmówić różne rzeczy, ośmielił się nawet stwierdzić, że upadłam na główkę w dzieciństwie i stąd te problemy!! Po konsultacjach z innymi specjalistami wiem, że owe komplikacje są wynikiem leczenia ortodontycznego (a właściwie zaniedbania ze strony lekarza). Rozumiem, że błędy w sztuce się zdarzają, ale pan Bąk nie miał odwagi stawić im czoła. Zachował się jak zwykły cham. Nie chcę wnikać w szczegóły, ale po prostu dwa razy zastanówcie ...

ABSOLUTNIE ODRADZAM!

Nie chcę wnikać w szczegóły, ale po prostu dwa razy zastanówcie się Państwo przed wybraniem tego oto nieprofesjonalisty.
Inne cechy:
Jest palaczem, więc ręce niestety mu cuchną, a przecież przykłada ręce do twarzy pacjenta...
Nieuprzejmy.
Przyjmuje poza kolejką i myśli, że czekający w poczekalni niczego nie widzą.
Mimo że wizyta umówiona na konkretną godzinę, na przyjęcie czeka się czasem nawet ponad godzinę.
Nie dopuszcza żadnych uwag.

Mogłabym jeszcze długo wymieniać.