prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Moja córka nie wyobraża sobie innego lekarza. Profesor Fudalej jest bardzo uprzejmym i kulturalnym człowiekiem. MA świetne podejście do dzieciaków, panie zawsze tworzą super atmosferę. Zdecydowanie polecam wszystkim mamom ;)

Bardzo polecam profesora Piotra Fudaleja. To bardzo ciepły i serdeczny człowiek który z wielką atencją podszedł do moich obaw związanych z leczeniem. Polecam profesora również tym osobom które mają skomplikowane wady.

Piotrze jesteś wspaniałym i bardzo serdecznym człowiekiem. Znam cię od wielu lat dlatego jestem pewna że każdy twój pacjent może powiedzieć dokładnie to samo. Serdecznie Państwu polecam poznać profesora Fudaleja.

Zdecydowanie mogę polecić profesora i jego świetny zespół lekarzy. to prawdziwi mistrzowie. nie wyobrażam sobie nikogo innego... zdecydowanie wszyscy którzy beda mieli przyjemnosc poznania tego czlowieka beda twierdzili tak samo! POlecamm!

Widać że mają dobry i zgrany zespół. Rozpocząłem leczenie aparatem Invisalign bo nie spotkałem w Warszawie nikogo tak z duzym doświadczeniem. Na tym etapie zdecydowanie polecam ten gabinet i doktora Fudaleja.

O tym doktorze nie da sie powiedzieć zlego słowa... z ogromną kultura podchodzi do wszystkich pacjentow. Jest przemily!!! Czekajac na wizyte bylam swiadkiem jego rozmowy z pracownikami i innymi pacjentami :)

Uprzejmy i wyrozumialy...dało sie odczuc ze czasami sie spieszy ale z mojego dsowiadczenia to generalnie w wiekszosci tego typu gabinetów da sie to zauwazyc...,jest miejsce parkingowe pod gabinetem..

Piotr to znakomity ortodonta. Znam go od wielu lat i potwierdzam wszystkie pozytywne opinie na jego temat. Serdeczny, z ogromnym doświadczeniem, zawsze znajdzie czas dla pacjentów.

Piotr Fudalej to najlepszy ortodonta w Polsce. Podejmuje się leczenia naprawdę trudnych przypadków - i tutaj mój przypadek jest najlepszym tego potwierdzeniem. Ma dobrze zgrany zespół. Co dla mnie ważne - wizyty odbywają się punktualnie.

Nie spotkałam wcześniej tak dobrego lekarza i z tak ogromną kulturą osobistą. Profesor ma niespotykaną wiedzę, doświadczenie oraz świetny zespół lekarzy. Zdecydowanie polecam Pana Profesora.