W swojej pracy opieram się na bogatym doświadczeniu oraz wszechstronnym wykształceniu.

Ukończyłem studia medyczne na Wydziale Lekarskim z ...

Ukończyłem studia medyczne na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Staż podyplomowy odbyłem w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Bytomiu m.in. na Katedrze Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją oraz Katedrze Chirurgii Stomatologicznej.

Aktualnie prowadzę badania naukowe w ramach studiów doktoranckich na Katedrze Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dziedziny, które pasjonują mnie najbardziej to nowoczesna endodoncja mikroskopowa, implantologia, stomatologia estetyczna i mikrochirurgia stomatologiczna, stąd też większość moich specjalistycznych kursów i szkoleń praktycznych dotyczy właśnie tej tematyki. Od 2006 roku wykonuję leczenie endodontyczne pod mikroskopem. W codziennej pracy wykorzystuję najbardziej zaawansowany technologicznie mikroskop stomatologiczny OPMI PROergo oraz lupy zabiegowe EyeMag Pro S firmy Carl Zeiss. Praca w powiększeniu jest niezbędna podczas wszystkich zabiegów stomatologicznych.

Od 2006 roku przeprowadzam zabiegi niechirurgicznego leczenia chorób przyzębia metodą VECTOR. Zajmuję się mikrochirurgią periodontologiczną obejmującą estetyczne korekty kształtu dziąsła oraz przeszczepy i regenerację tkanek.

Jako jeden z pierwszych w Polsce i jedyny na Śląsku ukończyłem Autorski Podyplomowy Program Curriculum Peiodontologiczno - Implantologiczego Profesora Markusa Hürzelera z Monachium.

Do swego dorobku zawodowego mogę zaliczyć liczne publikacje stomatologiczne. Prowadzę specjalistyczne szkolenia dla lekarzy. Jestem twórcą koncepcji leczenia i szkoleń praktycznych "kreatywna endodoncja".

Wolny czas przeważnie spędzam z rodziną. Sporty wodne, narciarstwo, fotografia w podczerwieni i modele RC to pasje, którym poza pracą lubię poświęcać swój czas.

Jestem członkiem prestiżowych organizacji stomatologicznych.

Po wielu krzywych przygodach w innych gabinetach swoich zębów nie oddam już w żadne inne ręce. Żadne! Nigdy!

Bardzo miły i kontaktowy człowiek, cierpliwy podczas tłumaczenia trudnemu pacjentowi takiemu jak ja. Jako jedyny lekarz podjął się próby ratowania zębów które był mocno zniszczone poprzednim leczeniem. Od leczenia minęły już 2 lata i wszystko jest ok. Polecam wszystkim.

Polecam pana Doktora. Jest bardzo dokładny i cały zabieg był bezbolesny.

Polecam pana Doktora. Jest bardzo dokładny i cały zabieg był bezbolesny.

Jestem bardzo zadowolona ze wszystkich wizyt u doktora Piotra. Miałam mocno zaniedbane zęby. Wszystko leczone całkowicie bezboleśnie. Lekarz z pasją.

Polecam dr. Piotra Puchałę w 100%, najlepszy stomatolog z jakim do tej pory miałam do czynienia. Pan Piotr leczy zęby bezboleśnie, bezstresowo, a jednocześnie bardzo profesjonalnie.

Świetny specjalista godny polecenia oraz fantastyczna profesjonalna z klimatem placówka. Odbudowany ząb kóry przez kilku wcześniejszych stomatologów był nie do uratowania. Gorąco polecam!