lekarz Piotr Kominiaklekarz Piotr Kominiak - zdjęcie profilowe

lekarz Piotr Kominiak

Ortopeda

Absolwent Wydziału Lekarskiego PAM w Szczecinie. Po stażu podyplomowym pracował w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu na Unii Lubelskiej w Szczecinie. W 2005 uzyskał tytuł specjalisty w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Pracował na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szczecin – Zdunowo oraz w Shepton Mallet Treatment Centre Anglia. Z Domem Lekarskim współpracuje od 2004 i wykonuje ponad 350 zabiegów rocznie.

Stanowczo za mało czasu poświęca pacjentowi jak na wizytę płatną zwaną konsultacją. W moim przypadku - kłującego bólu w kolanie, opuchlizny i zwiększonej ciepłoty kolana, doktor spytał się tylko o urazy mechaniczne, których nie miałem. Podotykał opuchnięte kolano, spytał, gdzie czuję ból, zgiął nogę w kolanie i postawił diagnozę - uciekania rzepki na bok (co ma swoją medyczną nazwę, której nie jestem w stanie zacytować) w związku z osłabieniem przyczepów mięśni, które są przyczepione do rzepki. Diagnozę tą miało potwierdzić badanie USG. Myślę, że lepiej zrobiłbym, gdybym to badanie wykonał gdzie indziej a nie u diagnosty, który ma dostęp w komputerze do diagnozy z mojej konsultacji u doktora. Oczywiście tak myślę dopiero teraz, ale nie żałuję tych pieniędzy, bo badanie to wykazało, że z moim kolanem wszystko jest w porządku (brak wody w kolanie, łękotka nie pęknięta, rzepka i przyczepy mięśni do rzepki w porządku). Miałem tylko stan zapalny i oczywiście uciekanie rzepki na bok przy zginaniu kolana jak w diagnozie doktora. Na kolejnej konsultacji, doktor bardzo się ucieszył, że badanie USG potwierdziło jego diagnozę. Zaaplikował mi na to cykl co tygodniowych ćwiczeń u rehabilitanta i potem samemu w domu przez okres jak mówił ok. 6 miesięcy (można sobie policzyć koszt tej rehabilitacji 24 tygodnie x stawka). Na moje pytanie o stan zapalny powiedział, że ćwiczenia pomogą. Mnie jednak zaniepokoiła podwyższona ciepłota mojego kolana (nawet rano, gdy się dopiero co obudziłem i kolano powinno być wypoczęte) i stan zapalny z badania USG i zacząłem szukać w internecie co takie objawy może powodować. I tak natknąłem się na DNA . Jest to tak zwana DNA moczowa, objawiająca się zwiększoną ilością kwasu moczowego we krwi, który nie został wydalony z organizmu, krąży z krwią po całym ciele i odkłada się w organach takich jak nerka a szczególnie w stawach w postaci białych ostrych kryształków, które drażnią chrząstki i główki kości powodując niewyobrażalny ból i zmiany zwyrodnieniowe stawów. Tyle wyczytałem w internecie i udałem się do mojej lekarki rodzinnej. Skierowała mnie ona na badanie krwi między innymi na zawartość kwasu moczowego. Wyniki były niekorzystne, wykazały w moim przypadku zawartość tego kwasu na poziomie 7 (nie podam jednostki) w skali 3,5-7. Lekarka przepisała mi tabletki na wypłukiwanie tego kwasu z mojego organizmu. Kuracja ma trwać 2 miesiące. Lecz już po kilku dniach przyjmowania tych tabletek moje kolano zmieniło się nie do poznania – znikła opuchlizna, ustały kłujące bóle (mogę już swobodnie poruszać się po schodach a nawet ostatnio podbiec do autobusu bez bólu)
Myślę, że ta opinia będzie przydatna dla innych ludzi i pozwoli im ograniczyć koszty konsultacji u takich lekarzy jak doktor Kominiak.
Nie muszę dodawać, że doktor nie postawił takiej diagnozy, ani nie zapytał, czy takie badanie na zawartość kwasu moczowego było robione. Czy nie zna objawów wywołanych przez kwas moczowy w stawach? Wątpię, więc taka moja ocena jego fachowości nastawionej tylko na kasę.

Gorąco polecam dr Kominiaka, profesjonalnie podchodzi do pacjenta, przy tym jest bardzo rzeczowy i konkretny. W sposób klarowny i szczegółowy opisuje sposób leczenia. Zespół medyczny w Domu Lekarskim godny podziwu. Jestem po artroskopii prawego kolana i jestem bardzo zadowolona, wręcz zachwycona całym zabiegiem. Nie żałuję ani jednej wydanej złotówki!

Wielki szacunek do doktora, dzięki niemu znowu mam zdrowe kolano! Wizyta była prywatna, ale nie żałuję ani złotówki. Pozdrowienia dla Doktora i rehabilitantów!

POLECAM DOSKONAŁY SPECJALISTA DZIĘKI POMOCY DOKTORA PIOTRA KOMINIAKA NIE PORUSZAM SIĘ NA WÓZKU INWALIDZKIM

WIELKA CHĘĆ POMOCY Z WYKORZYSTANIEM DUŻEJ WIEDZY - TO SUPER LEKARZ

WIELKA CHĘĆ POMOCY Z WYKORZYSTANIEM DUŻEJ WIEDZY - TO SUPER LEKARZ

Bardzo sympatyczny człowiek, konkretny, rzeczowy, skupiony na pacjencie, jego problemie i co ważne możliwościach. Dziękuję doktorze za kolano:)

Super Ortopeda miałem po urywane ścięgna w barku (6 miesięcy). wszystko mi naprawił i śmiga ,jest wszystko OK!!!. Polecam Super Ortopeda od barku i kolan.Pozdrawiam Wojtek M.

Gorąco polecam pana doktora, moim zdaniem profesjonalista w swoim fachu, a przy tym bardzo sympatyczny i rzeczowy z odpowiednim podejściem do pacjenta.

Wciąż poszukujesz "Ortopeda Szczecin"?

Szpital Zdunowo i Przychodnia na Jagiellońskiej

Przychodnia Stoczniowa