prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Bardzo profesjonalny gabinet... życzę wszystkim lekarzom tak wysokiego poziomu, jak u prof. Fudaleja. Nic więcej nie muszę pisać.

Doskonały lekarz, bardzo miło spędzam kazdą wizytę. Oby tak dalej bo będę polecała wszystkim. Pozdrowienia dla profesora Fudaleja.

Kompetentny i uprzejmy lekarz. Fajnie zorganizowana praca na miejscu. Nie ma opóźnień. Ilość czasu związana z tłumaczeniem "choroby" mogłaby być większa, ale rozumiem, że taki system przyjmuje dr Fudalej. Zostaję pod jego opieką i polecam go pozostałym.

Serdecznie pozdrawiam Piotra, doskonałego lekarza i przyjaciela. Zdobywał swoje doświadczenie na całym świecie - począwszy od Warszawy, USA aż na Szwajcarii kończywszy. To na prawdę doskonały specjalista.

Polecam ten gabinet. Dobre miejsce na dojazd, jest parking i fajny personel. Miałem mozliwość poznania Pana Piotra Fudaleja - to bardzo kompetentny lekarz. Każdego kto się waha

Świetna atmosfera na Wielickiej tylko i wyłącznie dzięki profesorowi Fudalejowi :) Bardzo mocno wszystkim polecam.

Super człowiek i jeszcze lepszy specjalista w swojej dziedzinie. Bardzo miły gabinet. Dobrze zlokalizowana klinika, także z bardzo miłymi asystentkami :) Polecam się przekonać samemu :)

Wszystkim którzy marzą o prostym i pięknym uśmiechu polecam profesora Fudaleja. Genialny lekarz i człowiek. Drugiego takiego nie ma :)

Ortodonta wspaniały! Wiem co mówię ,bo byłam u wielu i wszyscy umieli powiedziedź ,że "już za późno". A wada zgryzu bardzo mnie deprymowała. I nagle dr Fudalej mówi , że nie ma problemu. Wszystko doskonale wyjaśnił na pierwszej wizycie, dlatego nie mam problemu z tzw. brakiem czasu dla pacjenta. Dr doskonale "ustawia " leczenie i faktycznie, potem głównie zajmują się człowiekiem asystenki , ale co z tego, skoro wiedzą co mają robić, a dr to tylko kontroluje?.Jak komuś brakuje rozmów niech idzie na kawę z przyjacielem. Najważniejsze są efekty- a ...

I nagle dr Fudalej mówi , że nie ma problemu. Wszystko doskonale wyjaśnił na pierwszej wizycie, dlatego nie mam problemu z tzw. brakiem czasu dla pacjenta. Dr doskonale "ustawia " leczenie i faktycznie, potem głównie zajmują się człowiekiem asystenki , ale co z tego, skoro wiedzą co mają robić, a dr to tylko kontroluje?.Jak komuś brakuje rozmów niech idzie na kawę z przyjacielem. Najważniejsze są efekty- a u mnie to- prościutkie zęby po wielu latach bezsensownych prób! I mogę śmiać się bez skrępowania. Myślę ,że te niesympatyczne opinie wydają ludzie, którzy zawsze znajdą dziurę w całym, a takich jak wiadomo dostatek. Ja w każdym razie z pełną odpowiedzialnością polecam!!!!
Magda G

Hmm dziwna sprawa...ja zapłaciłem za ostatnią wizytę 950 zł, ale poza ściągnięciem aparatu miałem w tym jeszcze założony dolny i górny aparat retencyjny. Poniższa opinia wydaje mi się trochę nie dokładna:) Ja zanim zdecydowałem sie na leczenie i dr Fudaleja po prostu sprawdziłem jego cennik na stronie www. Kiedy przyszło do płacenia, nie byłem zaskoczony. Wręcz przeciwnie dostawałem czasami małe rabaty;) Potwierdzam zdanie z jednej z opinii poniżej - na wizyty trzeba przychodzić dokładnie tak jak każe lekarz! Nie ma się co dziwić, że opuszczając połowę z nich zgryz staje się jeszcze bardziej krzywy...a i pewnie tacy by się znaleźli. W moim odczuciu doktor Fudalej to profesjonalista, a jak ktoś nie potrafi współpracować z profesjonalistami to już jego problem:)))