lek. med. Piotr Zabul

Ginekolog położnik, Ginekolog

Pracuję obecnie w Szpitalu Swissmed oraz Szpitalu Specjalistycznym w Gdyni Redłowie jestem absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Będąc jeszcze studentem obserwowałem prace lekarzy w dziedzinie diagnostyki oraz terapii płodu. Lekarze Ci przekazywali mi nie tylko swoją wiedzę i umiejętności zdobyte za granicą, ale także zarazili mnie pasją do tej dziedziny medycyny. Będąc pod olbrzymim wrażeniem ich umiejętności postanowiłem podążać ich śladem udając się na liczne staże oraz szkolen...

Dr Zabul jest profesjonalistą z dużym doświadczeniem o bardzo wysokiej kulturze osobistej! Do tego ma empatyczne podejście do pacjentki, uśmiechnięty i z poczuciem humoru. Konkretny i zawsze cierpliwie odpowiada na wszystkie zadane pytania. Uratował moją zagrożoną ciążę, na szczęście był też przy mnie podczas porodu w szpitalu, w Redłowie. Poród zaczęłam siłami natury, zakończyliśmy cesarskim cięciem i dzięki doktorowi mamy dziś zdrową córkę! Po wszystkim przyszedł jeszcze do mnie porozmawiać o cc i zapytać jak się czuję. U siebie w gabinecie ma doskonały sprzęt, za każdym razem otrzymywałam bardzo dokładne ...

U siebie w gabinecie ma doskonały sprzęt, za każdym razem otrzymywałam bardzo dokładne zdjęcia dzidzi, a badanie 4D wyszło pięknie i mamy pamiątkę! ;) Opiekę pana doktora polecam całym sercem! Osobiście lekarza już nie zmienię i drugą ciążę na pewno pan Zabul również będzie mi prowadzić! ;) Dziękuję raz jeszcze panu Zabul za wszystko! Pozdrawiam Dorota

Wybierając lekarza chciałabym przeczytać, że jest świetnym fachowcem i empatycznie podchodzi do pacjentów. Tak więc polecam serdecznie. Pan doktor to człowiek, który cierpliwie odpowiada na pytania, kieruje się dobrem pacjenta, pomaga podjąć najlepsze decyzje i do tego ma radosne usposobienie. Czułam się zaopiekowana i z całą pewnością pozostanę pod opieką doktora.

W 13 tygodniu ciąży wybrałam doktora Piotra Zabula na mojego lekarza prowadzącego. Wizyty przyjmował w prywatnej praktyce w Gdańsku. Doktor był bardzo profesjonalny, konkretny. Można też go lubić za poczucie humoru, które jednak nie przeszkadza mu błyskawicznie przejść do konkretów, gdy okazuje się, że coś może dziać się "nie tak". Byłaby to bardzo pozytywna opinia gdyby na tym się skończyło. Niestety, byłam zmuszona przebywać dość długo w szpitalu przed rozwiązaniem, i tam poznałam drugie oblicze Pana Piotra. W szpitalu potrafi potraktować swoją pacjentkę bardzo przedmiotowo, zdarza mu się być aroganckim, nieprzyjemnym. Mówię o pobycie w szpitalu nie o porodzie przy którym ten Pan nie był. Na pytania odpowiada zdawkowo, zdarza mu się niepotrzebnie straszyć pacjentki i czasem wykazuje się brakiem jakiejkolwiek empatii (to akurat opinia też innej jego pacjentki z prywatnych wizyt która też musiała więcej czasu spędzić w szpitalu). Nie tego oczekiwałam po miłym profesjonalnym lekarzu z prywatnej praktyki - moim prowadzącym.

Raczej nie piszę opinii, ale po zastanowieniu zdecydowałam się ostrzec inne Panie.

Trafiłam do dra Piotra w marcu 2015 r. w 8 tygodniu ciąży po wizycie-pomyłce u innego ginekologa. Niestety Pan Doktor stwierdził obumarcie ciąży. Potwierdził to jeszcze na usg w szpitalu. Przy przekazywaniu złych wiadomości był delikatny, ale niczego przede mną nie ukrywał. Niedługo później zaszłam w kolejną ciążę, od początku prowadzoną u Pana Doktora. Mimo mojej poważnej choroby i licznych komplikacji, Pan Doktor walczył o każdy tydzień ciąży i wspierał mnie w chwilach załamania (a trochę tego było!). Podczas badań dbał o przyjazną atmosferę, szczegółowo wyjaśniał, co widzi na usg oraz dlaczego zleca określone leki lub dodatkowe badania i cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania. Pan Doktor sprawiał, że czułam się bezpiecznie. Skupiał się na ciąży, ale dbał również o mój ogólny stan zdrowia tak, by nie zaostrzyć choroby jelita. Osobiście założył mi szew na szyjce macicy, a podczas dwóch ostatnich tygodni przed rozwiązaniem, które spędziłam w szpitalu, czuwał nad nami i rozwiewał moje wątpliwości. Gdy tuż po tym jak urodziłam synka przyszedł na porodówkę, jego oczy i uśmiechnięta buzia same za siebie mówiły, że bardzo się zaangażował w prowadzenie tej ciąży i włożył w to dużo serca. Przez całą ciążę dbał o mój stan psychiczny (a w razie potrzeby również mojego męża). Kiedy po porodzie pojawiły się komplikacje, Pan Doktor (nieinformowany przeze mnie) przyszedł, by mnie uspokoić i jeszcze raz wszystko mi wyjaśnił. I rzecz dla mnie najważniejsza, świadcząca o profesjonalizmie Pana Doktora: w razie wątpliwości szukał dodatkowych informacji, alternatywnych sposobów postępowania tak, by przepisywane leki nie szkodziły ani mi ani maluszkowi. Zdecydowanie polecam prowadzenie ciąży u Pana Doktora, bo wiem, że w przypadku wystąpienia komplikacji się nie wystraszy, ale będzie szukał optymalnych rozwiązań. Panie Doktorze, dziękujemy:-) Hania, Marek i Michałek

Jestem od niedawna pacjentka dr Zabula, ale jestem zadowolona miły uprzejmy wytłumaczy wszystko, poświeci tyle czasu ile trzeba. Poleciła mi go szwagierka i nie żałuje ze się do niego zapisalam.

Jestem pacjentką doktora P. Zabula i jestem bardzo zadowolona z Jego opieki. Leżałam dwukrotnie na oddziale szpitala na Zaspie, byłam operowana przez pana doktora. Jest bardzo cierpliwy i dokładnie wszystko tłumaczy, potrafi swoim poczuciem humoru rozładować stresujące sytuacje, umie przekazać swoją wiedzę pacjentowi w zrozumiały sposób. Polecam !

Godny polecenia ginekolog, zwlaszcza dla przyszlych mam. Pelen profesjonalizm, zaangazowanie i zyczliwosc.

Bardzo dobry, profesjonalny lekarz, z dużą wiedzą, bardzo zaangażowany swoją pracę. Dużo czasu poświęca na dokładne badanie, dużo tłumaczy, jest uprzejmy z fajnym poczuciem humoru, cierpliwie odpowiada na każde pytanie, upeniając się czy nie mam ich więcej. Właśnie prowadzi moją drugą ciążę, co oszczędza mi wielu strsów. Nie wierzyłabym w żadną negatywną opinie o tym lekarzu, ponieważ z czystym sumieniem polecam Pana Doktora, wzbudził moje zaufanie w 100 procentach.

Zarówno podczas wizyty publicznej jak i prywatnej byłam mile, uprzejmie i poważnie traktowana. Lekarz kompetentny, znający się na swoim fachu. Rok 2010 - poród cc, żadnych komplikacji zdrowotnych. Do dziś czuję się świetnie zarówno ja jak i dziecko. Doktor jest już przeze mnie polecany :)

Doktor jest już przeze mnie polecany :)

nie mam żadnych zastrzerzeń co do doktora Zabula.Uważam że jest dobrym lekarzem.w roku 2009 z powodu wysokiego ciśnienia wysłał mnie dwa tygodnie szybciej na oddział położniczy, gdzie zrobiono cesarskie cięcie.