prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalejprof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej - zdjęcie profilowe

prof. dr hab. n. med. Piotr Fudalej

Ortodonta

Moją największą pasją jest nauka, zarówno ta przez duże "N", czyli prowadzenie badań naukowych, jak i ta przez mniejsze "n", czyli ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Dzięki pasji zostałem w 1986 roku laureatem I miejsca Olimpiady Biologicznej. Uprawniło mnie to, jako jedynego spośród kilkuset osób, do studiowania na Akademii Medycznej w Warszawie bez egzaminów wstępnych. Studia stomatologiczne (1986-1991) ukończyłem jako jeden z najlepszych studentów na roku. Pasji również zawdzięczam studiowanie biologii na Uniwersytecie Warszawskim (1990-1992) oraz studia specjalizacyjne z ortodoncji (1996-1998)na University of Washingtonw USA.

W 1999 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską, w której zajmowałem się stabilnością efektów leczenia ortodontycznego. Innymi słowy, szukałem przyczyny wykrzywiania się zębów wiele lat po leczeniu.

W latach 2004-2010 pracowałem w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, gdzie zajmowałem się dziećmi ze skomplikowanymi wadami wrodzonymi twarzy. Jestem dumny, że w tej dziedzinie współpracowałem ze światowymi liderami - prof. AM Kuijpers-Jagtman z holenderskiego uniwersytetu Radboud University Nijmegen oraz prof. G Semb z University of Manchester.

W latach 2010-2012 pracowałem na Radboud University Nijmegen Medical Centre w Holandii. Prowadziłem tam zajęcia (wykłady, seminaria, planowanie i prowadzenie leczenia)z holenderskimi lekarzami specjalizującymi się w ortodoncji. Poza tym prowadziłem badania naukowe, których efektem była m.in. druga praca doktorska obroniona w czerwcu 2011 roku.

W 2012 roku obroniłem rozprawę habilitacyjną w Czechach (wykładam tam od wielu lat) oraz rozpocząłem pracę w Szwajcarii na Uniwersytecie Berneńskim. Jestem tam dyrektorem/koordynatorem ds. badań klinicznych.

Jestem autorem lub współautorem ponad 50 publikacji naukowych, a wyniki swoich badań prezentowałem w kilkunastu miastach na 4 kontynentach (Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej).

Bardzo fajnie, profesjonalnie, ja jako pacjent odczułem poziom prima sort. To jest dobre miejsce na mapie Warszawy aby leczyć swoje zęby aparatami ortodontycznymi.

Bardzo miły, kompetentny. Ma dobre podejście do dzieci. Córka jest zadowolona, z chęcią nosi aparat :) Pan profesor wszystko jasno tłumaczy.

Jestem po leczeniu i czuje sie wspaniale! Leczenie spelnilo moje oczekiwania.. polecam caly zespol profesora Fudaleja i oczywiscie jego samego ;)

Najpierw szacun dla tego doktora, nie widziałam i nie spotkałam się z takim podejściem w stosunku do pacjenta. Moje leczenie trwało 2 lata i skończyło się sukcesem.

Zdecydowanie polecam leczenie u dr Piotra Fudaleja. Po prostu kompetentny lekarz z dużym doświadczeniem:) Nie rozumiem tylko poniższej opinii bo zarówno ja, jak i moja koleżanka otrzymałyśmy ten dokument na maila zaraz po pierwszej wizycie. Miałam normalnie czas żeby się z nim zaznajomić na dwa tygodnie przed drugą wizytą. Nie rozumie w czym ktoś tu ma problem? Zresztą z tego co mi wiadomo został stworzony przez polskie towarzystwo ortodontyczne, a nie jakiś wymysł dr-a. Tak czy owak, bardzo solidny lekarz!!! Mam proste zęby a leczenie w przybliżeniu trwało 2 lata. Żadnych ukrytych kosztów, itd. Polecam i pozdrawiam:))))!!!

Do doktora Piotra chodzę od jakiegoś czasu. Za kazdym razem jest tam przyjemna obsluga. Doktor poswięca mi tyle czsu ile potrzebuje i zawsze odpowiada na moje pytania. To bardzo mądry człowiek z ogromną wiedza. Dotychczas przedstawił plan leczenia, zrobił wycisk i czekam teraz na założenie aparatu. Do tej pory jestem bardzo zadowolona.

Zdecydowanie mogę polecić konsultacje i leczenie u dr Fudaleja. Leczyłem się u niego przez okres 2 lat i wszystko przebiegało zgodnie z tym co mówił dr Piotr. Efekt był dla mnie oszałamiający! Miałem bardzo "pokrzywione" zęby, więc tym bardziej był to dla mnie szok jak zobaczyłem się już bez aparatu. Sprawdzałem też w internecie jego wykształcenie i doświadczenie - chyba żaden stomatolog nie posiada takiego jak on. Mogę go polecić, bo na moim przykładzie wyraźnie widać jego doświadczenie i sumienność! Przy okazji pozdrawiam Pana Piotra!!!

Witam! Czytałam sporo w internecie zanim trafiłam do kliniki ortodoncji. Jestem od 6 miesięcy w trakcie leczenia ortodontycznego i mogę spokojnie polecić ten gabinet. Wizyty odbywają się systematycznie i bez żadnych poślizgów (że lekarz nie może czy coś tam). Raz za 4/5 tygodni muszę wydać 100 na konsultacje plus zmiana łuku. Ząbki ustawiają się zgodnie z tym co sobie wymarzyłam:))) a ma być jeszcze lepiej! Profesjonalnie, skutecznie, szybko i na temat - tak mogę podsumować wizyty u dr Fudaleja. Dla niezdecydowanych polecam spróbować, bo pierwsza wizyta - przynajmniej jak dla mnie - była za darmo.

Wedlug mnie dr fudalej to bardzo dobry, mily i kompetentny specjalista. Cenie go za jego kulture i szacunek z jakim podchodzi do pacjenta. Widac, ze bardzo zalezy mu na tym zeby pacjent czul sie bezpiecznie i komfortowo. Ja sama korzystam z jego uslug od jakiegos czasu i na pewno nie zrezygnuje. Pozdrawiam cala Klinike bardzo serdecznie:)

Jest to najlepszy i najbardziej kompetentny ortodonta jakiego znam! Jego bardzo bogate, międzynarodowe doświadczenie pozwoliło na wyleczenie moich wad zgryzu. Przy tym pełny profesjonalizm obsługi z nim współpracującej. Polecam dra Piotra Fudaleja.