prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Renomowany ortodonta, kompetentny specjalista, fachowiec sam w sobie! Rozwiązał mój poważny problem dotyczący zgryzu, z którym borykali się inny przez długie lata. POLECAM!

Zostałem poproszony przez prof. Piotra Fudaleja o podzielenie się z Państwem swoją opinią na temat leczenia ortodontycznego. Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy profesora oraz jego zespołu. Samo leczenie przebiegło bez komplikacji, ale doświadczenie profesora Fudaleja towarzyszyło mi podczas wszystkich konsultacji. Bardzo dziękuję za mój "nowy" uśmiech i życzę dalszych sukcesów.

Trafiłam do gabinetu na Wielickiej z córką, która miała ogromny bajzel w buzi. Podczas wizyty szczególnie ważne było dla mnie profesjonalne podejście lekarzy z Wielickiej, a szczególnie Pana Piotra Fudaleja. Nie było łatwo się dostać do niego na wizytę, ale warto było troszkę poczekać. Atmosfera w gabinecie jest bardzo miła. Wizyty odbywają się punktualnie. Pozdrawiam cały zespół lekarzy i do zobaczenia!

To najlepszy lekarz ortodonta w Polsce. Szanowni Państwo prof. Piotr Fudalej to specjalista o światowej sławie, którym z przyjemnością chwalę się wśród osób poszukujących leczenia ortodontycznego. Jego doświadczenie i ogromna empatia do pacjentów zasługują na najwyższe laury. Takich lekarzy życzyłabym sobie w każdej specjalizacji. Z wyrazami szacunku, Julia Grondalska.

Bardzo profesjonalna obsługa, dodatkowa miła atmosfera. Dostałam wyczerpujące odpowiedzi na każde zadane pytanie. Bardzo dobry kontakt z pacjentem. Gorąco polecam!

Pani Ania prosiła mnie o opinię na temat leczenia u pana Fudaleja. Co czynię z wielką radością ponieważ profesor jest bardzo dobrym lekarzem i człowiekiem, o czym każdy może się przekonać już podczas pierwszego kontaktu. Na każde moje pytanie zna odpowiedź :) Po prostu to jest bardzo doświadczony ortodonta. Polecam państwu pana Fudaleja.

Trudno jest umówić się z doktorem na wizytę ale nie zmienia to mojego zdania na jego temat. Mnie w koncu się udało. Ma w oczach rentgen. Wizyty bardzo przyjemne i co ważne - kawa na ławę. Mój przypadek był z tej kategorii średnio trudny, ale i tak się bałam efektu końcowego... ;) Piszę opinię już po zdjęciu aparatu i jestem bardzo zadowolna i dumna z efektu. Dam też wszystkim wskazówkę - trzeba się rygorystycznie stosować do zaleceń profesora. Wtedy wszystko pójdzie dobrze :)

Ważne jest to żeby pacjent czuł się bezpiecznie a każda wizyta przebiegała sprawnie. Nie inaczej jest w gabinecie profesora Fudaleja. Pan doktor na każde moje pytanie odpowiada z cierpliwością. Dodatkowo personel jest bardzo miły, pozytywnie nastawiony do pacjenta. Samo leczenie jest na światowym poziomie! Bardzo polecam profesora i jego zespół.

Fajnie jest wśród uśmiechnietych ludzi :)))) Dużo czytalam zanim zdecydowalam sie na leczenie ortodontyczne. Od poczatku stawialam na invisalign. Moja wada zalapała się na te nakładki i bez dyskusyjnie uwazam, że jest to leczenie wręcz doskonale!!! a profesor to wizjoner!!!

Witam, jestem obecnie na początku mojego leczenie, ale już pierwsze podejście doktora było świetne, więc postanowiłem o tym napisać. Mam wadę zgryzu, w której górne zęby zachodzą na dolne. Sytuacja nie jest dramatyczna, ale wygląda trochę nieestetycznie. Po pierwszej wizycie otrzymałem plan leczenia i propozycję noszenia aparatu na dolne i górne zęby. Leczenie ma nie być skomplikowane, ale przez pierwszy okres muszę bywać częściej na wizytach kontrolnych. Doceniam bardzo profesjonalne podejście doktora, który poznał mnie także z innymi lekarzami, z którymi będę miał do czynienia w trakcie leczenia. Poświęcił mi tyle czasu ile chciałem i odpowiadał na moje pytania bardzo dokładnie. Trafiłem do niego trochę z polecenia, trochę sprawdzałem w internecie jego doświadczenie.