lek. dent. Piotr Stawiński

Ortodonta

1,5

Zdecydowanie nie polecam leczenia ortodontycznego u tego lekarza. Zdecydowałem się na leczenie bo roztoczył przede mną wizję na skuteczne wyprowadzenia zębów przy pomocy stałych aparatów mimo, że wcześniej inni lekarze raczej nie dawali na to szans. Pokazywał przykłady gorszych przypadków i twierdził, że bez problemu da się to zrobić mimo moich wątpliwości. Zaufałem mu i to był ogromny błąd. Górny łuk został wychylony w przód zbyt mocno tak, że przy nagryzaniu wciąż zagryzam dolną wargę. Dolne zęby po wyprostowaniu nie mieszczą się za górnymi (dolny łuk jest teraz większy i nie mieści się za górnym). Finalnie mimo drutu retencyjnego zęby dolne się częściowo z powrotem pokrzywiły. Lekarz w trakcie, gdy widać było że nie jest dobrze, kilka razy zmieniał zdanie. Najpierw stwierdził, że jednak trzeba ciąć podniebienie, potem że może usunąć jednak część zębów. W między czasie doszło wiele dodatkowych kosztów na modele wyciski i zdjęcia z których nic nie wynikało. Ostatecznie stwierdził, że zakończył leczenie i tak jest dobrze. Dobrze?! Zęby na dole krzywe, górne zęby z dolnymi się nie składają (tylko na dwóch zębach jest styk przy zagryzaniu) to wszystko spowodowało rozwalenie stawu (strzelanie przy zagryzaniu). Druty retencyjne powiedział że mam nosić już na stałe (noszę je już kilka lat). Do tego lekarz wiele razy zmieniał gabinety w trakcie co nie ułatwia wizyt (brak stałej kontroli), pacjent sam musi go szukać i pilnować żeby się umówić (można przez rok chodzić z aparatem a lekarz ma gdzieś, że ma pacjenta w trakcie leczenia). Na koniec próbuje jeszcze za wszystko winę zwalić na pacjenta i beztrosko stwierdza, że leczenie zakończył i wszystko jest super.

Niestety bardzo nie polecam... mój syn miał sporo problemów po "leczeniu" związanych z nieprawidłowym ustawieniem zgryzu. Nie wspomnę już o okropnie trudym kontakcie z lekarzem... jest tak niekonkretny i tak na prawdę nigdy nic nie wiadomo, uprzejmy, ale z każdej wizyty wychodzi się bez odpowiedzi na pytanie.