prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Widać że mają dobry i zgrany zespół. Rozpocząłem leczenie aparatem Invisalign bo nie spotkałem w Warszawie nikogo tak z duzym doświadczeniem. Na tym etapie zdecydowanie polecam ten gabinet i doktora Fudaleja.

Bardzo polecam profesora Piotra Fudaleja. To bardzo ciepły i serdeczny człowiek który z wielką atencją podszedł do moich obaw związanych z leczeniem. Polecam profesora również tym osobom które mają skomplikowane wady.

Piotrze jesteś wspaniałym i bardzo serdecznym człowiekiem. Znam cię od wielu lat dlatego jestem pewna że każdy twój pacjent może powiedzieć dokładnie to samo. Serdecznie Państwu polecam poznać profesora Fudaleja.

Moja córka nie wyobraża sobie innego lekarza. Profesor Fudalej jest bardzo uprzejmym i kulturalnym człowiekiem. MA świetne podejście do dzieciaków, panie zawsze tworzą super atmosferę. Zdecydowanie polecam wszystkim mamom ;)

O tym doktorze nie da sie powiedzieć zlego słowa... z ogromną kultura podchodzi do wszystkich pacjentow. Jest przemily!!! Czekajac na wizyte bylam swiadkiem jego rozmowy z pracownikami i innymi pacjentami :)

Zdecydowanie mogę polecić profesora i jego świetny zespół lekarzy. to prawdziwi mistrzowie. nie wyobrażam sobie nikogo innego... zdecydowanie wszyscy którzy beda mieli przyjemnosc poznania tego czlowieka beda twierdzili tak samo! POlecamm!

Uprzejmy i wyrozumialy...dało sie odczuc ze czasami sie spieszy ale z mojego dsowiadczenia to generalnie w wiekszosci tego typu gabinetów da sie to zauwazyc...,jest miejsce parkingowe pod gabinetem..

Musze przyznac ze profesor oczywsicie jest mily i uprzejmy ale moglby poswiecac troche wiecej czasu na rozmowe z pacjentem... mamy zaufanie do jego doswiadczenia ale akurat w moim przypadku troche wiecej uwagi byloby przydatne. dziekuje.

Bardzo ale to bardzo trodni jest dostac siędo profesroa na wizyte, to jest pewien minus ;) poza tym moge potwierdzic wszystkie inne opinie. Jest to dobry lekarz.

Piotr to znakomity ortodonta. Znam go od wielu lat i potwierdzam wszystkie pozytywne opinie na jego temat. Serdeczny, z ogromnym doświadczeniem, zawsze znajdzie czas dla pacjentów.