Trafiłam do dra Piotra w marcu 2015 r. w 8 tygodniu ciąży po wizycie-pomyłce u innego ginekologa. Niestety Pan Doktor stwierdził obumarcie ciąży. Potwierdził to jeszcze na usg w szpitalu. Przy przekazywaniu złych wiadomości był delikatny, ale niczego przede mną nie ukrywał. Niedługo później zaszłam w kolejną ciążę, od początku prowadzoną u Pana Doktora. Mimo mojej poważnej choroby i licznych komplikacji, Pan Doktor walczył o każdy tydzień ciąży i wspierał mnie w chwilach załamania (a trochę tego było!). Podczas badań dbał o przyjazną atmosferę, szczegółowo wyjaśniał, co widzi na usg oraz dlaczego zleca określone leki lub dodatkowe badania i cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania. Pan Doktor sprawiał, że czułam się bezpiecznie. Skupiał się na ciąży, ale dbał również o mój ogólny stan zdrowia tak, by nie zaostrzyć choroby jelita. Osobiście założył mi szew na szyjce macicy, a podczas dwóch ostatnich tygodni przed rozwiązaniem, które spędziłam w szpitalu, czuwał nad nami i rozwiewał moje wątpliwości. Gdy tuż po tym jak urodziłam synka przyszedł na porodówkę, jego oczy i uśmiechnięta buzia same za siebie mówiły, że bardzo się zaangażował w prowadzenie tej ciąży i włożył w to dużo serca. Przez całą ciążę dbał o mój stan psychiczny (a w razie potrzeby również mojego męża). Kiedy po porodzie pojawiły się komplikacje, Pan Doktor (nieinformowany przeze mnie) przyszedł, by mnie uspokoić i jeszcze raz wszystko mi wyjaśnił. I rzecz dla mnie najważniejsza, świadcząca o profesjonalizmie Pana Doktora: w razie wątpliwości szukał dodatkowych informacji, alternatywnych sposobów postępowania tak, by przepisywane leki nie szkodziły ani mi ani maluszkowi. Zdecydowanie polecam prowadzenie ciąży u Pana Doktora, bo wiem, że w przypadku wystąpienia komplikacji się nie wystraszy, ale będzie szukał optymalnych rozwiązań. Panie Doktorze, dziękujemy:-) Hania, Marek i Michałek

W 13 tygodniu ciąży wybrałam doktora Piotra Zabula na mojego lekarza prowadzącego. Wizyty przyjmował w prywatnej praktyce w Gdańsku. Doktor był bardzo profesjonalny, konkretny. Można też go lubić za poczucie humoru, które jednak nie przeszkadza mu błyskawicznie przejść do konkretów, gdy okazuje się, że coś może dziać się "nie tak". Byłaby to bardzo pozytywna opinia gdyby na tym się skończyło. Niestety, byłam zmuszona przebywać dość długo w szpitalu przed rozwiązaniem, i tam poznałam drugie oblicze Pana Piotra. W szpitalu potrafi potraktować swoją pacjentkę bardzo przedmiotowo, zdarza mu się być aroganckim, nieprzyjemnym. Mówię o pobycie w szpitalu nie o porodzie przy którym ten Pan nie był. Na pytania odpowiada zdawkowo, zdarza mu się niepotrzebnie straszyć pacjentki i czasem wykazuje się brakiem jakiejkolwiek empatii (to akurat opinia też innej jego pacjentki z prywatnych wizyt która też musiała więcej czasu spędzić w szpitalu). Nie tego oczekiwałam po miłym profesjonalnym lekarzu z prywatnej praktyki - moim prowadzącym.

Raczej nie piszę opinii, ale po zastanowieniu zdecydowałam się ostrzec inne Panie.

Bardzo fajny lekarz, wszystko dokładnie tłumaczy na wizycie i rzetelnie podchodzi do swoich obowiązków. U mnie prowadzi juz druga ciaze i jestem b zadowolona. Polecam

Jestem od niedawna pacjentka dr Zabula, ale jestem zadowolona miły uprzejmy wytłumaczy wszystko, poświeci tyle czasu ile trzeba. Poleciła mi go szwagierka i nie żałuje ze się do niego zapisalam.

Bardzo dobry, profesjonalny lekarz, z dużą wiedzą, bardzo zaangażowany swoją pracę. Dużo czasu poświęca na dokładne badanie, dużo tłumaczy, jest uprzejmy z fajnym poczuciem humoru, cierpliwie odpowiada na każde pytanie, upeniając się czy nie mam ich więcej. Właśnie prowadzi moją drugą ciążę, co oszczędza mi wielu strsów. Nie wierzyłabym w żadną negatywną opinie o tym lekarzu, ponieważ z czystym sumieniem polecam Pana Doktora, wzbudził moje zaufanie w 100 procentach.

Doktor Piotr jest pierwszym lekarzem, który wzbudził moje zaufanie. Z początku niepewnie, a z każdą kolejną wizytą (a jest ich trochę podczas trwania całej ciąży) czułam się w jego gabinecie jak u lekarza, któremu mogę powierzyć zdrowie zarówno swoje jak i rozwijającego się dziecka. Pan doktor jest niezwykle delikatny i dokładny podczas badania, cierpliwie i szczegółowo omawia każdą kwestię, a przy tym ma fantastyczne poczucie humoru co sprawia, że wizyta u niego jest miła i przyjemna. Panie Doktorze! Z całego serca dziękujemy, mój syn i ja za profesjonalną opiekę nad moją ciążą, wyrozumiałość, cierpliwość i niezwykłą uprzejmość. Tacy lekarze jak Pan przywracają wiarę w naszą kulejącą służbę zdrowia. Dziękuję!

Jestem pacjentką doktora P. Zabula i jestem bardzo zadowolona z Jego opieki. Leżałam dwukrotnie na oddziale szpitala na Zaspie, byłam operowana przez pana doktora. Jest bardzo cierpliwy i dokładnie wszystko tłumaczy, potrafi swoim poczuciem humoru rozładować stresujące sytuacje, umie przekazać swoją wiedzę pacjentowi w zrozumiały sposób. Polecam !

Zarówno podczas wizyty publicznej jak i prywatnej byłam mile, uprzejmie i poważnie traktowana. Lekarz kompetentny, znający się na swoim fachu. Rok 2010 - poród cc, żadnych komplikacji zdrowotnych. Do dziś czuję się świetnie zarówno ja jak i dziecko. Doktor jest już przeze mnie polecany :)

Doktor jest już przeze mnie polecany :)

Uważam, że to jeden z najlepszych lekarzy z jakimi miałam przyjemność. Odpowiada na wszystkie pytania, bardzo cierpliwy, wizyta przebiega bezstresowo. Dużo uwagi poświęcał również mojemu mężowi, pokazując córcię na usg. Naprawdę osoba kompetentna, godna polecenia i zaufania.

O tym Lekarzu mogłabym wypowiadać się godzinami w samych superlatywach. Zaangażowany, anielsko cierpliwy, przesympatyczny. Prowadził moją pierwszą ciąże. Co prawda poroniłam ją w 10tym m-cu, ale dzięki temu że byłam pod opieką właśnie dr Zabula, wszystko skończyło się bez żadnych powikłań. Za jakiś czas znów będziemy starali się o dzidziusia i nie wyobrażam sobie aby jakiś inny lekarz miał prowadzić moją ciążę! Mam do niego 100 % zaufanie. Mogę polecić tego lekarza z pełną odpowiedzialnością!

Wciąż poszukujesz "Ginekolog położnik Gdańsk"?

Maciej Boćkowski

Klif-Med
Gdynia, ul. Wrocławska 63

MEDOKIN
ZWM 12
Szpital św. Wojciecha
al. Jana Pawła II 50
Gdańsk
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "STAR*MED"
Piecewska 25/6
80-288 Gdańsk