lekarz Piotr Pilawski

Internista, Rehabilitant

1,3
1,3

IMO trudno tego pana nazwać lekarzem ze specjalizacją rehabilitacji medycznej; od dziecka mam kłopoty z kręgosłupem - skolioza operowana w latach 80 XX wieku - od jakiegoś czasu daje o sobie znać potwornymi bólami pleców; pan Pilawski nie zechciał spojrzeć na dokumentację medyczną; na plecy okiem rzucił i stwierdził "wszystko widzę"; dotknął ich zimnym młotkiem medycznym - i stwierdził, że w tym przypadku to on nic zrobić nie może, że jedyne "leczenie" to: 1. zwolnienie; 2. leżenie przez 10 dni w pozycji na plecach z nogami na krześle ugiętymi w kolanach pod kątem 90 stopni - i stwierdzenie pana Pilawskiego, że "trzeba się trochę poświęcić, że teraz już nikt tak nie leczy tylko jakieś fiku miku wyprawiają, że potrzebny będzie basen i żywienie łyżeczką do ust"; na wyraźne żądanie napisał skierowanie na reh - krioterapię, masaż (ale to i tak nic nie da jeszcze masażysta pani krzywdę zrobi (!!!), ćwiczenia izometryczne;
powiem tyle - wyszłam zdruzgotana postawą, a raczej jej brakiem, brakiem kompetencji, życzliwości, kompleksowego spojrzenia i zainteresowania pacjentem;
SZCZERZE ODRADZAM WIZYTY U TEGO PANA - NIE POWINIEN MIEĆ KONTAKTU Z PACJENTEM WYMAGAJĄCYM REHABILITACJI
poczułam się jak naciągaczka-hipochondryczka;

Piotr Pilawski to chamski, gburowaty, opryskliwy, przemądrzały i niekompetentny "lekarz". Od samego początku zachowywał się niestosownie, przy czym moją prośbę o kulturalniejsze zachowanie i ludzkie podejście do człowieka (już o pacjencie nie mówiąc) zignorował. Nawet nie zerknął w dokumentację, w szczególności na zdjęcie RTG, które ma kilka lat i w mojej ocenie należałoby wykonać kolejne zdjęcie - kontrolne! Pobieżnie zerknął na kręgosłup, chcąc chyba jedynie zachować pozory, i na odczepnego wypisał skierowanie na rehabilitację, co trzeba było mu wyraźnie zasugerować. Zanegował wszystkie zalecenia poprzednich lekarzy (większość w stopniu dr n. med., więc z pewnością bardziej kompetentnych niż ten "pseudolekarz") i uznał, że tego się nie da wyleczyć i trzeba tylko codziennie ćwiczyć, a rehabilitacja nic nie jest warta i nie jest potrzebna. W moim przypadku rehabilitacja (ćwiczenia i inne zabiegi) pod okiem specjalisty zawsze dawała pozytywne efekty i na co najmniej kilka miesięcy "był względny spokój".
Zdecydowanie odradzam.

Mam problemy z kręgosłupem od wielu lat i z tego tytułu odwiedziłam do tej pory wielu lekarzy. Dr Pilawski był pierwszym, który badanie przeprowadził w ciągu kilkunastu sekund, "oglądając" mój kręgosłup przez sweter, w który byłam ubrana (na siedząco). Bardzo szybko zalecił ćwiczenia i tyle. To na pewno każdemu się przyda, ale w moich problemach jakoś te ćwiczenia nie pomagają, tzn. nie rozwiązują problemu. Uważam, że zmarnowałam czas odwiedzając tego lekarza. Nie polecam, bo generalnie wizyta u niego to mało przyjemne i pomocne doświadczenie (przynajmniej w moim przypadku tak było).