prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Polecam Pana Profesora, 100 % specjalista w w dziedzinie ortodoncji. Wizyty w jego gabinecie to sama przyjemność. Kompetentny, uprzejmy, kompleksowe podejście do pacjenta.

Wizyta przebiegła na najwyższym poziomie, w miłej atmosferze. Pan Doktor szczegółowo przedstawił plan leczenia, tłumacząc wszystko krok po kroku. Pełen profesjonalizm i fach w ręku. Bardzo dobry kontakt z pacjentem.

Pan Profesor to wspaniała osoba zarówno jako człowiek i specjalista. Wizyta przebiegła w przemiłej atmosferze, Pan Doktor wszystko dokładnie wytłumaczył i odpowiedział na nurtujące mnie pytania. Polecam z całego serca Profesora. Na pewno to nie była ostatnia wizyta w jego gabinecie.

Trywialne podejście do pacjenta, nietrafiona diagnoza, która została podważona przez innych ortodontów, którzy są specjalistami, naciąganie na najdroższe leczenie metodą nakłakową, która w moim przypadku nie zdałaby egzaminu. Odniosłem wrażenie, że dla tego lekarza liczy się tylko kasa. Odradzam.

W pełni polecam tego lekarza. Uśmiech po 2,5 roku taki, jaki sobie wyobrażałam. Warto było czekać te miesiące i co miesiąc odwiedzać gabinet. Po jakimś czasie aparat sam w sobie nie jest prawie wyczuwalny. W sumie po ściągnięciu nawet czasami i go brakuje. Do tego Profesor to bardzo miły człowiek.

Same najwyższe noty. Polecam. Specjalista najwyższej klasy. Efekt osiągnięty. Jestem bardzo zadowolony. Uśmiech się zgadza. Cały proces leczenia przebiegł bez komplikacji.

Cieszę się niezmiernie, że trafiłam w ręce Profesora. Totalnie inaczej zaplanowane leczenie niż u poprzedniego lekarza, które nie przynosiło efektów. Sprawa u Profesora była rozwiązana o wiele szybciej z konkretną diagnozą. Polecam tego fachowca!

Pan Profesor to bardzo uprzejmy i życzliwy człowiek i przy tym ma ogromną wiedzę moje leczenie dobiegło końca mój zgryz jest taki, o jakim marzyłam operacja udana dziękuję za poświęcony mi czas i prace, jaką pan włożył w mój zgryz jest pan niezastąpiony najlepszy w kraju i za granicą. Kamila Łopacińska.

Nie. polecam.

Nie. polecam.

Bardzo dobry specjalista, jestem zadowolona za każdym razem po wyjściu z gabinetu. Moja wada zostala poprawiona mimo wielu niepewnosci i znaków zapytania. Pan profesor odpowiada na kazde pytanie. Wyjasnił także szczegółowo plan leczenia. Na każdej wizycie informuje, co będzie dalej i dalej. Polecam