prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Widać że mają dobry i zgrany zespół. Rozpocząłem leczenie aparatem Invisalign bo nie spotkałem w Warszawie nikogo tak z duzym doświadczeniem. Na tym etapie zdecydowanie polecam ten gabinet i doktora Fudaleja.

Piotrze jesteś wspaniałym i bardzo serdecznym człowiekiem. Znam cię od wielu lat dlatego jestem pewna że każdy twój pacjent może powiedzieć dokładnie to samo. Serdecznie Państwu polecam poznać profesora Fudaleja.

Bardzo polecam profesora Piotra Fudaleja. To bardzo ciepły i serdeczny człowiek który z wielką atencją podszedł do moich obaw związanych z leczeniem. Polecam profesora również tym osobom które mają skomplikowane wady.

Piotr to znakomity ortodonta. Znam go od wielu lat i potwierdzam wszystkie pozytywne opinie na jego temat. Serdeczny, z ogromnym doświadczeniem, zawsze znajdzie czas dla pacjentów.

Nie spotkałam wcześniej tak dobrego lekarza i z tak ogromną kulturą osobistą. Profesor ma niespotykaną wiedzę, doświadczenie oraz świetny zespół lekarzy. Zdecydowanie polecam Pana Profesora.

Piotr Fudalej to najlepszy ortodonta w Polsce. Podejmuje się leczenia naprawdę trudnych przypadków - i tutaj mój przypadek jest najlepszym tego potwierdzeniem. Ma dobrze zgrany zespół. Co dla mnie ważne - wizyty odbywają się punktualnie.

Mam zdjęty aparat i czuje się świetnie :) to już mówi samo za siebie. Leczenie w przybliżeniu trwało jakies 2 lata. Profesor to bardzo kompetentny lekarz i ma swietny personel. Polecam go wszystkim!

To najlepszy ortodonta w warszawie jak nie w Polsce. Bardzo dobrze zaplanował moje leczenie dzięki czemu nie ma już wstydu ;) bardzo polecam tego lekarza i cały zespół ludzi ktorzy tam pracuja. Profesjonalisci!

Zanim poszedlem do tego lekarza na wizyte, duzo czytalem w necie na jego temat. Opinie sa podzielone, przede wszytkim dlatego ze nie poswieca zbyt wiele czasu pacjentom. Fakt, sam sie o tym przekonałem, ale z drugiej strony jak chce sobie z nim pogadac to zawsze moge umowic sie z nim na kawe po pracy. Trafilem do niego z polecenia mojego lekarza internisty. Zapewnial, ze jest bardzo kompetentny i bede zadowolony z jego uslug. I rzeczywiscie tak jest. Mialem zakladany aparat na gorny luk. Plan leczenia lekarz podal mi w przyblizeniu, bo - jak sam mowil - nie da sie wszystkiego przewidziec. Koszty tez byly dla mnie jasne. Efekt jest taki jakiego oczekiwalem, wiec polecam kazdemu kto sie waha zajrzec do tego gabinetu, bo po prostu warto!

To jest niesamowity lekarz... bardzo ciepły człowiek, z ogromną kulturą i doświadczeniem. Od samego początku wiedziałam, że trafiłam do odpowiedniego gabinetu.