lekarz Piotr Hogendorf

Świetny fachowiec, doskonały specjalista, super człowiek. Polecam każdemu kto musi skorzystać z usług chirurga onkologa.

Mówiąc krótko fachowiec, do tego uprzejmy, z dużą dawką empatii i humoru. Interesuje się sytuacją pacjenta (także i po operacji) oraz w przystępny sposób wyjaśnia na czym polega zabieg. W 2017 operował mi przepuklinę pachwinową. Zabieg przeprowadzony sprawnie, starannie i co było dla mnie ważne bez znieczulenia zewnątrzoponowego, czyli bez kłucia w kręgosłup. Wystarczyło mniej inwazyjne znieczulenie. Operacja przeprowadzona wieczorem, następnego dnia byłem już na nogach (oczywiście bez szaleństw). Dzisiaj, poza blizną nie pamiętam o operacji. Serdecznie dziękuję, a Pana Piotra polecam jako skromnego i zdolnego chirurga.

Pan Doktor uratował mojego ojca. Szybko i bezbłędnie postawił diagnozę (zgorzelinowe zapalenie pęcherzyka żółciowego), fachowo zoperował, a do tego potraktował zarówno ojca, jak i nas - rodzinę po ludzku. Wszystko wyjaśnił w miły i przystępny sposób. Więcej takich lekarzy! Jesteśmy Panu Doktorowi bardzo wdzięczni i gorąco Go polecamy!!!

W wieku 62 lat „przydarzyła” mi się przepuklina pachwinowa. Z racji, że nie często miałem dotychczas do czynienia ze służbą zdrowia było to dla mnie szczególnie przykre przeżycie. Z pewną obawą udałem się na wizytę u Pana Doktora. Okazało się, że niepotrzebnie. Od pierwszego spotkania z Panem Doktorem w przychodni do wypisu ze szpitala wszystko przebiegło wręcz perfekcyjnie. Wspaniały kontakt, precyzyjnie wyznaczony i dotrzymany termin przyjęcia do szpitala. Pobyt w szpitalu i zabieg były wzorcowe. Pan Doktor przed zabiegiem pięknie, w przystępny sposób wyjaśnił wszystko co dotyczyło zabiegu i późniejszej rekonwalescencji . Potem często zaglądał do nas by zobaczyć jak się czujemy, zawsze z ciepłym słowem. Zabieg został wykonany tak dobrze, że na trzeci dzień od przyjęcia mogłem o własnych siłach wrócić do domu. Oby jak najwięcej takich lekarzy, tak oddanych swej pracy i pacjentom.
Panie Doktorze, pięknie dziękuje za troskę i ogromnie ciepłe, ludzkie podejście, i oczywiście za perfekcyjny profesjonalizm. Nigdy nie zapomnę!!
Z dużym szacunkiem - Waldemar Franas.