W swojej pracy opieram się na bogatym doświadczeniu oraz wszechstronnym wykształceniu.

Ukończyłem studia medyczne na Wydziale Lekarskim z ...

Ukończyłem studia medyczne na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Staż podyplomowy odbyłem w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Bytomiu m.in. na Katedrze Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją oraz Katedrze Chirurgii Stomatologicznej.

Aktualnie prowadzę badania naukowe w ramach studiów doktoranckich na Katedrze Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dziedziny, które pasjonują mnie najbardziej to nowoczesna endodoncja mikroskopowa, implantologia, stomatologia estetyczna i mikrochirurgia stomatologiczna, stąd też większość moich specjalistycznych kursów i szkoleń praktycznych dotyczy właśnie tej tematyki. Od 2006 roku wykonuję leczenie endodontyczne pod mikroskopem. W codziennej pracy wykorzystuję najbardziej zaawansowany technologicznie mikroskop stomatologiczny OPMI PROergo oraz lupy zabiegowe EyeMag Pro S firmy Carl Zeiss. Praca w powiększeniu jest niezbędna podczas wszystkich zabiegów stomatologicznych.

Od 2006 roku przeprowadzam zabiegi niechirurgicznego leczenia chorób przyzębia metodą VECTOR. Zajmuję się mikrochirurgią periodontologiczną obejmującą estetyczne korekty kształtu dziąsła oraz przeszczepy i regenerację tkanek.

Jako jeden z pierwszych w Polsce i jedyny na Śląsku ukończyłem Autorski Podyplomowy Program Curriculum Peiodontologiczno - Implantologiczego Profesora Markusa Hürzelera z Monachium.

Do swego dorobku zawodowego mogę zaliczyć liczne publikacje stomatologiczne. Prowadzę specjalistyczne szkolenia dla lekarzy. Jestem twórcą koncepcji leczenia i szkoleń praktycznych "kreatywna endodoncja".

Wolny czas przeważnie spędzam z rodziną. Sporty wodne, narciarstwo, fotografia w podczerwieni i modele RC to pasje, którym poza pracą lubię poświęcać swój czas.

Jestem członkiem prestiżowych organizacji stomatologicznych.

Dr Puchała to najlepszy stomatolog , którego do tej pory udało mi się poznać, śmiało mogę polecić go każdemu. Fachowiec w swojej dziedzinie w 100%. Wizyta w gabinecie "ARTYŚCI UŚMIECHU" nie może równać się z niczym innym. Najlepszy gabinet w którym byłem. Wizyta w tym gabinecie różni się wszystkim niż w tych "zwykłych gabinetach stomatologicznych" - sprzęt, obsługa wszystko z najwyższej półki. Ceny może ciut wysokie lecz za jakość oraz tak fachową obsługę wydają się nie być przesadzone. Tak powinna wyglądać stomatologia XXI wieku.

Tak powinna wyglądać stomatologia XXI wieku.

Nie znam lepszego specjalisty niż Pan dr Piotr Puchała! Świetne podejście do pacjenta, rzetelny wywiad, bezbolesne leczenie i przede wszystkim wspaniała atmosfera!!! U Pana Piotra wyleczyłem wszystkie zęby i żałuję, że nie mam więcej do zrobienia! Polecam każdemu, kto się boi dentystów. Ponadto piękny gabinet i nowoczesne sprzęty! Czego chcieć więcej ? POLECAM w 100% !!!

Z całego serca polecam! Niesamowicie miła atmosfera! Pełen profesjonalizm, absolutnie nic nie boli, można sie zdrzemnąć na fotelu😜😛nie znam lepszych specjalistów 🤓🤓🤓🤓jeśli chcecie mieć piękny i zdrowy uśmiech to tylko tutaj💛❤️💛❤️‼️💯% zadowolenia

Najlepszy Stomatolog na świecie! Bezbolesne leczenie, super personel i piękny gabinet! Spotkało mnie leczenie kanałowe, które zostało wykonane perfekcyjnie. Zero bólu, zero łez - szczęście. Bardzo miła i rzetelna osoba. Ps, Jeśli chcecie być posiadaczami pięknych zębów oraz pięknego uśmiechu, bez wahania udajcie się do dr Piotra Puchały. POLECAM W 100%.

Bardzo miła i rzetelna osoba.

Ps,

Obiecywał, że leczenie kanałowe nie boli, a ja patrzyłem na niego jak byk na rzeźnika (bałem się nawet zdjęcia rtg) - pamiętny kanałówki z dzieciństwa. Okazało się, że nie kłamał, nie koloryzował, nie kombinował. Niedługo minie rok od kiedy leczę u niego zęby. Tani nie jest, ale szybkość, sprzęt, materiały i pieniądze też kosztują. Polecam

Okazało się, że nie kłamał, nie koloryzował, nie kombinował.

Niedługo minie rok od kiedy leczę u niego zęby.

Tani nie jest, ale szybkość, sprzęt, materiały i pieniądze też kosztują.

Polecam

Wszystkie zęby mi wyleczył. Leczył też kanałowo - obiecał że nie będzie boleć - nie wierzyłem. Nie bolało tak jak mówił. Polecam przede wszystkim dentofobom.

Miałem kilka zębów w złym stanie bo do tej pory bardzo się bałem dentysty. Na pierwszy rzut oka zęby przeznaczone do wyrwania. Po kilku wizytach udało się uratować wszystkie zęby - miałem leczenie kanałowe w kilku zębach i kilkanaście plomb. Wszystko było bezboleśnie :) Rewelacja, poradził sobie z tak trudnym pacjentem jak ja. Polecam wszystkim :)

Lekarz świetny, jedyny mały minus to jego ciągłe zabieganie. Uważam że mógłby nieco zwolnić i poświęcić więcej czasu pacjentowi. Prawda jest jendak taka, że na fotelu całą uwagę poświęca.

Delikatny, uprzejmy i co ważne potrafi uspokoić zdenerwowanego pacjenta. Pocieszy go i da wsparcie - to bardzo dużo daje. Godny zaufania i polecenia

Najlepszy chirurg u jakiego byłam. Miała do usunięcia kilka korzeni zębów i Dr Puchała zrobił to tak szybko i bezboleśnie że nawet nie wiedziałam kiedy. Ta wizyta chyba wyleczyła mnie z dentofobii po moich wcześniejszych przygodach z różnymi dentystami. Polecam z całego serca.