prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Wszystkie opinie tylko potwierdzają takze moje doświadczenie z PROF Fudalejem!!! Klasa sama w sobie... jego zaangażowanie w cały proces leczenia wzbudził od c razu mogę zaufanie. Jest autentyxzby i bardzo pomocny. Będę kierowała do niego moich przyjaciół!!!

Leczę się w gabinecie Ortodoncja już ponad rok i jak dotąd jestem bardzo zadowolona. Profesor Fudalej jest świetnym specjalistą i ortodontą z powołania. Jego asystentki to jego prawa ręka. Zawsze pomocne i miłe w podejściu do pacjenta. Polecam leczenie zdecydowanie.

Świetny człowiek i lekarz. Doskonale radzi sobie z ciężkimi przypadkami. Mój był przewlekle skomplikowany. Ostatecznie wyszliśmy na prostą ;) Bardzo dziękuję całemu zespołowi bo bez zaangażowania wszystkich nie byłoby to możliwe! Serdecznie rekomenduję profesora Piotra Fudaleja.

Kilka spostrzeżeń - nie jest łatwo dostać się na wizytę do profesora, ale generalnie warto poczekać bo ma skaner w oczach ;) Jego diagnoza i plan leczenia w punkt. Objaśnienia dostawałem "w ratach", trochę zabiegamy, ale zawsze z dużym szacunkiem. Jak dla mnie duże OK.

Jeśli chodzi o ortodoncje to nie ma sobie równych. Ale duże podziękowania dla całego zespołu, który przygotował moje zęby pod założenie aparatu. Nie da się ukryć, że spory ze mnie panikarz, dlatego obawiałem się przebiegu leczenia. Teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że polecam tę placówkę!

Profesor Fudalej to wybitny specjalista. Mój uśmiech to była katastrofa ale jak sie okazało dla doktora nie ma rzeczy niemożliwych! Leczenie trwało dość długo, było bardzo wymagające ze względu na mój skomplikowany uśmiech ;) Ale w efekcie uśmiecham się szeroko od ucha do ucha :)

Panie Profesorze nie jestem wstanie dodać nic nowego do tych wszystkich opinii :) mogę je tylko potwierdzić, bo świetny z Pana człowiek i doskonały ortodonta!!!

Niespotykany lekarz! Bardzo sympatyczny i wszystkie opinie które przeczytałam potwierdzaja jego doswiadczenie. Sa zgodne z prawdą. Wam tutaj rowniez polecam profesora Fudaleja.

W gabinecie jak w życiu... nigdzie nie jest idealnie ;) Tutaj jest wszystko w porządku. Moje wizyty odbywają się punktualnie, rzadko z kilkuminutową obsuwą - to dla mnie bardzo ważne z uwagi na inne obowiązki. Zespół bardzo profesjonalnie podchodzi do wytycznych profesora i widać tam ogromny szacunek dla jego osoby. To takie profesjonalne i dobrze się w tym czuję. Pacjent jest w centrum.

zdecydowanie najlepszy lekarz jakiego poznalam .... :) z przyjemnoscią wystawiam najwyższą możliwą ocene. Serdecznie pozdrawiam cały zespół lekarzy... :)